1. Ana Sayfa
  2. Gezi Seyahat

En İyi ve Güvenilir 25 Online Rezervasyon Sitesi

Kullanıcı deneyimleri ve yorumları baz alınarak sizler için 25 en iyi online rezervasyon sitesi sunmak istiyoruz

En İyi ve Güvenilir 25 Online Rezervasyon Sitesi

Sizler için en iyi ve en güvenilir online rezervasyon sitesi hangisi araştırdık ve müthiş bir liste hazırladık. İyi bir tatil için, en başta iyi bir seçim yapmak gereklidir ve bu seçimi uygulamaya almak için iyi bir rezervasyon şarttır.

Tatil planları yapılır ancak tatili güzelleştiren esasında sıfır sorun yaşanmasıdır. Herkes sakin, sessiz, sorunsuz bir tatilin hayalini kurar. Bu amaçla, tatilinizi geçireceğiniz yere ait maddi koşulları sağlama almanız gerekmektedir. Bunun için de tatilinizi ayarlayacağınız ve online rezervasyon yaptıracağınız sitenin güvenilirliği oldukça önemlidir.

Online Rezervasyon Sitesi Seçerken Dikkat!

Yurt içi ve yurt dışı seyahat ve konaklamalarınızda size yardımcı olacak online rezervasyon sitesi seçimi yaparken elbette dikkat etmeniz gereken birkaç husus olacaktır.

Bunların başında sitede SSL sertifikası kullanımıdır. SSL sertifikası varlığı sitede yapılan kartlı işlemlerin güvenliği açısından çok önemlidir. Kart şifrelerinin kopyalanması, internet üzerinden yapılan işlemlerde bilgi erişimi gibi insanları zora düşürecek her türlü olumsuzluğun önüne geçmek adına yapılan güvenlik duvarıdır. Bu sebeple online rezervasyonlarda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisidir.

Bununla beraber 3D Secure sistemi ile güvenli şekilde kartınız ile işlem yapabilmeniz mümkündür. Bu sistem ile kartınızdan para çekilebilmesi için cep telefonuna bir mesaj ile şifre gönderilir ve bu şifre olmadan kartınızdan asla para çekme işlemi gerçekleştirilemez.

Özellikle ödeme ekranında “yeşil kilit” varlığı güvenilirlik konusunda en çok dikkat edilmesi gereken noktadır. Özellikle Türkiye genelinde kullanılan online rezervasyon sitelerinde TURSAB kaydının olup olmamasına dikkat edilmesi gereklidir.

En Güvenilir Online Rezervasyon Sitesi Hangisi?

Yaptığımız araştırmalarda gerek yurtdışı gerekse de yurtdışı online rezervasyon sitesi hizmet veren pek çok site olduğunu gördük. Kullanıcı deneyimleri ve yorumları baz alınarak sizler için 25 en iyi online rezervasyon sitesi sunmak istiyoruz

Yurtiçi Online Rezervasyon Sitesi: Tatil.com

Online Rezervasyon Sitesi

Tamamen Türk yapımı site; turları ve uçak kiralama hizmetleri ile çok kapsamlı hizmet sunan sitelerin başında yer almaktadır. Türklerin özellikle Ramazan ve Kurban Bayramlarında değerlendirecekleri izinlerinde, çok özel kampanyalar ile müşterilerini karşılamaktadır.

Tatilsepeti Güvenilir mi?

Online Rezervasyon Sitesi
Online Rezervasyon Sitesi Tatilsepeti güvenilir mi

Yurtiçi ve yurt içi düzenlenen turlar ve promosyon çalışmaları ile öne çıkan site, aynı zamanda ücretsiz tatil danışmanlığı hizmeti de sunmaktadır. Gayet profesyonel çalışmalar yürüten site Türkiye çapında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Tatilinizi güzel geçirmek adına güvenilir bir adım atmak istediğinizde tatilsepeti.com size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Jollytur.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Otel, uçak rezervasyonunun yanında özel gemi turları konusunda da satış yapan site, Türkiye’ye düzenlenecek gezilerde de en çok tercih edilen sitelerden birisidir. Geniş portföyü ile Türkiye’ nin her yerinden otel seçeneği ile hizmetinize açıktır. Özellikle diğer siteler ile karşılaştırma yapıldığında en uygun fiyata ayarlanacak tatilin başlıca adreslerindendir.

Otel.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Yine yerli bir şirket olan otel.com, ülkemizin dünyaya açılan önemli bir gözüdür. Belki de Türkiye genelinde piyasada bulunan online rezervasyon siteleri içerisinde en kapsamlı çalışmaları yürütmekte olan sitede 20 ayrı dil seçeneği bulunmaktadır. Sadece ve sadece otel kiralama işlemi için hizmet vermektedir. Alanında oldukça profesyonel hizmet sunan otel.com dünya genelinde çalışmaları ile adını duyurmaya devam ettirmektedir.

ETStur.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Özellikle tur hizmetleri konusunda ağırlıklı hizmet veren şirket, Türkiye’ nin en önemli seyahat acentelerinin başında gelmektedir. Yurtdışı turları, gemi ve kültür turları ile uçak bileti satın alma gibi işlemlerin de yürütüldüğü sitede çok güvenilir ve kaliteli bir hizmet ile karşılaşacağınız muhakkaktır.

Yüzde 100 müşteri memnuniyeti ile çalışan firma bütün çalışmalarını büyük hassasiyet ile yürütmektedir. Tabi erken rezervasyon otelleri gibi geniş seçenekleri ile müşterilerini rahat bir nefes aldırtmaktadır.

Galahotels.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

İstanbul merkezli çalışan şirket, 6 ayrı dilde hizmet sunmaktadır. Otel rezervasyonlarında en uygun fiyata yer ayırarak güven içerisinde online işlem yapabileceğiniz siteler arasında yer almaktadır.

Trivago.com Online Rezervasyon

Online Rezervasyon Sitesi
Online Rezervasyon Sitesi Trivago güvenili mi

Trivago, yurtiçi ve yurtdışı seyahat planlarınızda size hem ilham verecek ciddi bir kapasiteye sahip hem de güven içerisinde yerinizi ayırtarak planlarınızı yerine getirmenize yardımcı olacak güvenilir bir sitedir. Dünya genelinde yaklaşık 190 ülkede, 1,8 milyon civarında otel hakkında size bilgi vererek en iyi tatil seçeneğinizi oluşturmada size yardımcı olarak; en uygun fiyatlara muhteşem bir tatil geçirmeniz için biletinizi güvenle ayıracaktır.

Site içeriği oldukça anlaşılabilir ve kolay ulaşılabilir şekilde tasarlandığı için; kısa sürede birçok oteli (iç mekân, dış mekân, oda şartları v.b.) ayrıntılı şekilde inceleme ve en konforlu olanı tespit etme imkânına sahipsiniz. Bunun yanında fiyat karşılaştırması ile en iyi seçenekleri çok uygun fiyatlara bakabilme imkânına sahipsiniz. 400 üzerinde rezervasyon sitesi ile aynı anda sizi en uygun olan rezervasyon sitesine yönlendirerek, tatilinizi kaliteli ve uygun fiyata getirmeniz noktasında çok pratik şekilde yardımcı olacaktır.

Tripadvisor.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Türkiye çapında en iyi otelleri listeleme konusunda kendisini ispatlamış siteler arasında yer almaktadır. Sadece otel rezervasyonu değil, araç kiralama ve uçak bileti alma işlemlerinde de size en kaliteli hizmeti sunmaya aday olan sitede gideceğiniz yerlere ait bilgiler bulabilmeniz de mümkün.

Tatilinizi geçireceğiniz otele ait ayrıntılı bilgileri, fiyat karşılaştırmalarını rahatlıkla görebileceğiniz, kullanıcı memnuniyet ve şikayetlerini görebileceğiniz ve seçiminiz konusunda hızlı şekilde çözüm oluşturacak başarılı sitelerden birisidir.

Hotels.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi
Online Rezervasyon Sitesi 

Dünya genelinde en çok terci edilen online rezervasyon sitesi olan Hotels.com, Türkçe kullanım dili ile Türklerin’ de en çok tercih ettiği siteler arasında yer almaktadır. Oldukça büyük bir otel portföyüne sahip olan site ziyaretçilerine dünya çapında çok fazla tercih sunmaktadır.

Amoma Güvenilir mi?

Online Rezervasyon Sitesi

İsviçre’den yönetilen site, son dönemlerde en çok tercih edilen sitelerin başında yerini almış bulunmaktadır. Türkçe ile beraber yaklaşık 20 dilde hizmet vermektedir. Online rezervasyon sitelerinde fazlaca dil kullanılması daha büyük kitleye hitap etmesine sebep olmaktadır. Amoma.com hem dil seçenekleri hem de yüksek otel portföyü ile ziyaretçilerinin güvenini kazanmış durumda.

Booking Rezervasyon Güvenilir mi?

Online Rezervasyon Sitesi
Online Rezervasyon Sitesi Booking Güvenilir mi?

Son yıllarda dünyanın en çok tercih edilen online rezervasyon sitelerinin başında gelen booking.com, Hollanda üzerinden yönetilmektedir. Türkiye’ deki otelleri tanıtması bir süredir yasak olan sitede, yaklaşık 43 dilde hizmet verilmektedir. Bulunduğu alanda dünya genelinde büyük bir güven oluşturmuştur.

Agoda Güvenilir mi?

Online Rezervasyon Sitesi
Agoda Güvenilir mi?

Booking.com tanınmış sitelerinde sahibi olan Priceline şirket grubuna aittir. Özellikle uçak rezervasyonları noktasında etkin hizmet veren agoda.com da Türkçe dil seçeneği de bulunmaktadır.

thumbnail
Tatil Önerisi
11 Vizesiz Yurtdışı Turları ile Pasaport Var ama Vize Yok Diye Üzülmeyin!

Expedia.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Online rezervasyon konusunda karşınıza çıkabilecek en eski sitelerden birisi olan expedia.com, sadece otel rezervasyonu konusunda değil; araç kiralama ve uçak bilet rezervasyonu hizmeti ile crusie isimli gemilerle ile yapılan turlar ile tatil imkânı sunmaktadır.

Aynı zamanda site ziyaretçileri tavsiyeler kısmını incelediğinde oldukça dolu bir liste ile karşılaşacaklardır. Acaba ne yapsam da mutlu bir tatil geçirsem diye düşünüyorsanız mutlaka siteyi ziyaret etmelisiniz.

Hotwire.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Site sadece İngilizce dil seçeneğine sahiptir. Otel ve uçak rezervasyonları ile araç kiralama konularında kapsamlı hizmet sunan site, kullandığı ara yüz ile oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Aradığınız ne ise çok kısa sürede ulaşarak rezervasyon işinizi sonuçlandırmanız mümkün. Sadece 3 yıldızlı ya da daha üst düzey otellerin listelendiği bir site olması, portföyünü kısıtlamaktadır.

HRS.com Online Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Almanya merkezli site 32 dilde çalışmalarını yürütmektedir. Özellikle, grup rezervasyonlarda ve iş gezilerinde yaptığı özel paket çalışmaları ile rakiplerinden farklı bir çizgide ilerlemektedir. Firma kendi sitesinde yayınladığı bilgiler kapsamında, dünya genelinde var olan en geniş kapsamlı online rezervasyon sitesi olduğunu iddia etmektedir.

Hotel.info Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Almanya üzerinden kontrol edilen sitelerden biri olan hotel.info, 22 dilde kullanıma açıktır. Kişisel rezervasyonlardan çok; grup ve iş gezileri amaçlı organizasyonlarda hizmet odaklı çalışmaktadır. Yaklaşık olarak 190 ayrı ülkede 300,000 otel hakkında kısaca bilgi aktaran ve en iyi tatil seçeneğinizi oluşturmanız için size büyük kolaylık sağlayacak bir sitedir. Diğer sitelerden farklı olarak 7/24 hizmete açık çağrı merkezi ile dilediğiniz zaman ayrıntılı bilgi alabilmeniz mümkün.

eDreams.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Tam 30 dilde hizmete açık olan sitede, Türkçe de kullanılmaktadır. Özellikle 450 üzerinde havayolu içerisinde 60,000 rota ile 30,000 varış noktası bulunmaktadır. Ortalama 1,100,000 otel içerisinde size en uygun fiyat seçenekli oteli sunmak konusunda en başarılı sitelerden birisidir.

Orbitz.com Online Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Kullandığı ara yüz ile tam bir kullanıcı dostudur. İspanyolca ve İngilizce hizmet veren sitede; araç kiralama işlemlerinden, uçak bileti rezervasyonuna, özellikle de cruise gemi seyahat rezervasyonlarında en uygun fiyat aralıklarını görebilmeniz mümkün.

Travelocity Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi
Online Rezervasyon Sitesi

Site sadece İngilizce hizmet vermektedir. Tasarım şekli itibari ile orbitz ile benzerlik gösterir. Kapsam olarak da çalışmaları hemen hemen yakın çerçevededir.

Priceline.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Hollanda’ dan yönetilen site sadece İngilizce dil seçeneğine sahiptir. Uçak, otel ve araç kiralama gibi hizmetlerinin yanı sıra büyük tatil gemileri olan cruise gemilerinden yerinizi ayırtarak büyük denizlerde sınırsız okyanusların güzelliği eşliğinde bir tatil geçirebilirsiniz.

OneTravel.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya eyaletine önerilen site, seçeneklerini çoğaltarak rakiplerinin önüne geçmeye hazırlanıyor.

Getaroom.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Frommers.com’ un en başarılı otel kiralama sitesi seçtiği  bu online rezervasyon sitesi, 130,000 üzerinde otel listesi ile sadece ve sadece otel kiralama ile ilgilenmektedir. Kullanılan tek dil seçeneği İngilizcedir.

Ctrip.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Toplam 14 dilde hizmet sunan sitede Türkçe kullanılmamaktadır. Yönetim yeri Çin olan ctrip.com, özellikle Çin otellerini ve Asya’ da bulunan otellerin rezervasyonunda kullanılan en yaygın sitelerden birisidir.

HotelsCombined.com Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Üyelerine özel imkanları ile ön plana çıkan ve yine otel rezervasyonu konusunda başarılı hizmet sunan sitedir. Avustralya’ merkezli olan site, Türkiye de yapılacak tatiller konusunda pazara hâkim ve oldukça uygun fiyata bilet bulmanız konusunda da aktiftir. Yaklaşık 39 dilde hizmet sunan şirket ortalama 100 milyon kişinin konaklama işlemlerinde aktif şekilde çalışmalarını yürütmektedir.

AirBnb Online Rezervasyon Sitesi

Online Rezervasyon Sitesi

Amerika’dan yönetilen şirket, kendi evinin bir bölümünü kiralamaya açan kişileri bir araya getiren bir platformdur. Burada otellerin aksine daha düşük maliyetlerle, gittiğiniz yere ait yerel halk gibi bir yaşam sürmek isterseniz bu site size kaliteli şekilde yardımcı olacaktır.

Ülkede yaşayan kişiler evlerinde bulunan boş bir odayı kiralamak istediklerinde siteye üye olarak odalarını ve yaşadıkları yeri tanıtırlar. Tatil planı yapan kişiler de gittikleri yerin daha çok kültürel yaşantısını merak eden kişiler ise bu platform oldukça iyi şekilde amacına ulaşmak demektir. Ya da bütçenize uygunsa evi komple kiralamanız da mümkündür.

Sizin belirlediğiniz tarih aralığında ev tamamen size ait olacak şekilde bırakılır ve tatilinizi ev rahatlığında geçirmiş olursunuz. Dezavantajı ise, yapılan anlaşmadan sonra ev sahibi herhangi bir sebepten dolayı cayma hakkına sahiptir. Hem kiracı hem de ev sahibi platform üzerinde birbirlerine yorum yapma hakkına sahiptirler. Bu yorumlar yapılan online rezervasyonların en önemli kısmını oluşturmaktadır. Özellikle ev sahibinin güvenilirliğini belirleyen esas madde budur.