in

En İyi 7 Ücretsiz Bulut Depolama Hizmeti

Bulut Bilişim, 21. yüzyılda BT kaynaklarının, kuruluşlar için önemini değiştiren bir devrimdir. Bulut depolama alanı gerekli yeterliliğe ve güvenliğe sahiptir, cihazlarınızın dahili depolama alanınızı kullanmaz ve her yere bir sabit disk taşımaktan kesinlikle daha faydalıdır. Üstelik dosyalarınızı diğer kişiler ile paylaşmanızı da kolaylaştırmaktadır.

Bu yazımızda sizlere en iyi ve güvenli ücretsiz bulut depolama hizmeti sunan servislerini tanıtacağız

#1 DropBox

Dropbox , düzenli ve kullanımı basit bir web arayüzü ile serbest bulut depolama dünyasının bir parçasıdır. Ayrıca, olağanüstü yedek olayları göz önüne alındığında, diğer tüm bulut depolama hizmetlerine göre en yeni ücretsiz bulut depolama alanlarından biridir.

Bireysel hesaplar için, ücretsiz olarak 2 GB alan verilmektedir. Aylık 8,25 USD karşılığında 1 TB ve aylık 16,58 USD karşılığında ise 2 TB depolama alanı sağlanmaktadır. Kurumsal-Busines paketlerinde ise 3 Kullanıcılı 3 TB lık bulut depolama alanı için istenen fiyat ise aylık 12.50 USD’dir.

#2 Google Drive

Gmail hesabı olan herkese otomatik olarak 15 GB alan sunan Google drive da, gmail ve fotoğraflarınızda Google bulut depolama alanı içerisine dahil edilmektedir. Ücretli Google drive bulut depolama alanlarının fiyatları ise; Aylık 4.2 USD ile 30 GB, Busines paketi ise aylık 10.2 USD’ye sınırsız bulut depolama alanı (5 kullanıcıdan az işletmeler için kişi başı 1 TB ile sınırlandırılmıştır.) sağlanmaktadır.

Alternatif hizmet kullanmamanız durumunda, tüm alanı yalnızca Google Drive için kullanabilirsiniz.

#3 OneDrive

Microsoft OneDrive, Windows öğelerine doğrudan bağlandığı için iyi bilinen bir bulut depolama seçeneğidir.

Her şeyden önce, 5GB ücretsiz bulut depolama alanı alabilir ya da  her ay 9 TL karşılığında 50GB'a kadar alan satın alabilirsiniz.

OneDrive, güvenlik için SSL kodludur ve dosyalar bir bağlantı kullanılarak paylaşılabilir.

#4 Amazon Drive

Amazon Drive , Amazon Prime'ı kullanan herkes için 5 GB ücretsiz depolama alanı verilmektedir. Ücretsiz bulut depolama hizmeti dışında yıllık 11.99 USD’ye  100 GB ve yıllık 59.99 USD’ye 1 TB bulut depolama alanı satın alabilirsiniz.

#5 Yandex Disk

Son dönemlerde oldukça tercih edilen yandex, yandex hesabı ile birlikte 10 GB’lık Yandex Disk ücretsiz bulut depolama hizmeti vermektedir. Bulut depolama alanını yükseltmek isteyen kullanıcılarına sunduğu paketler; aylık 2 USD karşılığında 100 GB ve aylık 10 USD karşılığında ise 1 TB depolama alanı sağlanabilmektedir.

#6 LifeBox

Turkcell'in bulut depolama sistemi olan LifeBox, ilk başlarda sadece Turkcell abonelerine hizmet vermekteydi. Ancak Turkcell bu sınırlamayı kaldırarak Turkcell abonesi olmayanlara da LifeBox kullanımını sunmaya başladı. 

iOS ve Android mobil uygulama marketlerinden lifeBox uygulamasını indiren herkese ücretsiz 5 GB depolama alanı sunan Lifebox'ın ücretli paketleri de bulunuyor. Bana 5 GB yetmez diyenler için aylık 5.99 TL karşılığında 50 GB, aylık 9.99 TL karşılığında 100 GB, aylık 15.99 TL karşılığında 500 GB ve aylık 59.99 TL karşılığında ise 2.5 TB bulut depolama alanı sunuyor.

LifeBox ile fotoğraflarınızı, videolarınızı ve dosyalarınızı güvenle saklayabilir, dilediğiniz yerden erişim sağlayarak paylaşıma açabilirsiniz.

#7 iCloud

Apple icloud , Apple müşterileri için en iyi ücretsiz bulut depolama alanıdır. İlk başta, müşterilere ücretsiz olarak 5 GB bulut depolama alanı verilmektedir. Yeterli gelmemesi halinde aylık 6.49 TL’ye 50 GB, aylık 19.99 TL’ye 200 GB ve aylık 64.99 TL’ye 2 TB’lık Bulut depolama hizmeti satın alabilirsiniz.

İPhone'unuzu  icloud'a yedeklemeniz halinde bir süre sonra ücretsiz olarak sunulan 5 GB’lık alan size yeterli gelmeyecektir. Bu durumda icloud bulut depolama planlarından ihtiyacınıza uygun olanını seçerek depolama alanınızı yükseltebilirsiniz. 200 GB ve 2 TB’lik planları aileniz ile de paylaşmanız mümkün olmaktadır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : TecnoKids

Çocuklarda Kardeş Kıskançlığı Normal mi?

Yol Ayrımında Hayata Dair En Önemli Karar, Mesleğimi Nasıl Seçebilirim?