1. Ana Sayfa
  2. Web
Trendlerdeki Yazı

Harika Bir Logo Yapmayı En İyi Şekilde Öğrenin

Harika bir logo nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Burada, işinizde size çok yardımcı olacak logo tasarla en iyi yollarını öğreneceğiz.

Harika Bir Logo Yapmayı En İyi Şekilde Öğrenin
2

Harika bir logo yapmayı en iyisinden öğrenin. İşletmeniz için en iyisi logolar yapmayı sıkıcı buluyor musunuz? Bu gönderiye girdiyseniz, şirketiniz için harika bir logonun değerini biliyor olabilirsiniz. Bir özet paylaşacak olursak, markanızın başarısı logonuza bağlıdır – çünkü o, insanlara iş hedeflerinizin ne olduğunu söyleyen bir ön hat konuşmacısıdır. Ayrıca Apple, Puma, Nike, Mcdonald’s gibi birinci sınıf markalardan örnekler de alabilirsiniz. Onların logolar önümüzdeki on yıl nefes aldığımız sürece mükemmel olduğunu düşünmüyor musunuz?

Kabul edelim!

Burada, işinizde size çok yardımcı olacak logo tasarla en iyi yollarını öğreneceğiz. Para harcamak istemiyorsanız, hayatınızı kolaylaştıracak bazı anahtarlar da topladık. Ama öncesinde, bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzdan emin olmalısınız. Böylece daha iyi öğrenebilirsiniz. Şimdi, onu inceleyelim!

Harika Bir Logo Neden Bu Kadar Önemli?

Logolar etrafında dönüyor. Milyonlarca ve milyarlarca varlar – bugün birçok işletme var. Ancak her logo gelişmez ve bu yüzden bir şirket de gelişmez. Diğerlerinden farklı olarak logo tasarla aşamasında konsantre olmalısınız. İşletmenizin gelişmesini sağlamak için onu harika hale getirmelisiniz. Bu işi doğru bir şekilde yaparsanız, piyasada lider olursunuz. Ve tüm endüstri katlanarak. Bu harika bir logonun gücü. Hiç zorlanmadan nasıl yapabileceğinizi öğrenelim.

Logonuzu Harika Hale Getirecek Ana Hatları Anlamak

Harika bir logo tasarım nasıl yapılır
Harika bir logo tasarım nasıl yapılır : Ücretsiz Logo tasarım aracı ile!

Şimdi nihayet bu yolculuğa başladığımız bölüme atladık. Her şeyin bir sürece ve dikkate alınması gereken bazı unsurlara ihtiyacı vardır. Burada ana hatları harika bir logo tasarım içine nasıl serpiştirebileceğinizden tam olarak bahsedeceğiz. Yani, konuşmayı uzatmadan. Hadi onu inceleyelim!

  • İş hedeflerinizi vurgulayın 

Bir plan olmadan denemeyi başaramazsınız. Bu ifadeyi aklınızda tutarak, iş hedeflerinizi vurgulayarak logonuzu tasarlamaya başlamalısınız. Örneğin bir dijital medya markası düşünüyorsunuz. Hizmetlerinizi ve burada olma vizyonunuzu ana hatlarıyla belirtmelisiniz. Bir sonraki adımınız, nişinizle ilgili öğeleri seçerek yaratmaya başlamak olmalıdır. Bu alanda yeniyseniz, bir logo tasarım aracı kullanabilir ve çevrimiçi bir logo oluşturabilirsiniz.

  • Estetiği serpin 

Apple’ın logosunu hiç gördünüz mü? Elektronik satıyorlar, ancak logolar marka adlarının söylediklerini yansıtıyor. Serpmek için ihtiyacınız olan şey bu! Bir izleyici marka adınıza baktığında ve logonuzu gördüğünde, duygunun WOW olması gerektiğinden emin olmalısınız. Markanızın misyonları ve hizmetleriyle eşleşmesi gerektiğini ima eder. Ayrıca estetik kelimesi, yazı tiplerinin ve temaların bir arada kullanımını ifade eder. Okunması kolay olduğundan emin olmalısınız. Yani, süslü yapmayın.

  • İnce Kombinasyon ekleyin

Duygular ve ruh hali ile renklerin oyununu. Sezon bazında konuşursak, işinizin liderlerini etkileyen solma ve parlak gibi olur. Onu sonsuza dek (en az 50 yıl) yaşayan bir yaprak dökmeyen yapmalısınız. Burada yine Puma gibi birinci sınıf markalardan bir örnek alabilirsiniz. Logosu tek renklidir ancak herkes onu gördüğünde etkisi vardır. Logonuz için doğru temayı seçme konusunda ciddiyseniz, çevrimiçi ücretsiz logo tasarım  aracını kullanabilirsiniz.

  • Eşsiz

Hale Getirin Bugün rekabetin oldukça zor olduğunu ve öne geçmenin sıkıcı olduğunu geride bıraktığımız için. Ancak, her şeyi kendi başınıza yapmak zorunda olduğunuz için benzersiz olmak da yorucudur. Ama artık logo tasarım sürecinin tabloları otomatik hale geldi. Artık bir çevrimiçi logo tasarım aracına, önceden hazırlanmış şablonları seçebilir ve buna göre özelleştirebilirsiniz. Başkalarının fikirlerini veya tasarımlarını kopyalamaya gerek yoktur. Bununla birlikte, ücretsiz logo tasarım aracı yardımıyla ilham alabilir ve sıfırdan oluşturabilirsiniz.

  • Tutarlı Tutun 

Tutarlılık, başarıyı yakalama sanatıdır. Bu bölüm, logonuzu izleyicilerin ilgisini çekecek şekilde tasarlamayı ima eder. Başka bir deyişle, tutarlılık basit anlamına gelir. Logonuz anlaşılması kolay ve unutulmaz olmalıdır. Markanızı yansıtmalı ve akılda kalıcı olmalıdır. Yazı tipleri, temalar ve stiller birbiriyle eşleşmeli ve ilişkili olmalıdır. Akış halinde ve HD kalitesinde olmalıdır. Ayrıca logonuz tüm sosyal ağ platformlarında aynı olmalıdır.

Son Tavsiye

Öyleyse, Okurlar! Bu şekilde logonuza mükemmellik katabilir ve onu harika hale getirebilirsiniz. Başkalarını karıştırmaya veya kopyalamaya gerek yok. Dakikalar içinde ücretsiz logo tasarlama sağlayan çevrimiçi logo tasarım araçlarının yardımına sahipsiniz. Bu yüzden ipuçlarını takip edin ve bir profesyonel gibi parlayın!

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Logo çalışmalarına ilgim hep olmuştur fazlasıyla araştırmada yaptım ama burada çok kısa ve anlaşılır şekilde logo hakkında herşeye ulaşmanız mümkün iyi bir yazı olmuş

  2. 2 sene önce

    Çok teşekkür ederim işime çok yardımcı olucak. Çok bilgilendirici ve faydalı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir