in

Günümüze Kadar En Çok Okunmuş Romanlar

Dünya genelinde yayınlanmış ve okuyucular tarafından çok ilgi görmüş romanlar bulunmaktadır. Günümüze kadar en çok okunmuş romanlar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

#1 İki Şehrin Hikâyesi

Günümüze kadar 200 milyondan çok satılan Charles Dickens’ın İki Şehrin Hikayesi isimli kitabında, Paris’teki bir hapishanede suçsuz yere 18 yıl yatan ve eski bir dostunun yardımı sayesinde hapishaneden kurtulan Dr. Manette ile Fransız Charles Darnay ve kızı ile yapacağı evliliği, Fransız İhtilalinin etkileri anlatılmaktadır. Kitapta karakterlerin ruhsal değişimleri ve tarihin izlerini bulabilirsiniz.

  #2 Yüzüklerin Efendisi

  Bu kitap Oxford Üniversitesi Prof. J. R. R Tolkien tarafından yazılmış epik fantezi türünde bir romandır. Kitap Tolkien tarafından 1937 yılında çocuklara yazılmış olan Hobbit’ in devamı olarak başlasa da ondan daha büyük ilgi gören bir eser olmuştur. Hikâyenin çoğunluğu II. Dünya Savaşı sırasında geçse de 1937 ve 1949 yılların kapsayacak şekilde aşamalı olarak yazılmıştır. Roman 150 milyonu geçen satış rakamı ile günümüze kadar en çok okunmuş romanlar arasına girmiştir.

   #3 Hobbit

   Bu roman Orta Dünya üzerine yazılmıştır. Bilbo Baggins’ in başından geçenleri anlatan romanda evine gelen 13 cüce ile birlikte Bilbo Baggins’ in yaşamının değişmesini konu almaktadır. Romanda ulu ejder Smaug’ un öldürüşü, Orta Dünya’ nın kaderini değiştirebilecek olan Tek Yüzük’ ün bulunmasını, cüce kenti Erebor’ un kurtuluşu konu alınmıştır.

    #4 Siyah İnci

    1877 yılında İngiliz yazar Anna Sewel tarafından yaşamının son yıllarında yazılan Siyah İnci romanı yazarın tek romanıdır. Yazar romanın yayınlanmasından beş ay sonra yaşamını yitirmiştir. Günümüze kadar en çok okunmuş romanlar arasına girmiş olan ve çocuk edebiyatının öncüsü olan eserde hayvan refahı, sevgi, şefkat ve saygının insan tedavisinde önemli olduğu vurgulanmıştır.

     #5 Heidi

     Küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Heidi teyzesi Dete yanında büyümüştür. Teyzesi ise Heidi beş yaşına geldiğinde onu İsviçre’ de dağ köyünde yaşayan dedesi Alm Öhi’ ye bırakmıştır. Dedesi geçimini keçilerinden elde ettiği ürünlerden ve marangozluk mesleği ile sağlamaktadır. Heidi’ yi önce istemeyen dedesi mecburen ona bakmak zorunda kalmıştır. Heidi sevimliliği, tükenmez coşkusu ve yaşama sevinci ile dedesine kendisini sevdirmeyi başarmıştır. Çoban Peter ise Heidi’ nin en iyi arkadaşı olmuştur. Roman aynı zamanda çizgi film olarak da yayınlanmıştır.

      Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

      Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

      5 Pings & Trackbacks

      1. Pingback:

      2. Pingback:

      3. Pingback:

      4. Pingback:

      5. Pingback:

      Bir cevap yazın

      E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

      Loading…

      0

      Hayatınızdan Kilometrelerce Uzakta Tutmanız Gereken 5 İnsan Tipi

      Yapay Zeka Dünyayı Değiştirecek Mi?