1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler

Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?
2

Gmail hesap silme işlemleri her zaman oldukça merak edilen önemli konulardan bir tanesi olarak hayatımızda yer alıyor. Genel olarak sosyal medya hesabı silme işlemleri ön plana çıksa bile diğer hesap silme işlemleri de bunlar kadar önemlidir. Hesabını silip eski defteri kapatmak isteyen kişiler bizim vereceğimiz bilgi doğrultusunda isteklerini yerine getirebilirler. Öyleyse Gmail hesabı silme işlemlerinde neler gerekir? Birlikte inceleyelim.

Gmail Hesap Silme Hususunda Dikkatli Olunması Gerekenler!

Gmail Hesap Silme Hususunda Dikkatli Olunması Gerekenler!

İlk başta banka hizmetleri için Twitter, Facebook ve Instagram gibi birçok sosyal medya hesaplarınızda bu adres kullanımını gerçekleştiriyorsanız, Gmail hesabını silmek biraz problem ortaya çıkarabilir. Bundan dolayı bütün hesaplara farklı e-posta adresi tanımlaması gerçekleştirdikten sonra silme işlemini yapmak mümkün olacaktır.

Gmail hesap silme adına oldukça zor ve ileriki zamanda zararlı olacak gibi kendisini gösteren birçok işlemi yapmak veya yapmamak sizlerin elindedir. Fakat internet korsanları veya hackerlar aracılığıyla ele geçirilmemiş, virüssüz Gmail hesabınız bulunuyorsa, bulunan adresinizin korunması daha makbul olacaktır.

Gmail Hesap Silme İçin Gerekli Olan Adımlar Nelerdir?

Gmail Hesap Silme İçin Gerekli Olan Adımlar Nelerdir?

Gmail hesap kapatma nasıl gerçekleşir? Sorusunu cevaplamadan sizleri bir konu hakkında uyarmamız gerekiyor. Sosyal medya hesaplarının tam tersine Google hesabı silindiği vakit kullanıcı adını tekrar kullanamazsınız. Uzun yıllar sürse bile silinen e-mail tekrar hiçbir şekilde alınamaz ve kullanılamaz. Hesabı silmek için takip edilmesi gereken adımlar şunlardır:

  • İlk önce tarayıcı kısmından https://myaccount.google.com/ adresi için giriş gerçekleştirilir.
  • Girişten sonra açılan sayfada gizlilik ve kişiselleştirme kısmının alt tarafında bulunan verilerinizi ve kişiselleştirmeyi yönetin seçeneği için tıklanır.
  • Hemen ardından verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun yazısının tam altında bulunan bir hizmeti veya hesabınızı silin kısmına tıklanır.
  • İşlemden sonra 4 farklı seçenek belirecektir. Google hesabını silmek adına Google hesabınızı silme bölümünde yer alan hesabınızı silin seçeneği tıklanması gerekir.
  • Son aşamada ise şifre girilir ve Gmail hesap silme adımları eksiksiz şekilde tamamlanmış olur.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu adımların tam anlamıyla doğru şekilde gerçekleştirilmesidir. Bu sayede isteyen herkes hesabını rahatlıkla silebilir ve problemsiz bir şekilde işlemini tamamlayabilir.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Bende tam olarak bu bilgiye ulaşmak istiyodum gayet faydalı bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık çok teşekkürler 🤗

  2. Bu bilgiler gercekten isime yaradi. Boyle bir yazi yazdiginiz icin cok tesekkur ederim emeginize saglik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir