1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler

Gülmekten Karnınıza Ağrılar Girdirecek Yabancı Komedi Filmi Tavsiyeleri

Gülmekten Karnınıza Ağrılar Girdirecek Yabancı Komedi Filmi Tavsiyeleri
0

Günümüz dünyasının meşguliyetinden ve aşırı can sıkıcı gündemden kurtulmanın en güzel yolu komedi filmi izlemektir.  Bizi güldüren kısa sürede olsa hayattaki sıkıntılarımızı düşünmekten alıkoyan filmler bulmak zor olabilmektedir. Her komedi filmi bizi yeterince güldürmediği için tavsiyeler ihtiyaç duyarız. Gülmek için kimileri illa yerli komedi filmleri olsun dese de biz bu yazıda size yabancı komedi filmleri tavsiyesinde bulunacağız.

En İyi Komedi Filmi Tavsiyeleri

Hayatın sıkıcılığından komik film izleyerek kurtulmak isteyenler aşağıdaki komedi filmi tavsiyelerine bir göz atabilir.

1- Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı

Arşivci olarak çalışan bir dergi çalışanını konu edinmektedir. Çalışan nispeten sakin bir hayata sahiptir. Walter, bu sakin hayatını aslında kendince hayalperestliği ile zenginleştirmektedir. Bir az da utangaç olması aslında hayatını sakin kılan sebeplerdendir. Utangaçlığı yüzünden aşık olduğu kadına da açılamamaktadır.

Bu sakin hayat devam ederken çalıştığı dergi internetten yayın yapacağını ve küçülmeye gideceğini bildiriyor. Yanı Walter işini kaybetmek üzeredir. Son sayı çıkmak üzere iken olaylar bir anda karışır.

2013 yapımı olan filmin IMDB puanı 7.3 olmaktadır.

2- Bir Romantik Komedi Filmi – Hayalimdeki Aşk

Orijinal adı Ruby Sparks olan film genç bir yazarın hem komik hem de üzücü hikayesini anlatmaktadır. Filmin başrolündeki yazar genç yaşına rağmen başarılı bir yazardır. Romantik komedi filmleri arasına da girebilecek filmde yazar başarısına başarı katmak için yeni bir proje üremek istemektedir. Fakat genç yaşta kazandığı başarının da baskısıyla ne yazacağına karar verememektedir. Bir başka deyişle ilham artık gelmemektedir.

Gülmekten Karnınıza Ağrılar Girdirecek Yabancı Komedi Filmi Tavsiyeleri |Güncel Haberler

Aklına çok güzel bir fikir gelir. Kendisini bir roman kahramanı olarak hayal edecek ve kendisine tam aşık olabileceği bir karakter yaratacaktır. Bir gün kalktığında bu yarattığı genç kızı evinde canlı bir şekilde bulur.

2012 yapımı ve IMDB puanı 7.2 olan komedi filmi izlenebilir.

3- Asabiyim

Orijinal adı anger management olan filmdir. Çok kaliteli bir mizah içeren bu filmi izlerken hayatınızdan birçok kesit göreceksiniz. Tam yazımızın başında vaat ettiğimiz gibi sizi 2 saatliğine tüm streslerden uzak tutacak bir komik filmdir

[irp posts=”13949″ name=”Yazın İzlemeniz Gereken 7 Bilimkurgu Film Tavsiyesi”]

2003 yapımı olan bu filmin IMDB puanı ise 6.3 olmaktadır.

4- Bay Evet

Bir Jim Carrey filmidir. Filmin başından son sahnesine kadar sadece gülmek isteyenler için harika bir film önerisidir. İzledikten sonra gaza gelinmemesi gereken bir film olduğunu hatırlatmak isteriz. Sizi dizginleyecek birileri film sonrası mutlaka yanınızda olsun.

2008 yılında yapılan filmin IMDB puanı ise 6.8 olarak gözükmektedir.

5- Korku İle Karışık Komedi Filmi Minik Şeytan

Eğer film seçerken korku filmi ile komedi filmi arasında kaldıysanız bu film tam size göredir. Genç bir adam bir kadına aşık olmuştur. Aşık olup evlendiği kadının 5 yaşında bir oğlu bulunmaktadır. Bu geç adam üvey oğlu ile bağ kurmaya çalışmaktadır. Fakat bir sorun vardır.

İngilizce adı Little Evil ve 2017 yılı yapımı olan bu filmin IMDB puanı ise 5.7 olarak gözükmektedir.

6- Bu Da Nereden Çıktı

Eğer Hollywood yapımı klasik baba-kız-damat üçlüsü komedisi arıyorsanız buldunuz. Orijinal adı Why Him olan bu film tam bir aile komedisidir. Baba olarak ise Breaking Bad dizisinden tanıdığımız Kimya öğretmenin oynaması filmi daha bir merak uyandırıcı kılmaktadır.

Kız bir gün babasına erkek arkadaşını tanıtmaya karar verir. Bu tanıştırmadan sonra olaylar başlıyor. Aile ile izlenebilecek komedi filmi önerileri arasında yer almaktadır.

7- Diktatör

İsim itibariyle çok sevimli bir kelime olmasa da film olarak çok komik.  Bir ülke düşünü diktatörlükle yönetiliyor. Bu ülkenin başındaki kişi ülkeye demokrasi gelmemesi için var gücüyle savaşıyor. Diktatörlük sistemiyle dalga geçen bir kara mizah filmdir.

2012 yılı yapımı olan bu filmin IMDB puanı 6.4 olmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=JB0I_bJtAYk

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap