in

Facebook Şirketinin Yeni Hamlesi: Lıbra

Kripto para furyasına yeni eklenmeye hazırlanan ve Facebook tarafından piyasaya sürülecek olan Libra Coin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Bu yeni sanal paraya göre “paranın interneti” adını veren şirket, para kullanımının da tıpkı sanal platformlarda paylaşılan fotoğraf ya da videolar gibi kolay olması gerektiğini savunuyor. Şirketin piyasaya sürmeye hazırlandığı bu yeni kripto para, pek çok açıdan güvenilir ve kullanımı kolaydır mottosu ile tanıtılıyor. Sanal paranın da tahmini olarak 2020 senesinde piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Calıbra İle Sanal Cüzdanınızı İnşa Edin

Libra Coin Calibra adı verilen bir sanal uygulama vasıtası ile kolayca taşınabilecek ve alım satımı rahatça yapılabilecek bir kripto para olmayı hedefliyor. Şirket tarafından geliştirilen bir akıllı telefon uygulaması olan Calibra ile internet ulaşımı sağladığını her yerden Libra Coin işlemlerini yapabilirsiniz. Whatsapp ve Messenger ile de çalışmakta olan bu uygulama sayesinde yatırım yapabilir ya da hesabınızdaki sanal parayı alıp satabilirsiniz.

Lıbra Ve Bıtcoın Karşılaştırması

Libra Coin ile Bitcoin’i karşılaştırdığımızda karşımıza ilk olarak Bitcoin’in tamamen anonim bir sanal para olduğu gerçeği çıkıyor. Hiçbir kimse ya da şirket tarafından kontrol edilmeyen ve takibi oldukça zor olan Bitcoin, gizlilik ve güvenlik bakımından daha mantıklı bir sanal para izlenimi sunuyor. Libra Coin ise başta Facebook olmak üzere Libra Association adı verilen bir ortaklığa bağlı konumdadır. Ortaklar ve şirket başta olmak üzere bu kripto paranın  takip edilebilir olması yatırımcılar açısından tedirgin edici bir durum teşkil edebiliyor. Libra Coin pek çok ortak tarafından desteklenmekte ve takip edilebilir olduğundan diğer para birimleri ile de entegre bir şekilde ilerleyecektir. Bu durum da Bitcoin’den farklı olarak Libra’nın hükümetlere bağlı olduğu gerçeğini karşımıza koyuyor. Yani bu yeni sanal para herhangi bir enflasyon ya da devalüasyon gibi durumdan etkilenebilir.

Ayrıca Blockchain yöntemi de izin gerektiren bir uygulama ile yönetilecek olan Libra Coin bu izin vasıtası ile de Bitcoin’den ayrılmaktadır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Heysel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mutlaka Göz Doktoruna Gitmenizi Gerektiren 10 Önemli Uyarı

Ucuz ve Performansı Yüksek 3 Akıllı Telefon Tavsiyesi