in

Hercai Dizisi Yine Zirvede

Her Cuma günü ATV ekranlarında yayınlanan Hercai dizisi yine zirvede. O gün yayınlanan pek çok yapımı geride bırakıp izlenme rekoru kıran dizi, 10 Mayıs tarihinde Twitterde dünya gündeminde 2. sıraya kadar yükseldi. Peki, nedir Hercai’nin sırrı?

Midyat ve Aşiret Dizileri

Sıla ve Aşka Sürgün gibi aşiret dizilerinin en gözdesi şu anda Hercai. Bu üç dizinin bir ortak noktası da Mardin ili Midyat ilçesinde çekiliyor olması. Hatta kullanılan mekânlar bile aynı. Her üç dizide de imkânsız aşk konu alınsa da farklı olaylar izleyiciyi yakından ekranlara çekiyor. Mardin’in önemli iki aşiret üyelerinin arasında geçen aşk, intikam ve nefret duyguları bu dizilerde bolca mevcut. Ancak Miran ve Reyyan aşkı herkesin çok ilgisini çekti. Akın Akınözü ve Ebru Şahin’in miran ve Reyyan karakterlerine can verdiği dizi, usta oyuncu kadrosu ve yetenekli genç oyuncuları bir araya getirdi.

Dizinin Konusu ve Oyuncuları

Dizi, intikam yalanları ile büyüyen bir gencin düşman kızı olduğu sanılan Reyyan’dan intikam alması ve ona âşık olması üzerine kurulu. Nasuh ağa, kendi hanesinde büyüyen Reyyan’ı kendi öz torunu olmadığı için sevmiyor. Reyyan, Nasuh ağanın sürekli şiddet ve baskısı altında. Reyyan’ın koruyucu meleği ise babası bildiği Hazar Şadoğlu. Öz evladı gibi büyüttüğü Reyyan’ı koruması altına almış durumda. Oğlunun ölümünden Hazar Şadoğlu’nu sorumlu tuttuğu, ancak işin aslının sonradan ortaya çıktığı Azize Aslanbey ise oldukça güçlü bir kadın. Aşireti içinde söz sahibi. Söylediği yalanlar ile Miran’ı yıllarca kandırmış. Ama hiçbir sır sonsuza kadar kalmayacağı için birer birer ortaya çıkıyor. Miran, Azize Aslanbey’in yakışıklı torunu. Yani herkes öyle biliyor. Sonradan Miran’in aslında Azize’nin torunu olmadığı, Hazar Şadoğlu’nun oğlu olduğu ortaya çıkıyor. Miran, intikamını alıyor ama günden güne içinde büyüyen Reyyan aşkı onu çaresiz ve mutsuz yapıyor. Sevdiğine kendisini affettirmek için her şeyi yapacak durumda. Onun için her şeyden vazgeçecek gibi. Hatta resmi nikâhlı karısı Gönül’den de vazgeçiyor zira istemediği bir evlilik yapmış. Reyyan bir konuda daha şanslı. Babasının yanında onu koruyup kollayan bir annesi ve dünyalar güzeli küçük kız kardeşi Gül Hanım var. Nasuh Ağa’nın Gül hanıma olan aşırı düşkünlüğü, kötü bazı olayları durduruyor. Azat ve Yaren, Reyyan’ın kuzenleri. Azad ne kadar Reyyan’a âşık ise Yaren’de o kadar düşman. Dizi her hafta artan temposu ile Cuma reyting birinciliğini kimseye kaptırmayacak gibi.

Hercai Dizisi Oyuncuları

Dizide tiyatro, dizi ve sinema ekranlarından tanıdığımız pek çok oyuncu rol alıyor. Oyuncuları ise şöyle;

Macit Sonkan- Nasuh Ağa

Ayda Aksel – Azize Aslanbey

Serhat Tutumluer- Hazar Şadoğlu

Feride Çetin- Zehra Şadoğlu

Gülçin Hatıhan- Handan Şadoğlu

Serdar Özer- Cihan Şadoğlu

Ebru Şahin- Reyyan Şadoğlu

Akın Akınözü- Miran Aslanbey

Ahmet Tansu Taşanlar- Azad Şadoğlu

İlay Erkök- Yaren Şadoğlu

Oya Unustası- Gönül Aslanbey

Duygu Yetiş- Elif Aslanbey

Ebrar Alya Demirbilek- Gül hanım

Aydan Taş- Şehriyar

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Romantik07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mangala Nasıl Oynanır? Kuralları Nelerdir?

Minyatür Ağaç Bonsai Sanatı ve Bonsai Bakımı