İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Giriş Seviyesi Cihazlara Özel Gmail GO Yayınlandı! Gmail Go Nedir?

Giriş Seviyesi Cihazlara Özel Gmail GO Yayınlandı! Gmail Go Nedir?
1
+ - 0

Gmail Go nedir? Giriş seviyesi cihaz olarak bilinen ve piyasada ucuz cihaz olarak adlandırılan cihazlar için Gmail GO yayınlandı. Giriş seviyesi cihazlar fiyat yönünden oldukça uygun cihazlardır. Her ne kadar fiyat konusunda uygun olsalar da gösterdikleri performanslar nedeni ile diğer cihazlardan oldukça geride kalmaktadırlar. Geride kalan bu cihazlar için yazılım geliştiricileri programların ve oyunların lite seçeneğini de yayınlamaya başlamış durumda.

Lite seçeneği ile sunulan program ve oyunlar diğer sürümlerine göre daha az veri kullanımı depolama tüketimi ve ram ihtiyacı duymaktadır. Popüler hayatta kalma oyunu PUBG Mobile’ın Lite versiyonu da bu uygulamalardan sadece birisidir. Peki, Gmail Go Nedir?

Gmail Go ile Düşük Sistemli Telefonlara Destek

gmail go ile düşük sistemli telefonlara destek

Teknoloji her ne kadar gelişmiş olsa da giriş seviyesi cihazlar her zaman piyasada yer almaktadır. Google bu cihazları geride bırakmak istememiş olacak ki bütün uygulamaların “Go” versiyonunu çıkarmak için kolları sıvamış durumda. Başlangıç olarak Gmail uygulamasını seçen Google, ilerleyen zamanlarda Asistan ve diğer uygulamalar için de “Go” versiyonu geliştirmesine başlayacaktır.

Popüler mail servislerinden birisi olan Gmail, her telefonda olması gereken uygulamalardan sadece birisi. Performans açısından üst düzey performans vermesi ve sürekli işlerini Mail üzerinden halleden kullanıcıları zora sokmamak adına yayınlanan Gmail Go sürümü diğer sürümden pek fazla fark bulundurmuyor.

Fark konusunda o kadar küçük detaylar var ki bazı Gmail kullanıcıları farkları ancak anlayabilmiş durumda. Go sürümünde de diğer sürümde olduğu kadar kolay kullanım bulunduğu için Amiral gemisi cihazlarda da Go sürümünü kullanan kullanıcılar mevcut durumda.

Gmail Go Nedir? Nasıl İndirilir?

gmail go nedir? nasıl i̇ndirilir?

Gmail go nedir? Gmail Go Standart Gmail uygulamasının daha düşük boyutlu ancak yüksek performanslı versiyonudur. Söz konusu uygulama animasyonlardan ve bazı havalı özelliklerinden arındırılmış olup düşük sistemli cihazlar için uygun hale getirilmiştir.

Gmail Go uygulamasının orijinal Gmail uygulamasından pek bir farkı bulunmadığı için bazı amiral gemisi cihazlarda bile kullanılmaya başlanmış durumda. Performans açısından gösterdiği farklılık nedeni ile kısa sürede kendini sevdiren uygulamayı indirmek de oldukça basit.

Gmail Go Nasıl İndirilir?

gmail go nasıl i̇ndirilir?

Gmail go nasıl indirilir? Google Play üzerinde yayınlanan bu uygulamayı indirmek için tek ihtiyacınız olan şey yeterli depolama alanıdır. Yeterli depolama alanında sahip olduktan sonra düşük boyutu sayesinde kısa sürede indirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Gmail Go uygulamasını ücretsiz bir şekilde indirmek için buraya tıklayın!

 

Yorum Yap