Estetik Sektöründe Trend Olan Yeni Yöntemler ve Son Teknolojiler

Estetik Sektöründe Trend Olan Yeni Yöntemler ve Son Teknolojiler

Teknolojinin gelişmesi dünyada bütün alanlarda Sektörel olarak birçok yeniliğin önünü açmıştır.  Sağlık alanında da teknoloji inanılmaz boyutlara varmıştır.  Plastik cerrahi operasyonların tamamı olmasa belli ölçüde alternatifleri oluşmuştur diyebiliriz.  Bugün önceden cerrahi operasyonla yapılan birçok estetik operasyon yeni geliştirilen teknolojik cihazlar ile yapılmaktadır.  Dolayısıyla bugün daha çok tercih edilebilir durumdadır.  Bunun en önemli sebeplerinden biri ameliyat riskinin olmaması,  iyileşme sürecinin hızlı olması ve bütün bunlar ameliyatsız estetik uygulamalarını öne çıkarmıştır. Ameliyatsız estetik uygulamaları oldukça gelişmiştir. Bunlardan önceden de var olan botoks hala eskisi gibi uygulanmaktadır Bunun yanı sıra dolgu son dönemlerde en fazla tercih edilen estetik trendleri arasındadır. Cilt bakımında ki yenilikler lazerin estetik uygulamaları arasına girmesi, gençlik aşısı denilen PRP yöntemleri, somon DNA, kök hücre tedavisi, fibroblast Mezoterapi gibi Estetik uygulamaları tamamen teknolojik cihazlar ile yapılan ve kısa sürede ciddi anlamda somut olumlu sonuçlar veren uygulamalardır

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulamaları estetik sektöründe en fazla kullanılan uygulamalardan biridir.  Özellikle yüz bölgesinde çok fazla kullanılmaktadır.  Çene,   burun,  dudaklar,  göz çevresi,  yanak bölgeleri,  elmacık kemiklerinin öne çıkarılması gibi işlemler dolgu uygulamaları ile gerçekleştirilen estetik uygulamalardır.  Bunların bugün çok fazla tercih edilmesinin sebeplerinden biri,  cerrahi müdahale riski olmadan ve çok kısa sürede bir operasyondan oluşan bütün beklentiye cevap vermesidir. Genel anestezi riskinin olmaması,  acı hissetmeme gibi faktörler bu uygulamalara daha rahat insanların karar vermesine neden oluyor.  Dolgu uygulamaları çok kısa sürede yapılan ve kısa sürede sonuçlarını gösteren uygulamalardır. Bunlar genellikle iki üç yıl kullanılabilen kalıcı çözümler sunmaktadır. Dolayısıyla bir cerrahi operasyona hiçbir koşulda gerek yoktur.  Örneğin dolgu uygulaması kemerli burunlarda,  çene estetiğinde,  dudaklarda, yanaklarda ve Elmacık kemiklerinde çok iyi sonuçlar vermektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe

Botoks

Botoks uzun yıllardır estetik sektöründe trend olan uygulamalardan biridir. Botoks’ un yine çok fazla tercih edilme sebeplerinden biri cerrahi operasyon olmayışı ve çok kısa sürede sonuçlarını almış olmaktır.  Botoks ciddi anlamda kırışıklıkları tamamen ortadan kaldıran, yalnızca estetik sektöründe değil sağlık sektöründe de migren, diş gıcırdatma, ellerin titremesi gibi sorunları da ortadan kaldıran,  aynı zamanda bir tedavi yöntemidir.  Botoks uygulaması, mimikleri ortadan kaldırdığı için yüzde mimik kullanılmaması dolayısıyla kırışıklıkların açılması ve tekrar oluşmasını önleyen bir yöntemdir.  Özellikle göz çevresi, alındaki çizgiler, yüz ve burun bölgesindeki kırışıklıklar,  kaşların yukarı kaldırılması gibi durumlarda çok iyi sonuçlar vermektedir.  Uygulama minimum 4-5 ay kullanılabilmektedir. Botoksun ciltteki yağ üretimi üzerinde de ciddi anlamda etkisi vardır. Ciltteki yağ üretimini azalttığı için cildin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Mikro botoks denilen yüz ve boyun bölgesine uygulanan botoks özellikle dekolte bölgesindeki kırışıklıklar üzerinde çok başarılı.

ENDOPEEL Uygulaması

Endopeel uygulaması da estetik sektörün de cerrahi operasyonlara alternatif olarak geliştirilmiş bir yöntemdir.  Endopeel uygulaması, özellikle gerdan bölgesine uygulanan bir yöntemdir. Onun dışında dudak üzerinde oluşan kırışıklıkların yok edilmesi, kalçanın alt kısmındaki sarkmaları ortadan kaldırması ve kalçanın dışbükey diriliğini sağlamak ve sertleştirmek için kullanılmaktadır.  Ayrıca kalçadaki genişliği daraltmak, o bölgedeki gerginliği sağlamak ve doğum çatlaklarının da giderilmesinde kullanılmaktadır.  Son derece kolay yapılan bir uygulamadır. Lokal anestezi ile yarım saat 45 dakikada yapılan bir uygulamadır.  Ayrıca yüzde Lifting sağlamak için de kullanılmaktadır. Uygulama yapıldıktan sonra Özellikle o bölgede ve Hyalüronik Asit tetiklenmesi ortaya sağlamaktadır. Dolayısıyla bu yapılan işlemler,  yaşlanmayı daha da geciktiren bir durumdur.  Süresi yaklaşık 1 yıldır. Endopeel uygulamasının olumlu taraflarından biri de mimik kaybına sebep olmamasıdır.

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre tedavisi de yeni nesil estetik gelişmelerden biridir. Kök hücre diğer bir adıyla gençlik aşısı da uygulandığı bölgeye hücre çoğalması sağlar.  O bölgedeki asit ve Kolajen üretiminin artmasına sebep olur ve hücreleri hızla yenileme potansiyeline sahiptir.  Kök hücre tedavisi, tam anlamıyla estetik cerrahinin yerine kullanılan bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.  Yüz gençleştirme de kullanılmaktadır.  Uygulamanın özelliği hastanın kendi hücrelerinden alınan ve ayrıştırılan maddenin hiçbir cerrahi müdahale olmadan enjeksiyon yöntemi ile,  estetik uygulanacak bölgeye enjekte edilmesidir. Kök hücre tedavisi yüz bölgesi boyun ve dekolte bölgesine uygulanan bir işlemdir.  Uygulandığı bölgedeki derinin kalitesini de arttıran bir uygulamadır.  Bunun yanı sıra,  kırışıklıkları azaltmaya,  yaşlanma sonucunda oluşmuş derideki cansızlığı toparlamaya, mat görünümü onarmaya ve yerçekimi etkisinde kalan sarkmaları toparlayan bir uygulamadır. Bu işlem minimum 1,5 yıl kadar kullanılabilen ve bu süre içinde ciltte parlaklık ve canlılık oluşturan, kırışıklıklarda ciddi anlamda azalma sağlayan bir uygulamadır.

Ayrışmanın Getirdiği Yenilenme: PRP Tedavisi

Mezoterapi

Estetik uygulamalarının bir diğer çeşitli de Mezoterapi yöntemidir.  Mezoterapi yöntemi vitamin, mineral,  vücudu besleyen aminoasitlerin,  yine aynı şekilde vücudun canlı enzim ve Hemopatik ilaçların karışımlarıyla elde edilen ve bu karışımın mikroenjeksiyon yöntemi ile cildin orta tabakasına uygulanmasıdır.  Uygulamanın tamamı maksimum 5 seansta sona ermektedir. Her bir seans maksimum 15-20 dakika sürmektedir.  15-20 gün arayla tekrar uygulanmakta ve sonuçlar mükemmel olmaktadır.

Estetik Sektöründeki Cerrahi Uygulamalar

Teknolojinin gelişmesi her ne kadar plastik cerrahiyi geri plana itmişse de ortadan kaldırmış olması mümkün değil.  Estetik cerrahide halen yapılmakta olan ve kalıcı çözümler üreten ameliyatlar bugün de yapılmaktadır.  Ancak bu ameliyatlarda yine teknolojik yöntemlerin,  en son çıkan uygulamaları kullanılmaktadır. Dolayısıyla eskiye göre iyileşme süresi daha kısadır sonuçlar daha somut ve kısa sürede elde edilmektedir.

Rinoplasti (Burun Estetiği)

Burun estetiği operasyonu,  diğer bir adı ile Rinoplasti yıllardır dünyada ve Türkiye’de uygulanmakta olan cerrahi bir estetik operasyondur.  Bugün geldiği nokta önceki yıllara oranla çok daha gelişmiştir. Kısa süre de çözüm sunan bir uygulamadır.  Burun estetiği ameliyatları solunum sıkıntısı yaşayan insanlarda daha çok kullanılan yöntemlerden biridir. Solunum sorunu ortadan kaldırılırken aynı zamanda burun estetiği yapılarak iki işlem bir arada gerçekleştirilmektedir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz Burada

Meme Büyütme / Küçültme

Plastik cerrahinin estetik operasyonlarından bir diğeri de meme küçültme ve büyütme operasyonlarıdır.  Bu operasyonlar da önceden bilinen, Plastik Cerrahinin çok fazla yaptığı operasyonlardır ve sonuçlar mükemmeldir.  Geçmişten günümüze bilimsel anlamda gelişmiş olan tıp teknoloji ile birleştirilerek çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme operasyonları,  özellikle kadınların en fazla tercih ettiği Plastik cerrahinin en fazla kullandığı alanlardan biridir.  Kadınlarda genellikle hamilelik ve doğum sırasında aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan, vücudun şekil bozukluğu, bu operasyonlarla tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Bu operasyonuna bağlı olarak,  karın gerdirme, Liposuction (yağların alınması) ve poponun şekillenip kaldırılması gibi operasyonların alanına girmektedir ve genellikle kombine bir operasyondur.

Popo Estetiği Hakkında Tüm Bilmek İstedikleriniz

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetik operasyonu da uzun yıllardır plastik cerrahide yapılan operasyonlardan biridir.  Göz kapağı belli bir yaştan sonra veya genetik yatkınlığa bağlı olarak sarkmalar meydana gelmektedir.  Bu bir tür yaşlanma belirtisi olarak da söylenebilir.  Şiş göz kapağı olan kişiler,  belli bir yaştan sonra kapakların aşağı doğru yerçekimi etkisine maruz kalması ve sarkmasıyla bir estetik bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır.  Diğer bir yanıyla da bu sarkmalar,  görme bozukluklarını da sebep oldukları için plastik cerrahide olumlu sonuç alınan ve kişiyi 8/10 yaş daha genç gösteren operasyonlardan biridir.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık