in ,

Garantili Zayıflatan 9 Bitkisel Çay

Birçok hastalığın çaresi doğada var dersek galiba abartmamış oluruz. Çünkü doğada o kadar mucizevî etki yaratan bitkiler var ki bunların çoğunu henüz bilmiyoruz bile. Günümüzde bu hastalıkların başında en fazla görülen maalesef fazla kilolar gelmektedir. Öyle ki, bu fazla kilolar pek çok insanın korkulu rüyası haline gelmiş durumdadır. İnsanlar bu fazla kilolardan kurtulmak adına çeşitli yolları başvurmaktadır. Fakat kilo vermek isteyen bir çok hastanın sonuçta bu yollardan muzdarip ya da olumsuz bir şekilde ayrıldığı da bir gerçektir.

Garantili Zayıflatan Bitki Çayları

Ne yersem ya da ne içsem hepsi yarıyor diyenler, fazla kilolarını atmak isteyenler, vücudundaki yağları ah! bir önce yaksam diye dövünenler, işte size yardımcı olmak adına garantili olarak zayıflatan bitki çaylarını araştırdık ve derleyip istifadenize sunduk. Şimdi size aktaracağımız çayları aktarlardan bulabilir ya da siz kendiniz taze alıp kurutarak ileri de kullanabilirsiniz. Ayrıca şunu da ifade edemeden geçmemeyim istedim; tatlıları, yağlı yiyecekleri, pizzaları, börekleri, çörekleri yuvarlayıp yuvarlayıp mideye indirdikten sonra içeceğiniz bir bitki çayının size hiç faydası olmayacaktır bilginize.

#1 Yeşil Çay İle Zayıflama

Zayıflatan bitki çayların ilk sırasını alan yeşil çay içeriğindeki bileşenler ile metabolizmayı hızlandırmakta ve vücutta bulunan yağları yok etmektedir. Yapılan bir araştırmada yeşil çay içenler ile içmeyenler arasındaki kilo farkı 1,5 kilo olarak tespit edilmiştir. Yani yeşil çayı içenler içmeyenlere oranla ortalama olarak 1,5 kilo daha fazla kilo verdirdiği sonucuna varılmıştır.

#2 Tarçın Çayı

Aslında tarçın çayının kokusu bile yeter zayıflatmaya. Öte yandan içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde Tarçın çayının termojenik etkisi bulunmaktadır. Bu etki sayesinde Vücut sıcaklık derecesi yükselir ve metabolizmanın çalışma sistemini daha hızlı hale getirir. Böylece de siz yağları hızlı bir şekilde yakarsınız. Aynı zamanda kan şekeri seviyesini dengede tutarak iştahı kapatır ve kolesterolü de dengeler. Tarçın çayını hem sadece tarçın şeklinde kullanabilir hem de hazırladığınız diğer bitki çaylarına toz ya da kabuk tarçın şeklinde ilave edebilirsiniz.

#3 Pu-Erh Çayı

Pu-Erh çayı size adı garip gelebilir ya da şimdiye kadar hiç duymamış olabilirsiniz. Fakat Pu-Erh çayının zayıflatma etkisi vardır. Sabahları tüketildiğinde yağ hücrelerini küçültüp uzun zamanda vücuttaki yağ oranını yok etmede veya azaltmada etkisi olmaktadır. dediğim gibi çayı ilk defa duymuş olabilirsiniz ama bir ay denemeye değer.  

#4 Maydanoz Çayı

Maydanoz çayının yağ yakma özelliği yoktur fakat iyi bir sindirim dostudur. Yediğiniz besinlerin sindirilmesini kolaylaştırır ve ayrıca olarak vücutta bulunan ödemleri yok eder böylece size baskülde bir adım öne taşımış olur. Öte yandan maydanozun bir diğer faydası da kalsiyum, potasyum, folat, fosfor, C ve A vitaminleri açısından oldukça zengin bir bitki olmasıdır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir : Soğanın Hiç Bilmediğiniz Faydaları ve Bonus Zayıflatan Soğan Suyu Diyeti

#5 Limon Otu Çayı

Zayıflamak adına kullanabileceğiniz bir diğer bitki çayı da limon otu çayıdır.  İçeriğinde ihtiva ettiği A vitamini sayesinde bir yandan cilt güzelleşirken bir yandan da yağ yakılmasını kolaylaştırmaktadır.  Bunu için bir cezve içine 1 yemek kaşığı kadar limon otunu ilave ederek kaynatıp tüketebilirsiniz.

#6 Beyaz Çay

Beyaz çay, zayıflatan bitki çayları arasında son zamanların modası haline gelmiştir. Özellikle hekimlerin kilo vermek isteyenlere önerdiği bir çaydır. Beyaz çay, besinler kanalıyla alınan yağın vücutta depolanmasını önlemektedir. Bundan dolayı beyaz çayı öğle yemeğinde 2 fincan kadar tüketerek vücudunuzda yağın depolanmasını önleyebilirsiniz.

#7 Zayıflatan Mate Çayı

Mate çayı için günümüzün en popüler zayıflatan bitki çayıdır dersek yeridir. Mate çayı içindeki maddeler ile kan dolaşımı hızlanarak zayıflamanız kolaylaşmaktadır. Ayrıca bu çay sindirim sistemini düzenler ve yağlı besinlerin yağlarını vücuda girmesine mani olur. Bunun için bir bardak çay için bir tatlı kaşığı kadar mate bitkisini demleyerek tüketebilirsiniz.  

#8 Oolong Çayı

Bu çayın da ismini yeni duymuş olabilirsiniz. Fakat oolong çayı zayıflamak adına dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Öte yandan bu çay bitkisel açıdan zayıflatır hem de göbek ve kaçlı kısmında birikmiş yağ deposunu hızlıca yakar. Bu çayı da aynı mate çayında olduğu gibi bir tatlı kaşığı kadar demleyerek tüketebilirsiniz.

#9 Gece Kızı Çayı

Vücutta biriken ödemler tam bir kilo nedenidir. Bundan dolayı gece kızı çayı vücuttaki ödemlerin atılmasında geliştirilmiş ve tamamen zayıflamak için hazırlanmış bir bitki çayıdır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve vücutta detoks etkisi yapmaktadır. İçeriğinde avokado, ıhlamur, tarçın, kiraz sapı, ve yeşil limon kurusu bulunmaktadır. Bu çayı tüm eczanelerde bulabilirsiniz. Genellikle sipariş üzeri temin edilebilmektedir. Sipariş üzerine gelen gece kızı çayı demlik poşetler halinde elinizi ulaşmaktadır.  Bunun için bir bardak kaynamış suyun içerisine bir poşet atarak demleyebilirsiniz. Hazırlanan bu çayı öğle yemeğini yedikten bir saat sonra ve gece uyumadan 1 saat evvel olmak kaydıyla günlük iki kere tüketilmelidir.

İlk olarak vücudunda ki fazla kilolardan kurtulmak isteyenlerin mutlaka bir hekim kontrolünde diyet listeleri hazırlanmalı ve ona göre bir zayıflama programı seçilmelidir. Hepinize şifa olsun.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Bay pencil

3 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Çocuklara Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

En Çok Satan 6 Muhteşem Erkek Kol Saati