Facebook Windows 10 Uygulaması Kapatılıyor!

Facebook windows 10 uygulaması

Uzunca bir süredir Windows 10 Kullanıcılarına hizmet veren Facebook Windows 10 uygulaması şubat ayının sonunda tamamen kapatılıyor. Sebebi bilinmeyen bir şekilde alınan karar Windows 10 severleri üzmüş durumda.

İlginizi çekebilir:Sinema Dünyasını Alt Üst Eden Ödüllü Film: Parasite

Facebook Windows 10 uygulaması Şubat Sonu Kapatılacak

Uzun zamandır Windows Store’da bulunan ve Windows 10 platformlarına hizmet veren Facebook Masaüstü uygulaması nedeni bilinmeyen bir karar yüzünden kaldırılıyor. Windows 10 Platformu store uygulamalarının gelmesi ile daha bir sevilir hale gelmişti. Facebook’da bu durumdan yararlanmak isteyerek kendi Store uygulamasını yayınladı ancak uzun süreli bir kullanım sunamadı. Söz konusu uygulama 2020 şubat ayının sonunda tamamen kullanıma kapatılacak.

E-Posta Yolu ile Kullanıcı Çekmeye Çalışmıştı

Çıkan haberlere göre Facebook uzun zamandır Windows 10 kullanıcılarına E-Posta yolu ile yönlendirme yapıyordu. Facebook tarayıcı üzerinden giriş yapılmasını isteyen ve oradan bildirimlere daha kolay erişilebildiğini söyleyen Facebook bir anda fikir değişikliğine gitti. Hali hazırda bulunan Messenger Masaüstü uygulaması için kapatılma durumları söz konusu değil. Kaldırılması beklenen tek uygulama Facebook Masaüstü uygulaması.

Kapatılacak Olması Bazı Kullanıcıları Üzmüş Durumda

Kullanıcılar neden bu şekilde uygulama kapatma gereği duyulduğunu halen anlamış değil. Ancak akıllara bazı senaryolar geliyor. Gelen ilk senaryo, Facebook uygulamasının reklamlar için gerektiğince donatılmamış olması. Gelen ikinci senaryo ise Facebook uygulamasından gerekli kâr oranını elde edemeyiş olmaları. Uygulamanın kapatılacağını teşvik E-Postaları gibi Mailler ile bildirildi. Uygulamayı hali hazırda aktif bir şekilde kullananların duruma üzüldüğü açık bir şekilde ortada. Reddit üzerinde yapılan bazı paylaşımlar bu durumun yaşanmaması yönünde ancak çabalarının pek işe yarayacağı görülmüyor. 2020 Şubat ayının sonlarına doğru Facebook Windows 10 uygulamasına veda etseniz iyi olur.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık