in

Hayatınızdan Kilometrelerce Uzakta Tutmanız Gereken 5 İnsan Tipi

Hayatımızda iyi ya da kötü pek çok olayla ya da insanlar karşılaşırız. Bu olaylar ya da karakterler ister istemez hayatımızın bir parçası olur ve bizleri etkisi altına alır. Hayatta kalmak, beslenmek ve tüm diğer gerekliliklerin yanında insanoğlunun manevi yanı ve duyguları da unutulmamalıdır.

Çocukken uzun sandığımız ömrümüz aslında oldukça kısadır. Bu güzel zamanları gereksiz şeylerle meşgul etmemek ve sırf iyi niyetimiz sebebiyle bizi üzecek ve zararı dokunacak kişi ve tutumlardan yeri geldiğinde vaz geçmeyi bilmemiz bizlere psikolojik açıdan oldukça büyük katkılar sağlayacaktır.

Sizlere rehberlik etmesi açısından şu beş insan tipinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

#1 İki Yüzlü – Yapmacık İnsanlar

Sizlere gerçek duyguları ile yaklaşmayan, sevgisi ve saygısı yapmacık olan insanlar en ufak çelişkide ummayacağınız bir öfke nöbeti ile sizleri hayal kırıklığına uğratabilir. Samimiyetine güvenmediğiniz, iki yüzlü insanlardan mümkün olduğu kadar uzak durmalı ve şahsınıza ya bir başkasına ait bir sırrı kesinlikle paylaşmamalısınız. Çünkü bu tür insanlar saman alevi gibi gelip geçici bir dostluk gösterir ve bir kıvılcımla ortadan kayboldukları gibi sizlere ciddi manada zararlar verebilir.

  #2 Ben Duygusu Baskın Olan – Bencil İnsanlar

  Bu tür insanlar her şeyin merkezinde olmak isterler. Bencillik bir hastalıktır ve ne yazık ki bu duygu için her şey gibi sizi de hiçe sayabilir. Ben bilirim, ben öndeyim, ben üstünüm, hep ben, en iyi ben diye diye sizleri yıpratır ve daha kötüsü bu tür insanları bir süre sonra sizler de kabullenirsiniz. Bu durum özgüveninizi zedeler ve bir süre sonra kendi kişiliğinizi yitirerek bu zihniyetlerin etrafında kaybolabilirsiniz.

   #3 Kendini Beğenmiş – Egosu Tavan Yapan İnsanlar

   Her insan kendini beğenir beğenmelidir de. Her duygu gibi bu duyguda da aşırıya gitmek bu tür insanların etrafındaki kişileri sıkar. Bu tür insanlar ne statüde olursa olsun önemli değildir. Kendi muhitinden olmayanlara tepeden bakan insanlar,  onları dışlayan ve arka plana atan tavırları ile son derece çekilmez kişilik özelliklerine sahiptirler.

    #4 Empatiden Yoksun – Düşüncesiz İnsanlar

    Bu tür insanlar halk arasında tabiri caizse düşüncesiz kimseler olarak nitelenirler. Karşısındaki insanı bir türlü anlamayan ve kendini onun yerine koymadan hüküm veren kişilerdir. Bu eksik ruh hali yüzünden ön yargılıdırlar ve sıklıkla su-i zan yani kötü düşünme eğilimi üzerinde düşüncelerini geliştirirler.

     #5 Maddiyata Düşkün – Çıkarcı İnsanlar

     Bu tür kişiliklerle sıklıkla karşılaşırız. Çünkü insanoğlunun en baskın düşmanı nefsidir ve dünya menfaatleri insanları içinden çıkılmaz durumlara düşürür. Çıkarcı insanlar sizlere manevi zararlar vermekle kalmazlar aynı zamanda maddi açıdan da yıkıcı etkilere sebep olabilirler.

     İnsanlarla tamamen ilginizi kesin demiyoruz ancak bu tür insanlara karşı temkinli olmanızı tavsiye ediyoruz.     

      Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

      Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

      Bir cevap yazın

      E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

      Loading…

      0

      Uzun Zamandır Beklenen Marnies World – Dört Kafadar Gösterime Başladı

      Günümüze Kadar En Çok Okunmuş Romanlar