1. Ana Sayfa
  2. Online Alışveriş ve Moda

Hava Nemlendirici Nedir? En İyi Hava Nemlendiriciler Hangileridir?

Hava Nemlendirici Nedir? En İyi Hava Nemlendiriciler Hangileridir?
1

Havada bulunan su buharı miktarını artırmaya yarayan hava nemlendirici cihazlar, sahip oldukları pek çok yarardan dolayı tercih edilmektedir. Bu cihazların kullanılması ise sağlık açısından çok önemlidir.

Çünkü nem oranı yeterli seviyede olmayan kuru hava, başta grip hastalığına sebep olan bakteriler olmak üzere çok çeşitli zararlı bakterilerin üremesi ve yaşaması için çok uygundur. Özellikle bebek odalarında da kullanılabildiği gibi, bu nemlendiriciler evin herhangi bir yerine konularak da kullanılabilir.

 

Hava Nemlendiricinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

fikirsiz-hava-nemlendirici-nedir-en-iyi-hava-nemlendiriciler

Su bölmesine yeterli suyun eklenmesi ile çalışan hava nemlendiricinin faydaları, üst solunum yolu enfeksiyonlarının, gribin, nezlenin ve burun kurumasının engellenmesini sağlamak şeklinde sıralanabilir. Özellikle kaloriferlerin evleri ısıttığı kış mevsimlerinde, odaların düşük nem oranını artırmak için bu cihazlar çok faydalıdır.

Ayrıca hava nemlendiricinin zararları da ortaya çıkabilmektedir. Çünkü az nemli ortamlar gibi çok nemli ortamlar da bakterilerin ve küflerin yaşayabilmesi için uygun haldedir. Bunun dışında olarak, bu cihazların düzenli olarak temizlenmesi çok önemlidir. Çünkü nemden dolayı ağız kısmında bakteriler üreyebilen böyle bir cihazın temizlenmemesi halinde ortamda bulunan bakteri miktarı artabilir…

 

En İyi Hava Nemlendiriciler Hangileridir?

Piyasada bulunan en iyi hava nemlendiriciler, çeşitli özelliklerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Bu ürünleri ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

1.     Philips HU4814 Hava Nemlendirici Özellikleri Nelerdir?

fikirsiz-hava-nemlendirici-nedir-en-iyi-hava-nemlendiriciler

Şu an piyasada bulunan nemlendirici cihazlar arasında en pahalı olanı Philips HU4814 modelidir. Zamanlayıcısı ve otomatik kapanma özelliği bulunan cihazın etki alanı tam 40 m2’dir.

Su tankı kapasitesi 2 litre ve su çıkış kapasitesi 275 ml/h’dir. Philips HU4814 hava nemlendiricinin gürültü seviyesi ise 34 dB’dir. Bu ürünün fiyatı, 3.500.00 Türk Lirası ile 3.900.00 Türk Lirası arasında değişebilir.

 

 

2.     Weewell WHC752 Hava Nemlendirici Özellikleri Nelerdir?

fikirsiz-hava-nemlendirici-nedir-en-iyi-hava-nemlendiriciler

Weewell WHC752 hava nemlendirici, piyasadaki ürünler arasında en büyük su tankına sahip olan ürünlerden birisidir. Tam 5 litrelik su kapasitesi bulunan ürünün güç tüketimi 30 W olduğundan dolayı biraz fazla kabul edilebilir.

250 ml/h su çıkış kapasitesi ve 35 dB gürültü seviyesi bulunan Weewell WHC752, dokunmatik özelliği bulunan bir LCD ekrana sahiptir. Ürünün fiyatı ise 1.000.00 – 1.300.00 Türk Lirası arasındadır.

 

3.     Airfree ORB Plus Hava Nemlendirici Özellikleri Nelerdir?

fikirsiz-hava-nemlendirici-nedir-en-iyi-hava-nemlendiriciler

1.25 litrelik küçük bir su tankına sahip olan Airfree ORB Plus hava nemlendirici, 18 W olan düşük bir güç tüketimi seviyesine sahiptir. Led aydınlatması, 20 m2 etki alanı ve 30 dB gürültü seviyesi ile bir bebek odası için en uygun hava nemlendirme makinesi olabilir… Fiyatı ise Yaklaşık olarak 890 – 900 Türk Lirasıdır.

 

4.     Vicks Vul 520 Hava Nemlendirici Özellikleri Nelerdir?

fikirsiz-hava-nemlendirici-nedir-en-iyi-hava-nemlendiriciler

Vicks Vul 520 hava nemlendirici, 1.80 litrelik su tankına ve 15 m2 etki alanına sahiptir. Güç tüketimi miktarı ise yaklaşık olarak 20 W’tır. 35 dB gürültü seviyesi bulunan bu ürün 8 saat boyunca aralıksız olarak çalışabilir. Fiyatı ise 750 – 800 Türk Lirası arasındadır.

 

5.     Medisana AH 662 Hava Nemlendirici Özellikleri Nelerdir?

fikirsiz-hava-nemlendirici-nedir-en-iyi-hava-nemlendiriciler

Hava nemlendirme cihazları arasında en küçük su tanklarından birine sahip olan Medisana AH 662, 0.9 litre su kapasitesine sahiptir. Yaklaşık 15 saat çalışabilen bu cihazın enerji tüketimi sadece 12 W’tır ve bu tüketim miktarı oldukça azdır. Diğer pek çok cihazlarda olduğu gibi 35 dB değerindeki gürültü seviyesinin dışında, aroma ile kullanım da mümkündür. Bu özellik, ortamın kokusunun güzelleşmesine yardımcı olmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Vicks Vul 520 hava nemlendirici kullanıyorum. Gerçekten çok memnun kaldım. Benim gibi burun tıkanıklığı yaşayanlar için harika bir şey. Ayrıca bebeği olanlar da rahatlıkla kullanabilir. Öneririm herkese.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir