1. Ana Sayfa
  2. Özgürce Fikirle

Enterogermina İle Güçlü Bağışıklık

Enterogermina İle Güçlü Bağışıklık
0

Enterogermina, bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan bir probiyotik takviyesidir. Bağırsak mikrobiyotasının sağlıklı olması vücut sağlığını etkileyen önemli faktörlerden biridir. Çünkü bağırsak mikrobiyotası bağışıklık sistemini aktif olarak etkilediği için ve vücuttaki zararlı bazı mikroorganizmalara karşı koruyucu bir duvar görevi üstlendiği için oldukça büyük önem arz etmektedir.

Besinlerin sindirimi konusunda da aktif rol oynayan bağırsak mikrobiyotası, vücuda alınan birçok vitamini ve faydalı maddelerİ ayrıştırıldığı için  vücudun sağlığı konusunda olmazsa olmaz etkenlerden biridir.

Bu Yazıda Neler Var

Enterogermina Nedir? Neden kullanılır?

Enterogermina, canlı spor içeren bir probiyotiktir.  Probiyotikler  vücudun düzenli ve dengeli bir şekilde çalışmasında aktif rol oynayan faydalı bakterilerdir. Aynı zamanda zararlı olan bakterilerin, hastalığa neden olan zararlı etkilerinin yok edilmesi konusunda da aktif rol oynamaktadır.

Enterogermina Nedir

Probiyotikler, vücutta doğal olarak bulunsa da antibiyotik kullanımı, yetersiz beslenme  gibi bazı durumlar,  mikrobiyotanın zarar görmesine neden olmakta ve probiyotik takviyesi gerekmektedir. Enterogermina nedir? Neden kullanılır? Enterogermina vücudun fonksiyonunu etkileyen olumsuz durumlara karşı bağırsak florasını düzenleyen probiyotik takviyelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Enterogermina’nın Faydaları

Kullanılan bazı antibiyotikler, stres, düzensiz ve yetersiz beslenme gibi durumlar bağırsak mikrobiyotasındaki dengeyi alt üst edebilmektedir. Bu tip bir durumla karşı karşıya kalındığında kullanabileceğiniz en iyi alternatiflerden biri enterogermina’dır.  Enterogermina, vücudu en kısa sürede eski formuna kavuşturacak olan bir probiyotiktir.

Enterogermina’nın içerisinde bulunmakta olan bakteri sporları antibiyotiğin mikrobiyotayı olumsuz yönde etkilemesine fırsat vermeden faydalı etkisini gösterebilmektedir. Dolayısıyla Enterogermina ile  bağırsak floranız zarar görmeden antibiyotik kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra artan şeker ve karbonhidrat ihtiyacı da bağırsak floranızın bozulduğuna ve bir probiyotik takviyesi kullanmanız gerektiğine işaret edebilmektedir. Siteden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Detaylar için; https://www.recete.com/enterogermina/

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap