1. Ana Sayfa
  2. Sağlıklı Yaşam

Endodonti Nedir? Endodonti Cihazları Ne İşe Yarar?

Endodonti Nedir? Endodonti Cihazları Ne İşe Yarar?
0

Endodonti, diş pulpasına kadar ilerlemiş sorunlarla ilgilenen bir diş hekimliği dalıdır. Dolayısıyla kanal tedavisi olarak ta adlandırılan endodonti tedavisi, dişin merkezindeki pulpanın çıkarılması ve buna bağlı kanalların temizlenmesini içerir. Hasar gören, hastalanan veya canlılığını yitiren pulpa çıkarıldığında, kalan boşluk ve devamındaki kanallar temizlenir, dezenfekte edilir, şekillendirilir ve yeniden doldurulur. Akabinde kanal kapatılır ve gerek duyulursa dişe restorasyon uygulanır.

Oldukça rağbet gören diş ünitesi, dental görüntüleme cihazları gibi yine Metco Dental güvencesiyle beğeninize sunulan endodonti cihazlarından bazıları aşağıdaki gibidir:

MORITA TriAuto ZX2 Endodontik Mikromotor Apeks Buluculu Endodontik Mikromotor

Apeks ölçüm özellikli endodontik motor olan Morita TriAuto ZX2 Endodontik Mikromotor dünyada ilk defa kablosuz endodontik motor ile apex bulucuyu aynı cihazda bir araya getiren TriAuto ZX’in yeni modelidir. TriAuto ZX2 resiprokasyon özellikli endodontik cihazların en ciddi alternatifidir; onlardan daha fonksiyonel, daha duyarlı, daha akıllı ve daha hassas özellikleri ile çok daha üstün bir cihazdır.

MORITA TriAuto mini Endodontik Mikromotor ve Anguldruva

Morita TriAuto mini, endodontik mikromotor ve anguldruva bir arada sunulan kompakt ve ergonomik tasarımı ile her vakada rahat çalışma imkanı sunan fonksiyonel bir cihazdır.

Morita Root ZX mini Apeks Bulucu

Morita Root ZX mini Apeks Bulucu

Apeks bulma teknolojisi konusunda endüstri standartlarını belirleyen Morita Root ZX mini çift elektronik frekanslı apeks bulma özelliği sayesinde benzersizdir.

MORITA DentaPort ZX Set OTR – Apeks Bulucu – Endo Motor – Anguldruva

Dentaport ZX OTR setinin Optimum Tork Geri Çevrim (OTR) özelliği, hem rotasyon hem de dönüşümlü modda kanal eğesi için en ideal tork değerini sağlar.

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, Dünya’nın Bir Numaralı markalarıyla diş hekiminizin en büyük destekçisidir.

Danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Yorum Yap