in

Hiç Derdiniz Yokken Dinleyince Siz De Dert Yaratacak 9 Halk Müziği Yorumu

Dinleyince Siz De Dert Yaratacak 9 Halk Müziği Yorumu

İnsanlar duygularını ifade edebilmek için kendilerini müziğe yönlendirerek biraz olsun mutlu olabilmeyi bekliyor. Size dinlerken eğlendirecek şarkılar ve türküler mevcutken dinlediğinizde sizi depresyona sokabilecek müziklere de oldukça ilgi duyuluyor. Hiç derdiniz yokken dinlenince siz de dert yaratacak 9 halk müziği yorumu hakkında bazı seçenekler vereceğiz. Dertlenmek istiyorsanız bu şarkıları dinleyerek çok güzel depresyona girebilirsiniz.

#1 Nurettin Rençber – Yarey

Nurettin Rençber'in müzikleri içinde en duygusal ve dertli olanıdır. Sevdiğine kavuşamayan ve umudunu yitirdiğini anlatan bir şarkıdır. Dinleyen kişilerin çoğunu ağlattığı bir gerçektir.

  #2 Zara – Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme

  Zara söylediği türkülere bir anlam ve duygusallık katarak çok güzel okuduğu halk müziklerinden birisidir. Bu türküyü birçok sanatçı seslendirmiş ama dinleme sayısı açısından en çok Zara tercih edilmiştir. Bir ayrılık üzerine yakılmış türküdür. Ben yârimden ayrıldım bana dokunmayın dercesine ifadeler taşıyor.

   #3 Volkan Konak-Cerrahpaşa

   Karadeniz asil prensi olan Volkan Konak birbirinden değerli eserleri ile sevenlerine duygusal dakikalar yaşatmaya devam ediyor. Cerrah Paşa türküsü çok eskilere ait olup Volkan Konak tarafından seslendirilmiş. Türkünün bir yaşanmışlığı olduğu için dinleyince insanın gözlerini doldurabiliyor.

    #4 Selda Bağcan – Uğurlar Olsun

    Halk türkülerini seslendiren güzel sesli kadın Selda Bağcan, Suikastta hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu için bestelediği türküdür. Uğurlar olsun türküsünü dinlerken bir iç çekebilme ihtimaliniz yüksek.

     #5 Ankaralı Namık Ah Babam Sağ OIsaydı

     Geçtiğimiz yıllarda rahmetli olan Ankaralı Namık oyun havası şarkıları yanı sıra Ah babam sağ olsaydı türküsü ile gönülleri kazanmayı başarmıştı. Bu şarkı ile eski günlere dönerek ağlayabileceğiniz bir duygusal ana girmiş olursunuz.

      #6 Ahmet Kaya-Şu Dağlarda Kar Olsaydım

      Birçok sanatçının ağzından duyabileceğiniz türkü çok eskilere aittir. Ama en güzelini Ahmet Kaya'dan dinlemeniz ile türkünün size daha iyi geçmesini sağlayabilirsiniz.

       #7 Müslüm Gürses – Affet

       Müslüm Baba, bu dünyadan göç etmesine rağmen hala müzikleri dinlenip dertlenen insan topluluğu şu zamanda mevcuttur. Sevgilisinden, eşinden ayrılan insanların en çok dinledikleri şarkıdır.

        #8 Bedia Akartürk – Zahidem

        Halk müziği yorumcularının içinde sevilerek dinlenen Bedia Akartürk tarafından seslendirilen Zahidem türküsü ile yüreklerimizi darmadağın ettiğini biliyoruz. Bu türküyü dinlerken herhalde ağlamayan yoktur.

         #9 Yavuz Bingöl – Saçlarını Taramışsın

         Ayrılık acısı çekenlerin sessiz çığlığı Saçlarını taramışsın türküsü ile sevdiklerinizi hatırlatarak sizi yoğun duygular içine alabilir. Yavuz Bingöl dışında bu türküyü bazı sanatçılar da seslendirmiştir.

          Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

          Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

          Yazar : Superman

          Bir cevap yazın

          E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

          Loading…

          0
          Apple Dizi

          Apple Dizi Sektörüne El Atıyor

          4K Televizyon Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gerekenler Yazımızda