İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema/Tiyatro/TV

Hayvan Mezarlığı 4 Nisan da Vizyona Girdi

Hayvan Mezarlığı 4 Nisan da Vizyona Girdi
Hayvan mezarlığı filmi
1
+ - 0

https://youtu.be/iUtym6hC4vc

Stephen King imzalı olan filmin asıl adı Pet Sematary’dir. Dilimize çevrildiğinde ise Hayvan Mezarlığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Pet Sematary isimli romandan ve yine Stephen King tarafından yazılarak perdeye yönlendirilmiştir. Amerikan yapımı Korku ve Gerilim filmleri türünden olan filmimiz uyarlanarak Kevin Kölsch ve Dennis Widmyer imzaları ile buluşturulmuştur. İlk kez Singapur’da 4 Nisan 2019 tarihinde vizyona giren hayvan mezarlığı filmi hemen ertesi gün ülkemizde ve tüm dünya genelinde yayımlanmaya başlanmıştır.

Ürkütücü Müzikler Eşliğinde

5 üzerinden 2,9 puan almayı başaran bu muhteşem korku filminin müziklerini üstlenen isim Christopher Young’dur. Filme özel korku müzikleri bestelenmiş ve Di Bonaventura Pictures tarafından yapımcılığı üstlenmiştir. Yönetmen koltuğunda yine Kevin Kolsch ve Dennis Widmyer olan filmi izleyenler adeta “ İşte bunu yaparsan… Oraya gidersen.. Böyle Olur! “ der gibi hayat dersi vermektedir.

Ürpertici Film Afişi

Filmin afişine bakar bakmaz dahi korkmaya başlayacağınız bu filmin tanıtım afiş ve fragmanlarında bir aileyi karanlık bir ormanda yürürken görüyorsunuz. Her bir aile üyesinin elinde bir kazma, bir balta, bir el arabası gibi ekipmanlar görüyorsunuz. Filim baş rol oyuncularından bazıları; Jason Clarke, amy Seimetz, John Litgow’dur. Filmimiz toplam 1 saat 41 dakikalık gösterim süresine sahiptir.

Hayvan Mezarlığı Filminin Konusu

Filmin konusuna dair biz özet geçecek olursak;

Yeni taşındığı evde küçük kızının kaybeden bir adamın hazin ve bir o kadarda korku dolu hikayesi anlatılmaktadır. Yeni evine taşındığı için bütün aile kutlama yapmaktadır ve bu kutlama esnasında kızı hayatını kaybeder. Kızını yeniden diriltmek için eski bir mezarlığa gömen adamın hikayesi adeta bir dejavu yaşarlar…

Hikayenin başlangıç noktasında ise bu çekirdek ailemiz şehir hayatından bunalmış ve kendilerine yeni bir yaşam alanı bulmak için kırsal alanları keşfetmeye başlayacaklardır. Değişik ve orman içlerinde kırsal bir ev bulan ailemiz buraya taşınır ve taşınır taşınmaz olaylar silsilesi başlar. Kedileri ölen aile bu duruma çok üzülse de kedilerini götürüp gömerler. Ertesi gün ise kedileri olduğu gibi karşılarını çıkıverir. Korku, endişe ve sevinç üçlüsü arasında kedilerini yeniden aralarına alan aile o gün yeni yaşamlarını ve bu ilginç olayı kutlamak için kendi aralarında küçük bir parti verirlerken gerilim dolu dakikalar başlar. Filmin son saniyelerine kadar hiç düşmeden devam eden “ Acaba şimdi ne olacak “ dedirten filmi korku severler büyük bir merakla izleyebilirler.

Sinema Dünyasını Alt Üst Eden Ödüllü Film: Parasite” konusuna gitmek için tıkla

Yorum Yap