1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler

Google Yüz Filtrelerine Sınırlama Getirmeyi Düşünüyor

Google Yüz Filtrelerine Sınırlama Getirmeyi Düşünüyor
0

Fotoğraf çekmek gelişen teknoloji sayesinde artık farklı boyutlara ulaşmaya başladı. Her ne kadar sadece fotoğraf çekmek iyi olsa da insanların kendi üzerine uyguladıkları filtreler istemedikleri bir ruh haline girmesine sebep oluyor. Google da bu durumu fark etmiş olacak ki Filtrelere düzenleme getirileceğini açıklamış durumda. Dünyaca ünlü arama motoru olan ve alt dallarında yüzlerce uygulama bulunduran Google, uygulama kameralarında yer alan filtrelere yeni düzenlemeler getirecek.

Araştırmalar Psikolojik Etkenlerin Bozulduğu Yönünde

Güncelleme Ne Zaman Yayınlanacak?

Yapılan geniş çağlı araştırmalar, fotoğraf çekindikten sonra filtre uygulayan kişilerde kendini beğenememe gibi sorunların baş gösterdiği yönünde sonuçlar vermekte. Her ne kadar kendini beğenmişlik kötü bir şey olarak gözüküyor olsa da kendini hiç beğenmemek de psikolojik olarak yanlış bir durum.

Dış görünüş konusunda toplum tarafından oluşturulan bir güzellik algısı bulunmakta. Her ne kadar topluma göre yapılan bu düşünce sistemi normal olarak gözükse de durum hiçte öyle değil. Kişilerin psikolojik bunalımlara girmesi ve kendini beğenebileceği şekilde efektler ile değiştirmesi uzun vadede ciddi anlamda kayıplara neden oluyor.

Dış görünüş konusunda kendinden nefret eden ve sosyal anksiyete yönünde kötü şekilde gelişmeler yaşayan kişiler son derece fazla.

Google tarafından gelecek olan güncelleme sonrasında kullanıcıların renk efekti dışında değişimlerde bulunamayacağı açıklanmış durumda. Yüz inceltme, göz bebeğini büyütme ve sivilce kaldırma gibi özelliklerin kamera uygulamalarından kaldırılması insanları psikolojik olarak daha iyi bir hale sokacak gibi gözüküyor.

Güncelleme Ne Zaman Yayınlanacak?

Güncelleme Ne Zaman Yayınlanacak?

Google geçtiğimiz aylarda söz konusu bu özellik hakkında duyurularda bulunmaya başlamıştı. Filtreler kameralardan ne zaman kaldırılacak? Söz konusu güncelleme öncelikle Google alt yapısını kullanan uygulamalarda geçerli olacak. Google Kamera ve destekçi uygulaması Google Fotoğraflar üzerinden kaldırılmaya başlanan bu özellikler Play Store’da da uygulamaların kaldırılması ile sonuçlanıyor.

Play Store üzerinde yer alan ve insanların dış görünüşü değiştirmesi ile ünlenen uygulamalar alınan ani bir karar ile birlikte kaldırılmaya başlandı. Kararın açıklanmasından sonra mağaza üzerinden kaldırılan uygulamaların sayısı 300+ dan fazla. Yeni güncellemenin nasıl fayda sağlayacağı ise şimdiden oldukça merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap