in

Hospis Bakım Nedir?

Hospis bakım; yaşamın son döneminde bulunan hastalara, mevcut olan tüm tedavi yöntemlerinin denenmesine karşın sonuç alınamamasından dolayı, artık aktif bir tedavi yöntemi uygulanmadığı yada herhangi alternatif bir tedavi yöntemi aramanın çoktan bırakıldığı, palyatif bakım felsefesi eşliğinde hastadaki rahatsız edici semptomların kontrol edildiği ve hastanın yaşam kalitesinin mümkün olan en iyi seviyede tutularak bu hasta bireylere yaşamlarının son dönemlerini yaşam kalitesine uygun geçirmeleri amacıyla, kurumsal bünye içerisinde sunulan bir sağlık hizmetidir.

Hospis Bakımın Amacı Nedir?

Hospis bakımda sunulan palyatif tedavi ve bakım yaklaşımlarıyla ancak hastanın hayatının sonuna yani ölüme huzur ve saygınlık içerisinde ulaşması hedeflenmektedir. Hospis bakım aynı zamanda ev ortamının ve koşullarının sağlanabildiği kurumlar olarak terminal dönem hastalarına palyatif bakımla birlikte sunulan bakım hizmetidir.

Hospis bakım yaşamın son evresinde psikolojik olarak yıpranma durumunu en aza indirmesi nedeniyle de önemli bir bakım hizmeti olarak kabul edilmektedir.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Fikirbaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

40 Yaş Üstü Bayanlar Smear Testini İhmal Etmeyin

13 Soruda Findeks Kredi Notu Hakkında Bilinmesi Gerekenler