Etkileyici Nude Makyajı Nasıl Yapılır?

nude-makyaji-nasil-yapilir

Nude makyajı, son dönemlerde hem ünlüler hem de makyaj trendlerini yakından takip eden birçok kişi için bulunmaz bir nimet olarak tanımlanabilir. Etkileyici ve güzel bir görünüm sunan Nude makyajı, yüzün önemli kısımlarına az ama etkileyici olarak yapılan makyajı temsil eder. Bahar ve yaz aylarının vazgeçilmezi olan Nude makyajı nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Gelin bu sorulara birlikte cevap bulalım.

Makyaj Bazı

Nude makyajı son derece ince bir makyajdır ve bu nedenle temelinin sağlam yapılması gerekir. Bunun için de makyaj bazı kullanılır ve makyaj bazının doğru bir şekilde uygulanması önemlidir. Lancome Prep & Matte makyaj bazı, cilt parlaklığının en iyi seviyeye getirir ve gözenekleri gizler. Bu sayede kusursuz bir ten görünümü elde edersiniz.

Nude Makyajı İçin Fondöten Uygulaması

Fondöten konusunda Lancome Teint Idole Ultra Wear Nude fondöten, adında da anlaşılacağı üzere Nude makyajı yapmak isteyen kişiler için en uygun fondöten olarak tanımlanabilir. Yapı olarak son derece ince olan bu fondöten, yüz kusurlarını kapatma konusunda da oldukça başarılıdır. 24 saat boyunca yüzünüzde kalıcı olabilen bu fondöten, konsept için tasarlanmıştır.

Göz Tonlamaları

Nude makyajının yüzeysel kısmını yapıldıktan sonra, dudak ve göz gibi bölgelerin tonlamaları çok önemlidir. Gözlere doğal tonlamalar yapmak ve ideal renk seçimleri üzerinde durmak büyük önem taşır. Standart bir Nude makyajı için gözlere kahverengi tonlarının uygulanması önerilir. Göz farı için Lancome Hypnose Palette Matte 110 ürünü Nude makyajında göz vurgulaması için mutlaka tercih edilmelidir.

Büyüleyici Kirpikler

Nude makyajının en önemli detaylarının olduğu kısım, göz kısımları olarak tarif edilebilir. Gözler için yapılan doğru uygulamalar, kusursuz bir Nude makyajının anahtarıdır. Nude makyajının etkileyici olması için kirpiklerin hacimli olması gerekir. Dolgun kirpikler, etkileyici bakışlara neden olur ve Nude makyajı da bu sayede amacına ulaşır. Lancome Hypnose Drama maskara hacimli kirpikler için mutlaka tercih edilmesi gereken bir üründür.

Göz Alıcı ve Parlak Dudaklar

Göz bölgesinden sonra vurgulanması gereken bir diğer nokta dudaklardır. Nude makyajı genel olarak göz ve dudakların ön plana çıktığı bir makyaj türüdür. Bu nedenle gözler kadar dudakların da iyi bir şekilde hazırlanması gerekir. Nude makyajında dudaklar için hafif parlak renklerin kullanılması önerilir. Likit ruj kullanılarak, açık tonların kullanılması, etkileyici bir Nude makyajının son dokunuşları olarak adlandırılabilir. Nude makyajı için Lancome L’Absolu Sheer Gloss 222 Beige Muse ürünü kesinlikle tercih edilmelidir. Bu ruj ve göz detayları sayesinde, son derece doğal bir görünümle herkesi büyüleyecek bir makyaj elde edebilirsiniz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık