1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler

21 Eylül de Ehliyet ve Kimlik Birleştirme Ücretsiz mi olacak?

21 Eylül de Ehliyet ve Kimlik Birleştirme Ücretsiz mi olacak?
1

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,dün yaptığı resmî açıklamaya göre; 21 Eylül tarihinden itibaren “Hayat Kimliğinle Kolay” projesi kapsamında ehliyet ve kimlik birleştirme tamamen ücretsiz bir şekilde ve oldukça kısa bir süre içerisinde birleştirilebilecek.

Söz konusu yapılacak olan işlem sayesinde artık ehliyet taşıma devri de kısmen kapanacak. Peki, Ehliyet ve Kimlik Birleştirme işlemi nasıl yapılacak? Oldukça merak edilen bu sorunun yanıtını dilerseniz gelin birlikte detaylı olarak inceleyelim.

Ehliyet ve Kimlik Birleştirme Nasıl Olacak?

Ehliyet ve Kimlik Birleştirme işlemi nasıl olacak? İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamayla birlikte artık ehliyetler ile yeni kimlik kartları birleştirilecek. 21 Eylül tarihinden itibaren yapılacak olan bu işlem, tamam ücretsiz bir şekilde tamamlanabilecek. Söz konusu işlemi başarıyla tamamlayabilmek için, Nüfus müdürlüğünden randevu alınması yeterli olacak.

Randevu işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlar, Ehliyet ve Kimlik Birleştirme işlemini oldukça kısa bir süre içerisinde yapabilecek ve bu işlem için herhangi bir ödeme yapılmayacak.

Sürücü Belgeleri Süreli Olacak!

Ehliyetler ile Yeni Kimlik Kartları Ücretsiz Olarak Birleştiriliyor| Hayat Kimliğinle Kolay
Ehliyet ve kimlik birleştirme işlemi son derece basit ve pratik bir şekilde yapılabilecek. Yeni kimlik kartlarının içerisine yerleştirilen sürücü belgesi bilgileri ise süreli olacak. Vatandaşlar, yeni kimlik belgelerinin içerisine yerleştirilecek olan sürücü belgelerini her 5 yılda bir yenilemek durumunda kalacak.

Nüfus Müdürlüğünden Randevu Nasıl Alınacak?

Ehliyet ve kimlik birleştirme| Hayat Kimliğinle Kolay

Ehliyet ve Kimlik Birleştirme işlemini yapabilmek için nüfus müdürlüğünden mutlaka randevu alınması gerekmektedir. Nüfus müdürlüğünden randevu alma işlemini yapabilmek için aşağıda yer alan adımları takip edebilir ve bu adımları uygulayabilirsiniz.

  • Nüfus müdürlüğünden randevu alabilmek için öncelikli olarak ilgili internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Söz konusu internet sitesine girebilmek için tıklayınız…
  • Nüfus müdürlüğünün internet sitesine girdikten sonra karşınıza gelecek ekranın hemen altında yer alan TCKK’YA Sürücü Belgesi Ekleme seçeneğine basınız.
  • Söz konusu seçeneğe tıkladıktan sonra kişisel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz ve devam butonuna basınız.
  • Daha sonra karşınıza gelecek olan ekran il ve ilçeyi seçiniz ve devam ediniz.
  • Kişi seçimini de yaptıktan sonra randevu tarihini belirleyiniz.
  • Yukarıda yer alan işlem adımlarını uyguladıktan sonra telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunu giriniz ve işlemi tamamlayınız.

Sizin adınıza kalan miras var mı merak ediyor musunuz? E-Devlet Miras Sorgulama Nasıl Yapılır?  isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bence güzel bir karar olmus siteyede boyle sade ve kaliteli anlatımdan dolayı çok teşekkürler gayet güzel anlatılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir