Hayatı Yaşanılır Kılmak Mümkün Mü

mutlu-hayat-stressiz-hayat

Kitap okumak, spor yapmak, eğlenmek, müzik dinlemek sıkıcı hayatımızı bir nebzede olsa yaşanılır hale getiriyor. Hayatınızı daha iyi hale getirebilmek için basit değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin;

İlişkiler

Bazen düzenli olarak yaşadığınız ilişki sizi bunaltabilir. Kendinize ve karşınızdakine zarar vermeden ilişkiden biraz uzaklaşın.

Aktivite

Kendinizi telefonun veya televizyonun başından kaldırın, sinemaya veya tiyatroya gidin. Kendinize farklı tarzda caz, pop, klasik müzik gibi albümler alın ve müzik tarzınıza yenilikler katın.

Dünyanın farklı yerlerini keşfetmek için gezi turlarına katılın. Açık havada yürüyüşlere çıkın, toprak kokusu ve bol oksijen sizi iyi hissettirecektir. 

İş

Kariyerinize adım atarken önce size uygun olup olmadığını karar verin. Mutlu olacağınız ve keyif alacağınız iş bölümlerini seçebilirsiniz.

Eğer çalıştığınız bir ortam varsa etrafınızda ufak değişiklikler yapmaktan çekinmeyin ve yeni ortamınızın oturması için kendinize vakit tanıyın. 

Sağlık

Bilirsiniz her şeyden önce sağlık gelir. Öncelikle sağlığınıza dikkat edin, düzenli ve sağlıklı beslenin. Farklı yemeklerle damak tadınızı değiştirebilirsiniz. Bunun için farklı yemek sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Bol bol meyve tüketmeye çalışın . Eğer meyve tüketmeyi sevmiyorsanız kendinize bir meyve sıkma makinesi alın.

Stresten uzak durun kendinizi olumsuz düşüncelere sokmayın.

Mutluluk Hissi

Gülümseyin ve kendinizi kötü durumlardan oldukça soyutlamaya çalışın. Sizi rahatsız eden konuları fazla düşünmemek şartıyla çözmeye çalışın. Sizi rahat hissettiren kıyafetler tercih edin böylelikle ortamlarda kendinizi mutlu hissedersiniz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık