Eski Mobilyaların Dönüşüm Yolculuğu

eski mobilya dönüşümü

Ev dekorasyonunda yeni trend beğenilmeyen ya da atıl olan olan mobilyaları boyayarak yeniden kullanılabilir hale getirmek. Eski ahşap mobilyaları atmak ya da yenisi ile değiştirmek yerine kendi hayal güçlerine, zevklerine ve isteklerine göre boya, cila gibi birkaç işlem ile baştan tasarlamak günümüzün hanımlarının en büyük hobisi haline gelmiş durumda. Herkesin evinde kolayca uygulayabileceği işlemler sonrası mükemmel bir değişimle eşyalar yenileniyor. Nitekim piyasadaki değeri epey yüksek, adeta cep yakan mobilyalara bile taş çıkartan tasarımlar ortaya çıkabiliyor. Böylece eskiyi yenilemiş dolayısı ile de yeni alınacak mobilya masrafından da kurtulmuş oluyorsunuz. Bu durumda beyler de eski mobilya dönüşümünden oldukça memnun olmuş oluyorlar. Mobilya dönüşümünde diğer bir kazanç ise işin maddi boyutundan daha büyük. Kendinizi, hayal gücünüzü tamamen tasarıma odaklamak bir anlamda terapi etkisi yaratıyor. Tabi bu işi yaparken epey bir emek ve sabır gerekiyor.

Mobilya Tasarımında Para Da Kazanabilir Miyim?

Elbette mobilyalarınızı boyarken bu işi ticarete de dökebilirsiniz. Piyasadaki atıl ya da beğenilmeyen 2.el mobilyalar alınıyor ve dönüşüm sonrası yeni sahiplerini bekliyor. Satılması ile birlikte siz de para kazanıyorsunuz. Zamanla da işinizi büyütebilir, mobilya boyama ve yeniden tasarlama ile alakalı kendinize ait küçük bir atölye bile açabilirsiniz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir : Evi Ev Yapan Dekorasyondur

En Büyük Kazancım Ne?

Her eşya ve mobilyada bir yaşanmışlık vardır. Kimi eşyayı hiç atmak istemeyebilirsiniz. Belki dededen, belki anneanneden ya da zamanında yitirdiğiniz sevdiğiniz bir kişiden hatıra olarak kalmış, ya da önemli bir günde verilen önemli bir kişiden alınmış bir eşya sizin için çok değerlidir. Evinizin en önemli köşesinde saklayabilir ve zaman zaman o kıymetli kişiyi ya da verilen anı hatırlar yâd edebilirsiniz. Bu bazen bir mobilya olur. Eskimiştir lakin atmaya kıyamayabilirsiniz. İşte burada eski mobilya dönüşümünden faydalanabilirsiniz. Biraz hayal gücü ile atmaya kıyamadığınız mobilyanız artık yenilenmiş, cilalanmış gözleriyle size bakar. Böylece dönüşümün en güzel hali ile yenilenmiş mobilyanıza evinizin başköşesinde yer verebilir, kıymetli hatıralarınıza da sahip çıkmış olursunuz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık