1. Ana Sayfa
  2. Para Kariyer

En İyi Emlak Web Siteleri Nelerdir?

En İyi Emlak Web Siteleri Nelerdir?
En iyi emlak web siteleri

Bilindiği gibi konut piyasası son zamanlarda internet sahasının büyümesi ile beraber internet alanına doğru yönelmeye başlamıştır. Buradaki asıl neden ise internetteki kullanıcı miktarının çok oluşu ve paylaşımları daha fazla insanın görmesidir. Bu sebepten gerek sahibinden emlak gerekse de kiralık ofis, kiralık depo gibi ticari emlak ilanlarının çok fazla insan tarafından görüntülenmesi amacı ile internet ortamı tercih edilmektedir. İnternette başlıca bu mesleği yapan insanlar genellikle bireysel iyi emlak şirketlerini bilindik emlak adreslerine dahil ettirmektedirler ve bu internet adresleri aracılığıyla alıcı beklemektedirler, bu adreslerin popülaritesi ileri seviyededir.

Bu Konut Projeleri Kaçmaz!!! Hem Faizsiz Hem de Peşinatsız Hemen Ev Sahibi Olabilirsiniz

Bu adresler aracılığıyla çoğu zaman sayılarca müşteri bulan emlak şirketleri, bu sitelerde hangi şirketi tercih edeceklerine karar vermekte zorlanmaktadırlar. Çoğu zaman gazetelerin emlak için ayrılmış bölümleri çok ilgi çekmektedir, bunların derin ve güvenilir olması alıcılar tarafından tercih edilen etkenlerin önünde gelmektedir. Milliyet Emlak ve Hürriyet Emlak geri bildirimli ilan sitelerinin öncülüğünü yapmaktadırlar. Bu sitelerin tercih edilmesinde ki en büyük faktör sıradan bir site olması yerine geri bildirimlerin fazla olmasıdır ve çok fazla güven duyulması ayrıca çoğunluk tarafından da bilinen iki emlak sitesi oluşlarıdır.

İlan Siteleri Fiyatları Yükselişte

En İyi Emlak Web Siteleri Nelerdir? |Para Kariyer

Son zamanlarda özellikle emlak piyasası ile ilgili paralı reklam yayınlayan adresler standart fiyatların kat kat fazlasına yükseltmiş durumda ve emlakçıların bu nedenle zorlandıklarını görmekteyiz. Bu reklam sitelerinin önünde “Sahibinden.com” sitesi gelmektedir. Özellikle emlakçılar anlamında vazgeçilmez olan bu reklam sitesi maddi anlamda üyelerini sıkıntıya sokarak yeni üyelerin başka sitelere yönelmesine önlem alamayacak gibi gözükmekte.

Yeni Şirketler Piyasada Belirmeye Başlıyor

Piyasaya yön veren emlak siteleri dışında piyasa alanında çok da kendine yer ayıramamış ya da bulduğu yer kendisine küçük gelen ve gelişemeyen emlak siteleri de vardır. Bu emlak siteleri fiyatlandırma anlamında fazla düşük olsa da alıcı anlamında fazlada rağbet görmeyen sitelerdir. Ancak bilinen emlak sitelerinin bu fiyat sınırlandırması emlak piyasasına dahil olacak büyük şirketlerin önünü açıyor. Fiyatların fazlalığından rahatsız olan emlakçılar başka bir yol ararken iyi sonuç alabilecek ve gelecek gösterecek yeni emlak siteleri bulmaktan çekinmemektedirler.

İlginizi Çekebilir