in

Evde Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

Çiçek ve türleri ile ilgilenmeyi, yetiştirmeyi seven insanlar için evde süs bitkisi yetiştirmek ek iş olarak tercih edilebilir. Evde çiçek yetiştirme işine başlamadan önce hangi türleri yetiştirip pazarlanacağı, türlerin hangi koşullarda daha verimli yetişeceği ve size uygunluğu araştırılmalıdır. Salon çiçekleri, balkon çiçekleri ve bahçe çiçekleri olarak gruplara ayrılmıştır.

Minyatür Ağaç Bonsai Sanatı ve Bonsai Bakımı

Evde Süs Bitkisi ve Çiçek Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

Süs Bitkisi denilince akılda canlanan masa üstü bitkiler, bir hediye için kullanılan bitkiler veya iş yerinde kullanılan göze hitap eden bitkiler olsa da genel ifadelerle 4 grupta incelenmektedir. Evinizi kullanarak, hobi bahçeleri satın alarak ya da küçük seralar aracılığıyla bu bitkileri yetiştirmek mümkündür.

Yetiştirilecek olan bitkilerin bakımlarında nem ölçüsü, güneş görüp görmeyeceği, bitkiye verilecek su miktarları dikkatle araştırılıp uygulanmalıdır. Yetiştirilen bitkilerdeki en önemli dikkat noktası aldığı güneştir. Gerekenden fazla güneş ışığı alan bitkilerin ömürleri kısalır. Yaz ve kış aylarına dikkat edilmelidir. Örneğin kış aylarında bakımı yapılan bitkilerin cam kenarlarında bakılması, yazın yetiştirilen bitkilerin fazla ısı alması önlenmeli, ömürleri uzatılarak daha canlı bir görünüm alması sağlanır. Bitkilerin ihtiyaçlarından biri olan nem konusu da güneş ışığı kadar önemlidir.

Yetiştirilen bitkilerin doğal suyla sulanması tercih edilmelidir. Arıtma ve ya musluktan alınan su dışında yağmur sularıyla sulanan bitkilerin daha sağlıklı olduğu bilinmelidir. Bitkilerin fazla suya maruz kalmaları da onlara zarar vereceğinden püskürtme veya sprey yöntemleri tercih edilmelidir. Evde çiçek yetiştirmenin önemli hususlarından biri olan fazla yer değiştirmemek göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yüzden yetiştirilecek olan bitkinin yeri önceden iyi hazırlanmalı ve sürekli yer değiştirilmemelidir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir : Ekstra gelir kazanmak isteyenler için Önerilerimiz

Evde Çiçek Yetiştirerek Para Kazanmak İçin Ne Kadar Bütçe Gerekir?

Evde yapılacak olan bir yetiştiriciliğe 15-20 saksıyla başlamak idealdir. Yaklaşık saksı maliyeti 100 TL, fide, toprak, gübre içinde 100 TL ayırarak işinize başlayabilirsiniz. 15 saksı çiçeği yaklaşık 5 ayınızı ayırmanız yeterli olacaktır. Evde yetiştirdiğiniz bitkileri internet üzerinden üye olduğunuz sitelerden veya sosyal ağlardan profil oluşturarak satışını yapabilirsiniz.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Superman

Astrolojiyle İlgilenen İnsanlar Günahkar Mıdır?

Astrolojiyi Hangi Web Sitelerinden Takip Edebiliriz