Game Of Thrones 8. Sezonu ile Final Yapacak

Game Of Thrones 8. sezon

Yeni sezonun ilk bölümünün yayınlanması ile bekleyenlerini heyecanlandıran Game Of Thrones 8. Sezon ile kapanışını da yapacak. 1. Sezondan itibaren geniş bir hayran kitlesine ulaşan dizinin kurgusu, sahneleri ve başarılı oyuncuları sizleri kıran kırana bir mücadelenin ortasında bırakıyor.  Aslında serisi A Song of Ice and Fire isimli kitaptan ilham alan dizi çok tutulunca konsol oyunları için sevilen bir seri olarak oyun raflarındaki yerini de aldı.

Taht kavgalarının Ak Yürüyenlerin ve insanların heyecanlı bir serüvenle işlendiği dizide ana tema tabi ki iyi ve kötü arasındaki mücadele. Yapımcılar 8. Sezonun 6 bölümden oluşacağını belirtiyor. Bölüm sayısının az olmasının üzüntüsünü ise bölüm sürelerinin uzun olması kapatıyor. Bölüm süreleri altmış dakika ile seksen dakika arasında değişiyor.

8. Sezon Oyuncu Kadrosu

Game Of Thrones’un oyuncu kadrosu da oldukça zengin. Baktığımızda Kit Harington, Peter, Emilia Clarke, Lena Headey, Sophine Turneri Maisie Williams,  Isaac Hempstead Wright, Liam Cunningham, Alfie Allen, Nathalie Emmanuel, Gwendoline Christie, John Bradley, ve Pilou Asbæk var. Ayrıca  Hannah Murray, Rory McCann ve Iain Glen diğer bölümlerdeki rollerine devam ediyorlar.

Bu sezonla birlikte yeni rol alacaklar arasında ise March Rissman yer alıyor. Canlandırdığı Strickland karakteri ile son derece başarılı bir kumandanı canlandıran Rissman aynı zamanda dizideki Altın Mürettebatın da lideri konumunda yer alıyor. Rakiplerine bu orduyla meydan okuyan  Westeros yer yer katıldığı mücadelelerle dizinin başarılı görsel efektlerini ön plana çıkarıyor. Dizinin yönetmenliğini üstlenen The Rains of Castamere ve The Dance of Dragons’un yanı sıra Miguel Sapochnik bölüm ortaklığı halinde yönettiği dizinin bitişinde ise David Benioff ve D.B. Weiss bu önemli görevi üstleniyor.

Sıra Dışı Savaş Sahnesi

İzleyici kitlesinin artması filme ayrılacak bütçeyi zengin boyutlara taşıyınca yapımcılar sahne etkinliklerini oldukça büyük çaplara taşıyor. Öyle ki dünya tarihinde savaş konulu filmler ile alakalı en büyük ordu ve mücadeleyi emek yoğun bir çalışma ile hazırlanarak, izleyici ile buluşturuluyor. Böyle bir çalışma için yaklaşık iki ay aralıksız çalışan ekip, üç ay boyunca üç ayrı yerde çekim yapmayı başarıyor. Çekimler gizlilik içinde yürütülürken nihayet tanıtım videosu ile müdavimlerin merakı gideriliyor. Yayınlanma tarihi olarak ise 14 Nisan 2019 Salı günü belirtiliyor.

Başarılı yönetmen, yapımcı ve oyuncuların rol aldığı dizi kurucularına yeni teklifleri de beraberinde getiriyor.  Dizinin pozitif dışsallığı, yönetmenleri The Long Night isimli yapıt için yeni çalışmalara yönlendiriyor. Bu filmde binlerce yıllık savaş tarihini işlemeyi hedef alan yapımcılar karanlık çağları, Orman Çocuklarını, Ak Yürüyenler ve güç mücadelelerini konu alıyor.

Konsol oyunu olarak da uyarlanan Game Of Thrones Aralık 2014 tarihinden bu tarafa oyunseverler tarafından takip ediliyor. Telltale Games tarafından tek oyunculu olarak geliştirilen Game Of Thrones oyunu kullanıcılarına konsol aldıracak türden. Bunlar arasında; PlayStation 4, Android, Xbox One, iOS, PlayStation 3, Microsoft Windows, Xbox 360, Mac OS, macOS platformlarını görebiliyoruz.

Game Of Thrones 8.Sezonu Yayına Girdi

Game Of Thrones’un 2 senelik aradan sonra 8.sezonun ilk bölümü Digitürk’ün HBO kanalında, 14 Nisan’ı 15 Nisan’a bağlayan gece saat 04.00’de ABD ile aynı anda yayınlandı.  Dizinin yayın hakları Digitürk de olduğu için diziyi ABD ile aynı saatte izleyebilmeniz  için Digitürk üyesi olmanız gerekiyor.

Bu diziyi de pek çok kaliteli yapım gibi internetten izlemeniz mümkün. Bu sayede insanlar kendilerine en uygun zaman aralığında dizi izleme keyfini yaşayabiliyor. İsterseniz bölümlerin birikmesini bekleyerek, serüveni hız kesmeden izleyebilir, yarıda kesebilir ve ya gün gün takip edebilirsiniz. Bu seçimler size kala dursun, çayınızı kahvenizi alın ve serüvene kaldığınız yerden devam edin. Savaş stratejilerini, yakın dövüş sanatları ve duygusal anlar ile baş döndürücü yeni bir serüven sizleri bekliyor.

Game Of Thrones 8.Sezon 2.Bölüm İncelemesi için tıkla

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık