in ,

En Çok Takip Edilen ve En İyi Türk Influencerlar @instagram

Son günlerde sık sık duyar olduk “influencer” kelimesini peki nedir bu? Kısaca özetlememiz gerekirse giydikleri, yaptıkları, yedikleri ile bizi etkileyen instagram fenomeni kişiler. Sosyal medyanın yaygın kullanımıyla günlük hayatımızda önemli bir yer tutar oldular. Çoğumuz onlar gibi giyiniyoruz, onlar gibi kestiriyoruz saçımızı veya onların gittiği mekanlara gidiyoruz. Türkiye’de bu etkiyi bırakan isimlere bir göz atalım şimdi.

#1 @begumsan Begüm Şan

Instagram'da 104 bin takipçisi bulunan Begüm seyahat konusunda yaptığı başarılı paylaşımlar ile gözleri üzerine çekiyor. Yapmış olduğu geziler çoğu zaman iç geçirip fotoğrafını beğenip hayallere dalmamıza sebep olsa da samimi paylaşımları ile son zamanların başarılı seyahat influencerlarından birisi. Gittiği yerlerden aldığı enteresan şeyleri de takipçileri ile buluşturması onunla ilgili güzel yanlardan birisi. Aynı zamanda seyahatlerinde  erkek arkadaşının da yer alması gözlerimizden kalpler çıkartıyor.

#2 @findik_ezgi Ezgi Fındık ( 27 yaşında )

MAC'te 6 sene çalışan profesyonel bir makyöz olan Ezgi bu Instagram'da 405 bin ve YouTube'da 185 bin takipçisiyle bizleri makyaj konusunda etkilemeye devam ediyor. YouTube kanalında makyaj uygulamalarının yanı sıra vlogları ile de seyahatlerini paylaşıyor. Tarzı ile de son derece dikkat çeken bir isim. Tarzının detaylarına ise daha çok instagram hesabından ulaşabiliriz.

#3 @ilaydasurucuu İlayda Sürücü

96.8 binlik takipçi ailesi bulunuyor. Uygun fiyatlı ürünler ile çok çeşitli ve başarılı makyajlar sunuyor bizlere. Makyaj videolarını evde uygulamak kolay olduğu için etkisi yüksek oluyor. Makyajını beğendiğiniz bir arkadaşınızın İlayda'nın videolarından esinlenmiş olması çok yüksek bir ihtimal. Genel olarak kullandığı markalara bakacak olursak Farmasi, Maybelline, Avon uygun fiyatlı ürünler tercih ediyor ve bu da kendisinin tercih edilmesini arttırıyor.

#4 @pinkfreud / @bikotbitisortmag Pelin Dündar ( 31 yaşında )

Birçoğumuzun severek takip ettiği “Bi Kot Bi Tişört” hesabı bizlere farklı bir magazin deneyimi yaşatıyor. Kişisel yorumları ile güldüren Pelin'in magazin hesabında 579 bin kişisel hesabında 151 bin takipçisi bulunuyor. Gittikçe büyüyen hesapları ile zirveye doğru gidiyor. Aynı zamanda kendi tasarım ürünlerine de @by.pinkfreud hesabından ulaşabilirsiniz. Yaptığı magazin haber ve yorumlarından ziyade esas giydikleri ile bizleri etkileyen bir isim. Giydiği kıyafetlerin birebir aynısı olmasa da benzerlerinin bulunduğu linkler de vererek ürünlere ulaşmamızı kolaylaştırıyor.

#5 @chefika Şefika Günyel ( 45 yaşında )

Hem oyunculukta hem aşçılıkta başarılı olan Şefika'nın 328 bin takipçisi bulunuyor. Vermiş olduğu tarifler ile aklımızı başımızdan alıyor resmen. Tatlıdan tuzluya çeşit çeşit tarifler her defasında tam gelmesiyle başarıyı yakalıyor. Aynı zamanda tariflerin başında kullanmış olduğu fotoğraflar çekim olarak gerçekten çok başarılı.

#6 @gezmekenkolay Anıl Ünlü

Düşük bir bütçe ve “Gez çünkü gezmek en kolay !” sloganı ile yollara düşen, Asya’dan Avrupa’ya çıktığı geziler ile ilgili resimlerini, videolarını, gözlem ve duygularını paylaşan 27 yaşında ki influencer arkadaşımız Anıl Ünlü’nün instagram da 44 bin takipçisi bulunuyor. Norveç kuzey ışıklarından, Hindistan, Tayland ve Malezyanın mistik dünyasına bizi imrenerek gezdiren, otostopla  34 ülkede 250 şehir gezen @gezmekenkolay  Anıl’ı takip etmenizi tavsiye ederiz.

#7 @gorkemkarman Görkem Karman Abat ( 29 yaşında )

314 binlik takipçi kitlesinin neredeyse tamamının kadınlardan oluşmasıyla adını sık sık duyduğumuz influencerlardan birisi. Ürünleri sadece önermekle kalmayıp uzun uzun yazdığı tanıtımlarıyla kalbimize taht kuruyor. Yemekten makyaja hayata dair her şeyi paylaşıyor. Bir çocuk annesi olan Görkem Hanım'n aynı zamanda birbirinden tatlı kedileri de bulunmakta. Zaman zaman onlarla yaptığı paylaşımlar ile yüzümüzü güldürüyor.

#8 @damlakalaycik Damla Kalaycık

İTÜ Fizik Mühendisliği öğrencisi olan Damla günlük hayatımıza dair pek çok alanda paylaşımları ile bizleri etkileyen birisi. Instagram üzerinde 201 bin YouTube üzerinde 102 bin takipçisi bulunuyor. Tarzı, makyajları ve seyahatleri ile göz önünde olan birisi. Instagram profilinde oluşturduğu renk teması ile sadece keyif için bile açıp bakabileceğiniz bir profile sahip. Yaptığı ürün incelemelerinde çok güzel noktalara parmak basıyor.

#9 @danlabilic Danla Biliç ( 25 yaşında)

Aslında YouTuber olarak tanıdığımız Danla Biliç her sosyal medya uygulamasında bizleri etkilemeyi başarıyor. Giydiği kıyafetlerden kullandığı kelimelere kadar günlük hayatımızın her köşesinde varlığını hissediyoruz. Kendisiyle bütünleşen fotoğraf pozu hala sıklıkla kullanılmakta. Instagramda 3.4 milyon ve YouTube'da 2 milyon takipçisi ile ülkemizde influencerların bayrağını elinde tutuyor diyebiliriz. Bir dönemler olmuş olduğu ameliyat ile günlerce konuşulan Biliç şu an hayatından son derece memnun gözüküyor. Ayrıca kendisine yapılan yorum ve eleştirilere verdiği cevaplar ile de konuşulmaya devam edecek gibi. Kendi makyaj ve kıyafet markasını kurmuş olan Danla bu alanda da çok başarılı ilerliyor. Videolarında ise daha çok yüksek fiyatlı Urban Decay, Bobbi Brown gibi ürünler kullanmayı tercih ediyor. Aynı zamanda Trendyol ile de bir iş birliği bulunuyor. Seçmiş olduğu ürünleri paylaşmasıyla beraber stoklar boşalıyor.

#10 @eylulonline Eylül Öztürk Özkan ( 33 yaşında )

Hayatlarımıza Vine ile girmiş olan Eylül instagramda varlığına devam ediyor. Yeni anne olan Eylül oğlunu Amerika'da doğurduğu için bazı olumsuz eleştirilere de maruz kalmıştı. Kendisi gibi influencer olan @kemanikasound ile evlidir. Instagram da  2.1 milyon, YouTube'da 480 bin takipçiye sahiptir. Eşi ile beraber tasarladıkları ürünleri satışa çıkardıkları @keobutik e sahiplerdir. Zaman zaman yapmış olduğu uyarlama şarkılar ile bir çoğumuzun diline dolanmıştır. Tarzı ve doğallığıyla takip edilen bir isim haline gelmiştir.

#11 @neslicantay Neslican Tay ( 21 yaşında )

Influencerlar arasında en çok takdir ettiğim isimdir. Kanser ile verdiği mücadeleyi bizlerle paylaşarak bu konuda farkındalığı arttırdığını düşünüyorum. Hayata dair yapmış olduğu konuşmalar veya yazdığı yazılar ile çoğu zaman gözlerimizin dolmasına sebep oluyor. Umudun her zaman var olduğunun vücut bulmuş halidir Neslican. Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji öğrencisi olan Neslican'ın aynı zamanda vloglar çektiği bir YouTube hesabı da bulunmakta. Instagram üzerinde 739 bin YouTube üzerinde 295 bin takipçisi bulunuyor.

#12 @mertvidinli Mert Vidinli

Aynı zamanda Sabah Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan Mert Vidinli markaların partilerine yaptığı ev sahipliği ile dikkat çekiyor. Ünlü isimler ile olan dostluğu katıldıkları süslü partiler ile bizlere değişik ambiyansları tanıtıyor diyebiliriz.  Instagram hesabında 221 bin takipçisi bulunan Vidinli bu mecrayı güzel yönetenlerden birisi. Bulunduğu ortamlara gidilebilir.

#13

Vücut geliştirme alanında bir çok insanın takip ettiği bir isim. Şu an 44.5 bin takipçisi bulunuyor. Önceleri yediği öğünleri ve spor programlarını daha sık paylaşsa da şuan da bu paylaşımları ara ara devam ediyor. Fitness yapanlar ve yapmaya başlayacaklar için güzel bir örnek model olabilir kendisi. Daha çok vücudunu görebileceğimiz fotoğrafları ile bizlere ilham veriyor.

#14 @omurakkor Ömür Akkor ( 44 yaşında )

Kendisi hem gezgin hem de bir şef bir insanı etkilemek için daha ne gerekebilir ki? Gezdiği yerlerin yöresel yemeklerinin tanıtımını çok başarılı bir şekilde yapıyor. Öyle ki insanın gerçekten kalkıp gidesi geliyor. Instagram hesabında şu an 261 bin takipçiye sahip. Kendisi aynı zamanda 25 kitap yazmış ve 3 tanesi dünyanın en iyisi seçilmiş. Zamanında televizyon programlarında da yer almış bir isim. İnternete Ömür Akkor tarifleri diye yazdığınız zaman karşınıza bir sürü tarif çıkacaktır. Ömür Akkor instagram üzerinden Albaraka Türk ile yapmış olduğu kampanya sonucundan firmaya tam 10.000 takipçi kazandırmış.

#15 @ardaturkmen Arda Türkmen ( 44 yaşında )

Bir çoğumuzun televizyon ekranlarından tanımış olduğu Arda Türkmen aslında instagram üzerinde çok popüler bir isim. Bugünlerde yapacağınız tariflerin Arda'nın tarifi olması çok yüksek ihtimaldir. Kendisi klasik tariflerin yanı sıra farklı malzemeli tarifleri ile de çok başarılı. Kendisinin instagram hesabının yanında bir de YouTube hesabı bulunuyor. Tariflerini genel olarak YouTube üzerinden paylaşan ünlü şefimiz instagram hesabını daha çok kişisel fotoğraf ve gezileri için kullanıyor. Instagram üzerinde 1.4 milyon ve YouTube üzerinde 399 bin takipçisi bulunuyor. Yemek tariflerinin yanı sıra renkli kişiliği ve eğlenceli sohbetleriyle bizlere ünlüler ile yemek programları da sunuyor.

#16 @umitobeyd Ümit Obeyd

Instagram üzerinde 285 bin takipçisi bulunan influencerımız hem seyahatleri hem de erkek giyim konusunda bizleri etkiliyor. Geçenlerde okuduğum bir yazıda Türk erkeklerine giyinmeyi öğreten kişi olarak tanımlanmıştı. Kimi zaman klas kimi zaman spor şıklığı ile rol model alınabilecek bir isim kendisi.

#17 @alevkarsli Alev Karslı ( 30 yaşında )

Geçtiğimiz günlerde dünya evine giren güzeller güzeli makyaj influencerımız kendisi. Alev Karslı'nın instagram üzerinde 213 bin ve YouTube hesabında 41 bin takipçisi bulunuyor. MAC'te Türkiye'nin baş makyözü olarak çalıştı. Milano Moda Haftası'nda Gigi Hadid gibi ünlü mankenlerin ülkemizde de Hadise ve Miray Daner gibi ünlü isimlerin makyözlüğünü üstlenmiş başarılı bir makyöz. Aynı zamanda büyük beden bir çok kadın için de bir rol modeli kendisi. MAC işbirliği çıkarmış olduğu kendisine özel setleri de mevcut.

#18 @selinbalarisiii Selin Yağcıoğlu Balarısı ( 28 yaşında )

Instagram hesabında 314 bin ve YouTube hesabında 206 bin takipçisi bulunan Selin bir güzellik influencerı. Son moda makyaj trendlerini ve markalarını çok başarılı tanıtıyor. Aynı zamanda tarzı ile de ön plana çıkan bir isim. Kıyafetlerinin üstüne bıraktığı etiketlerle merakımızı da gideriyor. En son Elidor ile bir iş birliği bulunuyor.  

#19 @yaseminozilhan Yasemin Özilhan ( 34 yaşında )

Doktorlar dizisindeki Ela rolü ile ülkemizde popüler olan isim son yıllarda instagram üzerinde popülerliğini koruyor. Artık oyunculuğundan ziyade tarzı ve tasarımları ile dikkat çekiyor. Instagram profilinde 1.1 milyon takipçisi bulunuyor. 2011 senesinde hayatını birleştirdiği İzzet Özilhan ile 2 tatlı kızları var. İpekyol ile ortak çıkarmış olduğu bir kreasyonu mevcut. Son zamanların moda ikonlarından birisi desek yanlış söylemiş olmayız. Özellikle kış aylarında yapmış olduğu kayak stilleri gerçekten tam bir moda akımına dönüştü. Aynı zamanda tasarımcılarında kıyafetlerini sergilemek için sık sık danıştığı bir isim.

#20 @selincigerci Selin Ciğerci ( 34 yaşında )

Renkli paylaşımları ile yüzümüzü güldüren Selin'in instagram hesabında 1.7 milyon takipçisi bulunuyor. Yaptığı samimi paylaşımlar kadınların ona olan güvenini arttırıyor ve önerdiği ürünlerin satışında yükselmeye neden oluyor. Kendisine gelen her ürünün artı ve eksiklerini paylaşarak da bilgilendiriyor. Giydiği kıyafetlerin hepsinde ürünü tanıtan bir açıklama bulabilirsiniz. Özellikle rutin cilt bakımı videoları kadınlar tarafından çok talep görüyor. @kozmetikdiyarım hesabının ürünlerini sık sık tanıtıyor. Aynı zamanda djlik de yapan Selin Ciğerci'nin özellikle  "Kadınlar Matinesi" programları çok beğeniliyor. Yakın zamanda sevgili Gökhan Çıra ile evlenmesi bekleniyor.

#21 @muratsimukilic Murat Simu Kılıç

Instagram hesabında stili ile YouTube hesabında ise eğlenceli videoları ile gözümüze çarpan bir isim. Instagramda 138 bin takipçisi bulunuyor YouTube üzerinde ise ortak Konumuz Ne TV kanalında kendisine ait videoları bulunuyor. Stili ile erkek takipçileri tarafından sık sık yakın incelemeye alınan bir isim. Kıyafetlerinin bir kısmını @dolapofsimu hesabında satışa çıkarıyor. Satışa koymadığı kıyafetleri ise etiketlerinden bulabilirsiniz.

#22 @civilking

Gittiği sayısız mekandan çektiği efsane fotoğraflar ile karşımıza çıkıyor. Nefes kesen fotoğraflarının bulunduğu instagram hesabında 1.3 milyon takipçisi bulunuyor. Seyahat alanında yeni rotaları veya bilsek bile tekrar gidip görülmesi gereken rotaları bizlerle paylaşıyor. Aynı zamanda YouTube üzerinde çeşitli kanallarda kendi gezilerini anlatan vloglar bulunuyor. Yurt dışındaki bir çok dergi de kendisinin gezilerini ve fotoğraflarını sıkı bir şekilde takip ediyor. Seyahat influencerı olarak adına yazılan bir çok biyografisi de mevcut.

#23 @audiosoup Çiler Geçici

Mehmet Kırali'nin eşi olan Çiler Hanım'ın instagram hesabında 709 bin takipçisi bulunuyor. Kendisi de eşi gibi seyahat influencerı. Gittiği rotaların çekici fotoğraflarını bizlerle paylaşıyor. Son zamanlarda Shop&Fly ile birlikte bir işbirliği bulunuyor.

#24 @cansuakinn Cansu Akın ( 28 yaşında )

Kendisini asıl olarak YouTube üzerinden tanısak da o artık instagram üzerinde de son derece popüler bir isim. YouTube hesabında 436 bin instagram hesabında ise 555 bin takipçisi bulunuyor. Makyajları ve stiliyle sokak modasının öncü isimlerinden birisi artık o. Paylaşımlarından sonra insanların sık sık birbirine gönderip "bak bu elbiseden alalım" şeklinde mesajlar yazdığı bir isim haline gelmiştir. Markaların son model ürünlerini paylaşarak satışlarına pozitif katkıda bulunuyor. Kanken çantaların ülkemizde bu kadar yaygın olmasının belki de en önemli ismi Cansu Akın. Ayrıca sevgilisi ve kardeşi ile olan paylaşımları oldukça ilgi çekiyor.

#25 @aniltiryaki Anıl Tiryaki

Üniversite döneminde başladığı İspanya’nın ve Amerika’nın Perakende devlerinde Görsel Düzenleme ve Vitrin Dekoratörlüğü’nün ardından, Paris’te Styling ve Moda üzerine eğitimler aldı. Styling ve Lüks Mağaza eğitimi aldı ve Arzu Kaprol’de çalışmaya başlamasıyla aslında şu an olduğu noktanın son derece hakkını veren bir isim. Erkek modası dediğimiz zaman başta gelen ikonlardan birisi haline geldi. Instagram hesabında 164 bin takipçisi bulunan Anıl'ın bu yolda elde ettiği başarısını sık sık göreceğimizi düşünüyorum.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Aşı Karşıtlığı Nedenleri ve Riskleri

Çocuklara Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?