1. Ana Sayfa
  2. +40 da Ne Var

Erkeklere Özel 5 Cilt Bakımı Önerisi

Erkeklere Özel 5 Cilt Bakımı Önerisi
Erkek Cilt Bakımı
0

Erkek Cilt Bakımı

Sabah yataktan kalkıp güne başladığınızda okula giderken veya işe giderken yüzünüz için yapabileceğiniz tek şey yüzünüze su çarpmaksa, günlük cilt bakım rutininiz için ufak tefek tüyolara ihtiyacınız var demektir. Merak etmeyin, vereceğimiz ufak çaplı bilgiler sizi yormadan, çok fazla uğraştırmadan sizi amacınıza ulaştıracaktır.

Cilt Tipinize Uygun Temizleyici Kullanın

Erkeklere Özel 5 Cilt Bakımı Önerisi |+40 da Ne Var

Yüzünüze hiç bir işlem uygulamadan önce, ilk yapacağınız şey yüzünüzü iyice temizlemek ve kirlerden arındırmak olsun. Hava kirlilği, egzozlar, duman gibi etkenler cildinizdeki gözeneklerin çok çabuk tıkanmasına sebep olur.  Bu nedenle yüzünüzü ne ile ve nasıl yıkadığınız ilk adım için çok önemli. Cilt tipinize uygun, cildinizi kurutmayan sabun veya yüz temizleme ürünlerini tercih etmelisiniz.

Erkek Cilt Bakımı: Tıraş Öncesi veya Sonrası Bakım

Erkek cilt bakımı konusunu açmışken tıraş ve jiletlerden bahsetmesek olmaz. Jilet satın alırken ucuz ve kalitesiz ürünler almaktansa, cildinize zarar vermeyecek ve cildinizi tahriş etmeyecek kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Cildiniz tıraş sonrasında da tahrişe açık olacağından kolonya veya alkollü ürünler sürmek yerine cildinize iyi gelecek nemlendiriciler kullanmalısınız.

Güneş Kremini İhmal Etmeyin

Yüzünüzde lekelenmelerin oluşmasını önlemek, göz çevresi kırışıklıklarını engellemek veya geciktirmek için koruyucu güneş kremlerinden mutlaka her gün kullanmalısınız. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerektiğini unutmayın ve koruyucu faktörlü güneş kremlerinden sürerek cildinizi koruyabilirsiniz.

Erkek Cilt Bakımı: Cildinizi Ölü Hücrelerden Temizleyin

Cildinizin temiz, sağlıklı olmasını ve canlı, sağlıklı görünmesini istiyorsanız, haftada bir veya iki kere maske yapmanız gerekiyor. Kıl dönmesi, batık veya çatlak gibi cilt sorunlarını önlemek için uygulanan bu yöntem ile cildinizdeki ölü derilerden de kolayca kurtulabilirsiniz. Erkek cilt bakım seti içerisinde yer alan peeling sayesinde cildiniz temiz ve yumuşak bir doku kazanmış olacak.

Gece ve Gündüz Nemlendirin

Erkeklere Özel 5 Cilt Bakımı Önerisi |+40 da Ne Var

Sakallarınızla harika bir görüntü sağlıyor olabilirsiniz fakat inanın ki sakallarınızın varlığı cildinizin kuru kalması için yeterli bir sebep değil. Erkek cilt bakım ürünü reyonlarındaki çeşitli nemlendiricilerden yararlanarak cildinizin hem yumuşak hem de genç kalmasını sağlayabilirsiniz.

Erkekler de Cilt bakımı, sağlıklı ve güzel görünmenin bir parçası olabilir fakat tek dikkat edeceğimiz nokta bu değil. Cilt bakımınızdan önce düzenli ve dengeli beslenme, spor ve sağlık kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap