1. Ana Sayfa
  2. Evde Dekor

Evi Ev Yapan Dekorasyondur

Evi Ev Yapan Dekorasyondur
Ev Dekorasyonu fikirleri
1

Ev Dekorasyonu

Evin eski ya da yeni, küçük ya da büyük olması doğru şekilde dekore edildiği taktir de çok fazla önemli değildir.  Ev Dekorasyonunda doğru ve yeterli mobilya kullanımı, uygun aydınlatma, birbirini bütünleyen halı, perde gibi ev tekstilleri kullanımı çok önemlidir.

Evinizin sıradan bir mekana dönüşmesine izin vermemelisiniz. Eviniz sizin yuvanız olduğu kadar sizin kişiliğinizi, sizin tarzınızı da yansıtmaktadır. Bu nedenle kendinize gösterdiğiniz özeni ev dekorasyonunda da göstermeniz gerekmektedir.

Salon, misafirlerinizi ağırladığınız mekan olması nedeni ile özel bir itina gösterilmesi gerekmektedir. Burada yer alan objeler, yarattığı atmosfer  “Siz” demektir. Evinize gelen misafir kendini özel hissettiği kadar rahat hissetmelidir.

Yatak Odası ise evin en özel mekanıdır. Yatak Odası dekorasyonu için göstereceğiniz özen ise tamamı ile kendiniz için olacaktır. Sizin huzurunuz, sizin mutluluğunuz ve sizin rahatlığınız hepsi bu oda da olmalıdır.

Mutfak, aile bireylerinin bir araya geldiği ev hanımının en çok vakit harcadığı mekan olması nedeni ile canlı, cıvıl cıvıl dekore edilmiş bir mutfak sizi ve ailenizi mutlu etmez mi?

Banyo, Temizliği ve canlılığı anlatmalı. Banyo da ki dekorasyon su ile birleşerek aile fertlerine zindelik vermelidir.

Ev Dekorasyonu: Aydınlatma Tercihiniz

Evi Ev Yapan Dekorasyondur |Evde Dekor

İç aydınlatma sistemleri dekorasyonda oldukça önemli bir detaydır. Ortamın ne kadar ışık aldığı, ışıklandırılması istenen dekoratif öğeler, soft ya da canlı ışık gibi kişisel beklentiler aydınlatma tercihinde etkin bir rol oynamaktadır.

Klasik ve modern modelleri ile birçok çeşit, kalite ve fiyat da ürün bulmak mümkündür. Ortamın dekore edilme tarzına ve renk yoğunluğuna göre aydınlatma ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Çalışma odası ve ofis gibi ortamlarda avize modellerinden ziyade lambader, spot gibi diğer aydınlatma sistemleri daha elverişli ışık sistemi sağlayacaktır. Genç odalarında rengarenk, asansörlü mekanizması bulunan ya da spor çizgilere sahip birbirinden ilginç avize modelleri seçebilirsiniz.

Halı Seçimi

Evi Ev Yapan Dekorasyondur |Evde Dekor

Halı seçiminde ilk olarak fiyatına dikkat ediyor olsak da fiyat ile birlikte halının ömrü de aynı doğrultuda olmaktadır. Fiyat olarak pahalı bir halı aldığınızda uzunca yıllar kullanabilirken ucuz halılar kısa süre içerisinde yıpranmaktadır. Bu nedenle ne kadar süre kullanacağınızı belirlemeniz önemlidir.

Halının kullanılacağı mekan da halı seçiminde önemli bir etken olmaktadır. Özellikle Koridor da kullanacağınız halılar çok fazla temas nedeni ile daha hızlı yıpranacaktır. Bu nedenle ekonomik bir ürün seçebilirsiniz. Salonunuzu günlük kullanımda kullanmıyorsanız daha kaliteli bir halı tercih etmelisiniz. Çocuk odası halıları ise mümkün olduğunca kolay temizlenebilir, anti alerjik olmasına ve çok açık renk olmamasına dikkat edin.

Perde Seçimi

Evi Ev Yapan Dekorasyondur |Evde Dekor

Perde seçimi yaparken sizlere bazı ipuçları vermek istiyoruz. Yüksek tavanlı ve geniş camı bulunan Pencereler de, klasik tül ve kumaş perdeleri tercih etmelisiniz. Şayet perde almayı planladığınız oda çok fazla ışık almıyorsa kumaş ya da PVC modelleri bulunan rengarenk dikey perdelerden birini seçebilirsiniz.

Home ofis çalışanlar için çalışma odasında jaluzi perde seçimi hem ışığın kullanımı hem de ofis görüntüsü vermesi açısından tercih edilebilir. Sade ve minimalist tarz da döşenmiş evlerde katlamalı perdeler çok şık bir görüntü verecektir. Çocuk odasında ise kir ve tozu engellemesi ve gün ışığının ayarlanabilir olması nedeni ile stor perdeler kullanılabilir.

Görüyorsunuz ki ev dekorasyonu sizi ve ailenizi, dostlarınızı ve misafirlerinizi ne derece de etkileyebilecek faktörler barındırıyor içinde. Bu nedenle çok dikkatli olarak dekorasyon fikrinizi gözden geçirmelisiniz. Hangi renk ve desenleri kullanmak istediğinizi, mekan da nasıl bir his yaratmak istediğinizi hayal edin, kaleme dökün ve son olarak inceleyerek hayata geçirin. Yaşanılası mekanlar yaratmak sadece parmaklarınızın ucunda.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir