in

Ekstra gelir kazanmak isteyenler için Önerilerimiz

Ekstra gelir ve internetten para kazanma
Ekstra gelir ve internetten para kazanma

Boş vakitlerimizi değerlendirmek için ne yaparız? Pekiyi boş vakitlerinizde para kazanmak fikri size çok mu uzak? Pekiyi bunun sandığınız kadar zor olmadığını söylesek ne dersiniz? Evet doğru, özellikle internet teknolojileri milyarlarca doların, amatörlere dağıtılmasını mümkün kılmıştır ve hala bundan haberdar olmayanlar olduğu gibi, bu alandan para kazanılacağına inanmayanlar da vardır. İyi ama ekstra gelir nasıl elde edilir?

Bundan 10 yıl geriye gittiğimizde, ekstra gelir için seçeneklerimiz kısıtlıydı. Pazarlamacılık ve Kağıt toplamak dışında profesyonel uğraşlar dışında gelir elde etme olanağı neredeyse yoktu. Kaldı ki, pazarlamacılıktan para kazanabilen sayısı hayli az iken kağıt toplamanın da pek karşı bir uğraş olduğunu söylemek doğru olmaz. Oysa günümüzde, para çok değişik biçimlerde el değiştirmektedir. Nakit para neredeyse yok olmuş, pek çok meslek tarihe gömülmüştür. Artık hiç kimse pazarlamacılara kapısını açmaz, zaten bu tip satıcılarda neredeyse yoktur. Her tülü alışveriş internet ortamına kaymış ve hayat sanal dünyada cereyan etmektedir.

Dünyada akıllı telefonlar dahil olmak üzere yaklaşık 3 milyar cihazın internete bağlandığı tahmin edilmektedir. İnternet üzerinden kitlelere ulaşmanın ise, neredeyse hiçbir maliyeti yoktur. Herhangi bir firma, milyarlarca insana aynı anda saniyeler içerisinde milyonlarca ürün satabilir. Örneğin, Ebay, amazon gibi sitelerin bir dakikada binleri bulan satış hacimleri olduğu bilinmektedir. Hatta uluslar arası ticaret dahi B2B platformları üzerinden yapılır, on binlerce kilometre ötedeki satıcıya ulaşmak için artık yol kat etmek gerekli değildir. Tüm süreç lojistik firmaları ve internet üzerinden ilerler.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir : İngilizce Bilginizle İnternetten Para Kazanabileceğiniz Global Fırsatlar

Tabii bütün bunların yanında artık eğlence dünyası da internet platformuna kaymış durumdadır. Örneğin Youtube, dünyanın en çok ziyaret edilen sitesidir ki, milyonlarca video yayınlanan sitenin anlık reklam gelirleri küçük bir ülkenin milli hasılası kadardır. Tabii youtube, tüm kazancını kar olarak hanesine yazmaz. Youtube yayıncıları ve telif sahipleri site gelirlerinden pay sahibi olurlar. Aynı şekilde diğer google servisleri üzerindeki etkinliklerine karşılık her yayıncı, reklam gelirlerinden pay elde eder. Örneğin Blogger böyle bir platformdur, youtube ve blogger platformlarından sizin sayfanıza gelen her tıklama para demektir. Çok izlenen videolar ve içerikler yayınlarsanız çok daha yüksek rakamlar kazanma şansınız bulunmaktadır.

Yani oturduğunuz yerden para kazanmak hayal değil, hatta son derece basit.

İşte size ekstra gelir isteyenler için 10 öneri

 • Youtube’de özgün videolar paylaşmak
 • Blogger üzerinde özgün ve ilgi çekici makaleler yayınlamak
 • Satış ortaklığı yapmak
 • Network marketing uygulamaları yapmak
 • Web sitesi kurup adsense ve benzeri reklam platformlarından reklam almak
 • Oto Surf yapmak
 • Anket doldurmak
 • E posta okumak
 • Domain brokerliği yapmak
 • İkinci el alım satım yapmak

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Steeward

3 Pings & Trackbacks

 1. Pingback:

 2. Pingback:

 3. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Penguenler hakkından bilgiler

Penguenlerin Şirin Dünyasına Dair 5 Şaşırtıcı Bilgi

Huzursuz Bacak Sendromu Nedir ve Tedavisi Var Mıdır

Huzursuz Bacak Sendromu Nedir ? Belirtileri ve Tedavisi Nelerdir?