1. Ana Sayfa
  2. Online Alışveriş ve Moda

E Ticarete Başlayacak Olanlar İçin Denemeye Değer 6 E-Ticaret İş Fikri

E Ticarete Başlayacak Olanlar İçin Denemeye Değer 6 E-Ticaret İş Fikri
2

Çağımızda E ticaret sitesi kurmak iş alanı oluşturmak için hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tek yapılması gereken marka değeri kazandırmak istediğiniz bir ismi oluşturmaktır. Herhangi bir geliştirme beceriniz, yazma beceriniz ve bilginiz olmasa da birkaç dakika içinde e-ticaret altyapısı mümkün olmaktadır. Artık en önde gelen popüler İçerik yönetim sistemleri, web sitesi oluşturabilme uzmanlığına bağlı değildir. İşte bu noktada e-ticaret nasıl yapılır sorusunun karmaşıklığı tamamen ortadan kalkmaktadır.

E Ticaret Nedir? E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Elektronik ticaret veya e-ticaret, çevrimiçi gerçekleşen ekonomik faaliyeti ifade eder. E-ticaret, perakende, bankacılık, finans ve kiralamaya eşdeğer her tür ticari faaliyeti içerir. Kuaför ve manikür salonlarına eşdeğer kişisel hizmetler veren küçük işletmeler bile, ürünlerinin satışı için bir internet sitesi sağlayarak e-ticaretten keyif alacaklardır. E-ticaret iş mağazanıza kolayca başlayabilir ve ürün veya hizmetlerin e-ticaret yönünü ele almak için ödeme ağ geçitleri, canlı sohbetler, teslimat sırasında ödeme yöntemleri gibi önemli eklentileri kullanabilirsiniz.

E Ticaret Yapmak İsteyenler İçin 6 E-Ticaret İş Fikri

E-ticaret size muazzam bir müşteri tabanı sağlamanın yanı sıra, e-ticaret hizmetlerine sahip olmanın neden mantıklı olduğunun sayısız nedeni vardır. Örnek olarak diyelim ki 2020’de tüm perakende satışların %10’unun e-ticaret işletmelerinden geri dönmesi bekleniyor. Bu ve buna benzer senaryolardaki rakamlar, e-ticaretin dünya ticaret oyununda birincil oyuncuya dönüştüğünü gösteriyor. Bu nedenle, eşit derecede heyecan verici olmasa da 2020’de deneyebileceğiniz yüksek kaliteli e ticaret iş fikri içerisinden 6 tanesi.

1. Güzellik ve Sağlık Ürünleri

fikirsiz-e-ticarete-baslayacak-olanlar-icin-denemeye-deger-6-e-ticaret-is-fikri

Kozmetik ve sağlık üreticileri, dünyanın en büyüklerindendir. Bugün bile, piyasadaki yığınla on-line iş yaklaşımıyla bile son derece kârlıdır. Bu fikir, e-ticaret reklamcılığı becerilerine sahip kişiler için de çok cezbedicidir. Pazarladığınız ürünün önemini insanoğlunun yaşamındaki önemini ortaya koymaya hazır olduğunuzda, başarı olasılıklarınız hayal edemeyeceğiniz kadar yüksektir.

2. E-Ticaret ile Kullanılmış Ürünlerin Pazarlanması

fikirsiz-e-ticarete-baslayacak-olanlar-icin-denemeye-deger-6-e-ticaret-is-fikri

Pek çok kişi, ikinci el malların ne kadar değerli olabileceğini aklına getirmez. Tek yapmanız gereken, giysiler, mücevherler, mobilyalar ile bu ikinci el şeyleri bir araya getirmeye başlamak ve bunları e ticaret web sitenize aktarmak. Ayrıca, bu ürünleri uygun maliyetlerle temin ettiğinizden emin olmalısınız. Bu konsept ne kadar güzel olursa olsun, dünyaya erişiminizi artırmaktan daha çok yurt içinde gidecek bu fikri benimseyebilirsiniz.

3. Akıllı Saatler

fikirsiz-e-ticarete-baslayacak-olanlar-icin-denemeye-deger-6-e-ticaret-is-fikri

Akıllı saatler, şu günlerde analog ve dijital saatlerden daha çok tercih ediliyor. Bireyler, akıllı saatleri birden çok karar, kapsamlı fitness ve tüm günlerini planlamak için kullanır. Bu nedenle akıllı saat üreticileri finansal kazançlarının 2020’de 50 milyar doların üzerine çıkmasını bekledikleri belirttiler. Bu sebeple, akıllı saat iş fikrini üstlenilmesi gereken en iyi e-ticaret iş fikirlerinden biri yapar.

4. E Ticaret ile Akıllı Ev Ürünleri Satışı

fikirsiz-e-ticarete-baslayacak-olanlar-icin-denemeye-deger-6-e-ticaret-is-fikri

Nesnelerin İnterneti (IoT), genişletilmiş bir geri dönüt ilişkisine sahiptir. Bireyler, birbirleriyle tamamen farklı iletişim kurmak ve arzularını tatmin etmek için tüm cihazlarını bağlamayı severler. Örnek olarak işyerinden eve dönüp garaj kapısını çalıştırmaya başlamak için sizi önceden tanımlayan teknolojik araçlar bulunur. Aynı zamanda, stresli olmanız durumunda hoparlöre bir dizi zevkli müzik türünü çalması için de çeşitli uygulamalar bulunur.

Göreceğiniz gibi Nesnelerin İnterneti (IoT), ev hizmetçisi veya asistanı olmadan akıllı bir eve sahip olmanıza yardımcı olur. IoT’ nin potansiyelini göz önüne aldığımızda ve erkeklerin bu teknolojiyi yüksek ilgi göstermesine göre bu ürünleri pazarlamak kâr elde etmeniz için bir fırsat yaratır. Sonuç olarak, 2020 ile birinci sınıf e ticaret iş fikirlerinden biridir.

5. Çevrimiçi Eğitim Kursları

Dünya çapında paylaşılan bilgilere değer veren birçok iş adamı ve profesör var. Ayrıca, bu eğitmenlerin öğrencilere yayınlar üretip tanıtabileceği her yerde çevrimiçi mağazalar ve araçlar da oluşturabilirsiniz. Halihazırda internette bu kadar çok sayıda online öğretim işletmesi bulunmasının bir sonucu olarak yüksek bir rekabet var ve bu nedenle talep oldukça yüksek. O kadar çok alan, niş ve meslek var ki, tek bir platform hepsini sunulamaz. Bu, insanlara artık başka hiçbir yerde bulunmayan eğitici içerik sağlamaya sizi yönlendirebilir.

 

6. E-Kitap Satmak

https://www.youtube.com/watch?v=rN6wkH61smU

Herhangi bir ünlü yazarın kitap yayınlamasını dilediğimiz günler geride kaldı. Bu nedenle, e-Kitap satmak 2020’nin en iyi e-ticaret işi düşüncelerinden biridir. Kitapları kendiniz yazabilir veya birisinin sizin için yazmasını sağlayabilirsiniz. Veya bir ücret karşılığında herhangi bir şeyler de yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Şu günlerde en çok ihtiyacım olan konu buydu. E ticaret sitesi açmak istiyorum ama hangi konu üzerine açacağımı hala belirleyemedim. Benim için çok iyi oldu bu yazı.

  2. E ticaret yapma fikrim vardı ama neler sattabileceğim konusunda pek fikrim yoktu.. Önerilerinizi değerlendireceğim teşekkür ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir