1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

En İyi 5 Online Eğitim Uygulaması

En İyi 5 Online Eğitim Uygulaması
+ - 0

Online eğitim uygulaması denildiğinde, evden çıkmadan eğitim alınabilecek platformlar akla gelmektedir. Bu tür platformlar, pandemi döneminde daha da aranır bir hale gelmiştir. Evlerde bulunulan dönemlerde sanal eğitim uygulamalarının önemi anlaşılmıştır. Zaman ya da mekan sınırı olmadan eğitim almaya imkan tanıyan bu uygulamalar, dünya genelinde çok sayıda kullanıcıya sahiptir.

fikirsiz_en-iyi-5-online-egitim-uygulamasi

Ayrıca eğitim uygulamalarında yer alan konular, hemen her alanda bilgi almak isteyenlere hitap edebilecek genişliktedir. Bu tür uygulamalar, ilk çıktıkları yıllarda az sayıda eğitimi bünyesinde barındırıyorken günümüzde eğitim verilmeyen alan ve konu yok denecek kadar azdır. Günümüzde hizmet veren sanal eğitim platformlarından bazılarının, eğitim sonunda dijital sertifika verdikleri de görülmektedir.

Online Eğitim Uygulaması Arayanlar İçin En İyi 5 Seçenek

fikirsiz_en-iyi-5-online-egitim-uygulamasi

1- Udemy/ Akla İlk Gelen Online Eğitim Uygulaması

fikirsiz_en-iyi-5-online-egitim-uygulamasi

Online eğitim uygulaması denildiğinde ilk akla gelen Udemy olmaktadır. Pek çok konuda eğitim almaya imkan tanıyan uygulama, eğitim ücretlerinde yaptığı istikrarlı indirimlerle de beğeni toplamaktadır. Alınan eğitimler için eğitim veren uzmana soru sorulabilmektedir. Eğitim alan kişiler, aynı zamanda herhangi bir alanda bilgi sahibi ise, Udemy üzerinden eğitim verme şansına da sahiptir. Eğitimlere akıllı telefon üzerinden de başvurmak mümkündür.

2- Google Dijital Atölye

fikirsiz_en-iyi-5-online-egitim-uygulamasi

Google eğitim alanına da girmiş bulunmaktadır. Bu platform sayesinde dijital pazarlama hakkında taze ve işe yarar bilgiler edinmek mümkündür. Dijital pazarlamaya ilgisi olanların Google’ın sunduğu bu özel uygulamadan faydalanması tavsiye edilebilir. Ayrıca, eğitim sonucunda Google tarafından onaylı bir sertifika almak da mümkündür. Dijital pazarlamaya ilişkin 106 eğitim yer almaktadır. Bu konuda bir şeyler yapmak isteyenler için Google’ın sunduğu bu avantajı değerlendirilmeleri tavsiye edilebilir. Uygulamada yer alan eğitimler Google tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır.

3- Coursera

fikirsiz_en-iyi-5-online-egitim-uygulamasi

Online eğitim uygulaması denildiğinde profesyonel eğitim almak isteyenlere Coursera uygulaması önerilebilir. Coursera dünya çapında eğitim veren üniversitelerle anlaşmalara sahiptir. Dünya çapında eğitim veren; Duke Üniversitesi, John Hopkins ve Stanford Üniversitesi sanal olarak açık bir eğitim platformu sunmaktadır. Bu platformdaki eğitimler herkese açık bir şekilde sunulmaktadır ve eğitimler ücretsizdir.

fikirsiz_en-iyi-5-online-egitim-uygulamasi

Site, Stanford Üniversitesi profesörleri tarafından kurulmuştur. Sitenin kurulma amacı, dünya çapında kaliteli bir eğitime herkesin ulaşmasını sağlamaktır. Sitenin bir diğer amacı da topluma faydalı olan bireylerin yetişmesine öncülük etmektir. Coursera üzerinden verilen eğitimler ücretsizdir ancak eğitim sonunda sertifika almak isteyenlerin belirli bir ücret ödemesi gerekmektedir. Uygulama üzerinden pek çok alanda eğitim almak imkan dahilindedir.

4- MIT Open Courseware

fikirsiz_en-iyi-5-online-egitim-uygulamasi

Online eğitim uygulaması olarak MIT tarafından sunulan kaynakların bulunduğu platform da sayılabilir. MIT’de verilen derslere ilişkin materyaller bu platform üzerinden sunulmaktadır. İsteyen herkes, platform üzerinden sunulan kaynaklara ücretsiz olarak erişebilmektedir. Kaynakların çoğu PDF formatında kullanıcılara sunulmaktadır. İngilizce olarak sunulan kaynakların, yetkin kişiler tarafından anadile çevrilmesine de imkan tanınmaktadır.

5- Khan Akademi

fikirsiz_en-iyi-5-online-egitim-uygulamasi

Online eğitim uygulamaları arasında Khan Akademi’nin özel bir yeri bulunmaktadır. Khan Akademi, gönüllülük esasına dayalı olarak yürütülen bir projedir. Projede kesinlikle kar elde etme amacı yer almamaktadır. Dünyanın her yerinden bu uygulama kullanılarak ücretsiz bir şekilde eğitim almak mümkündür.

fikirsiz_en-iyi-5-online-egitim-uygulamasi

Platformdan yaklaşık olarak bugüne kadar 1 milyar kullanıcı faydalanmıştır. Aynı zamanda aylık olarak 40 milyon öğrenciye eğitim verilmektedir. Uzaktan eğitim için 10 binden fazla eğitim videosu, Khan Akademi aracılığı ile dünya genelinde herhangi bir ücret ödenmeden erişime açılmıştır. Sitede Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

fikirsiz_en-iyi-5-online-egitim-uygulamasi

En iyi online kurslar için beş uygulama oldukça işlevseldir. Bazı üniversitelerin yalnızca kendi öğrencilerini kapsayan online eğitim materyalleri de bulunmaktadır. Bu tarz materyaller genellikle, üniversite bünyesinde kayıtlı olan öğrencilere sunulmaktadır. Dünya geneline hitap eden ücretsiz online eğitim uygulaması her yıl milyonlarca kullanıcıya kaliteli eğitimler vermeye yardımcı olmaktadır.

 

Yorum Yap