1. Ana Sayfa
  2. Ev Yaşam

Evde Sabun Paketleme İşi Nedir? Ne Kadar Kazanılır?

Evde Sabun Paketleme İşi Nedir? Ne Kadar Kazanılır?
3

Evde sabun paketleme işi son zamanların ilgi gören ek iş fikirleri arasında yer almaktadır. Sabun paketleme işini yaparak ek gelir elde etmek mümkündür. Bu işi yapmak için özel bir yeteneğinizin olmasına da gerek bulunmamaktadır. Dönemsel olarak yapılan sabun paketleme işi için basit ekipmanları kullanmanız yeterlidir.

Sabunların, firma tarafından belirtildiği şekilde paketlenmesi ve kolilere yerleştirilmesi gerekmektedir. İşin tesliminin nasıl yapılacağı firma ile yapılan anlaşma ile belirlenir. Bazı firmalar, paketlenmesini istediği sabunları ve gerekli malzemeleri size getirir ve tamamlanan işleri de gelip sizden alabilir. Daha küçük firmalar ise işi, sizin götürmenizi bekleyebilir.

Evde Sabun Paketleme İşi Kolay Bir İş Midir?

evde-sabun-paketleme-isi-nedir-ne-kadar-kazanilir2

Evde sabun paketleme işi, özel bir yetenek gerektirmeyen, basit işler arasında yer almaktadır. Ancak az da olsa el becerinizin olması, işi yaparken size kolaylık sağlayacaktır. Paketleme sırasında ihtiyaç duyulan malzemeler, işi teslim etmeniz gereken firma tarafından verilmektedir. Yanınızda sadece; maket bıçağı, makas, yapıştırıcı ve ufak not kağıtları bulundurmanızda fayda bulunmaktadır.

Eve iş veren firmalar bu işleri sürekli iş olarak verebildikleri gibi belirli dönemler için de verebilmektedir. Paketleme işi özenle yapılmalıdır. Güzel yapılan işler sayesinde, işveren firmalar tarafından yeni işlerin size verilmesinin önü açılmaktadır.

Sabun Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanılabilir?

evde-sabun-paketleme-isi-nedir-ne-kadar-kazanilir3

Evde sabun paketleme işi ek kazanç için tercih edilmelidir. Bu işi yaparak çok ciddi gelirler elde etmek pek olası değildir. Paketlenen sabun başına 10 kuruş ya da 15 kuruş veren firmalar bulunmaktadır. Gün boyunca 400 sabun paketlendiğinde günlük 40 TL kazanmak mümkündür. Bu şekilde düzenli bir iş alındığında ayda 1.200 TL kazanılabilmektedir. Evde yapılacak işler söz konusu olduğunda sabun paketleme işi, tercih edilen ek işlerin başında gelmektedir.

Çok yüksek rakamları, bu işi yaparak kazanmak çok da mümkün değildir. Ayrıca günde 400 tane sabun paketleme işinin çok kolay bir iş olmadığı bilinmelidir. Paketlenecek sabunların modelleri birbirinden farklılık arz edebilmektedir. Bazı paketler kolay bir şekilde yapılabildiği gibi bazı paketler de biraz daha uğraş gerektirebilmektedir. Uğraş gerektiren paketlerin ücretinin daha yüksek olması gerektiğini unutmamalısınız.

Evde Sabun Paketleme İşi İlanları Nerede Bulunmaktadır?

evde-sabun-paketleme-isi-nedir-ne-kadar-kazanilir4

Firmaların, sanal platform aracılığı ile sabun paketleme ilanları araştırılmalıdır. Sabun paketleme işi için çalışmak isteyen insan sayısı fazla olduğu için, internet üzerinden olumlu sonuçların alınması kolay olmayabilir. Bu nedenle, yaşanılan çevrede bulunan sabun üretim fabrikaları ile yüz yüze görüşmekte fayda bulunmaktadır. Yüz yüze görüşme ile kişisel bilgiler verilerek ihtiyaç duyulduğunda firma tarafından iş alınması mümkündür.

İşe başlamadan önce firma ile iş şartlarının ayrıntılı bir şekilde konuşulması gerekmektedir. Özellikle paketleme işinin birim fiyatı konusunu iyi anlamak gerekmektedir. Firmalar arasında, 1000 sabun başına ödeme yapanlar olduğu gibi sabun başına ücret ödeyenler de bulunmaktadır. İnternette evde sabun paketleme işi yapanların yorumları incelendiğinde firma ile çalışanlar arasında bazı anlaşmazlıkların yaşandığı görülmektedir. Eğer mümkünse çalışma şartlarını yazılı olarak imza altına almakta fayda vardır.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. İsmim Zeynep, öğrenciyim okul masraflarım için çalışmam gerek. İşe ihtiyacım var. Elim hızlıdır yapabilirim.

  2. Malesef okul masrafı aldı başını o yuzden steril şartlarda üretilmiş sabun paketleme işi veren yerler varsa (istanbulda teslimat yapabilecek)bana mail üzerinden ulaşsın metehandemirhan4@gmail.com

  3. İzmir torbalı da yaşıyorum paketleme işi arıyorum daha önce paketleme işi yaptım. Elim hızlıdır okul masraflarımı karşılamalıyım dönüş yaparsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir