1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Huawei P30 İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P30 İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı
3

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen Huawei P30 ’u tüm yönleri ile tanıtmaya çalışacağız. Aslında bu serinin göze çarpan modeli P30 Pro ancak P30 modeli daha uygun bir fiyata sahip olduğu için birçok kullanıcı tarafından araştırılıyor. P30 kullananların genel yorumlarını da işleyeceğimiz konumuza başlayalım..

Ekran Boyutu Gayet Güzel

6.1 inç boyutlarına sahip olan P30 modelimiz kullanıcı adayları için gayet hoş olarak tabir edilmiş. 1080 Piksel çözünürlük ile birleştirildiğinde ortaya kusursuz fotoğraflar, selifieler, kamera çekimleri çıkıyor. Görsel açıdan ekranımızı incelediğimizde Pro’da olduğu gibi kavisli bir ekran tasarımına sahip olmadığını görüyoruz. Hal böyle olunca dizayn açısından bir tık eksi puan aldığını söylememiz yerinde olacaktır.

Ekran Keskinliği Kusursuz

Huawei P30 İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı |Teknoloji

Hem ana ekranda ve alt uygulamalarda gezerken hem de internette sörf yaparken tüm görselleri en keskin  – en net hali ile görüntüleyebilmeniz için ekran keskinliğine ve ekran parlaklığına önem verildiğini anlayacaksınız. Uzun zaman önce çıksa da hala “ Parmak İzi Okuyucusu “ ‘nu denememiş telefon kullanıcıları için bu özelliğin de entegre edildiğini belirtmek isteriz. Ekrana yerleşik olarak monte edildiği için çok basit bir kullanım imkanı sunan parmak izi okuyucusunun yanı sıra bir eksi puan da bu okuyucudaki sensörün Pro serisine göre daha yavaş olduğu için vermemiz doğru olur.

Kirin 880 İşlemci ile Güçlendirildi

Kullanıcıların hangi işlemi yaparsa yapsın, hangi oyunu oynarsa oynasın kaç tane uygulama ya da internet sayfası açarsa açsın donma ya da yavaşlama yaşamaması için Huawei P30 telefonu “ Kirin 880 “ işlemci kullanılarak donatıldığını söylemeliyiz. Bunun yanı sıra mevcut teknolojik gelişmelere önem veren Huawei markasının bu modelinde 6 GB Ram ve 128 GB dahili hafıza alanına sahip olduğunu bilmelisiniz. Depolama alanı ve Ram’in ne kadar önemli olduğunun farkında olan bilinçli kullanıcı kesimi için iddialı bir paket olduğunu göreceksiniz.

Huawei P30 Kablosuz Şarj’a Ne Dersiniz?

Dev markalardan biri olan Huawei P30 serisindeki telefonuna kablosuz şarj imkanı ekleyerek kullanıcıların gönlünü kazanmış durumda. Bununla da kalmayarak telefon kasasının arka kısmına üç adet yerleşik kamera ile çok kaliteli resimler çekme imkanı sunmuş. Aynı özellik P30 Pro’da da var. Üstelik P30 Pro’nun kamera sistemi ile bire bir aynı olduğu için bir artı puan da buradan vermemiz gerekir.

Ultra Geniş Çekim İmkanı

Kameranın yakınlaştırma özellikleri Pro serisindeki kadar kaliteli olmasa da kullanıcılar için ultra geniş bir çekim imkanı sunan bu seri de aynı zamanda 1.8 / F Lens kullanılmıştır.

Gelelim Huawei P30 Fiyatına

Telefonumuz 4800 TL ile pek çok büyük alış veriş merkezinin standlarında, online alış veriş sitelerinin sanal raflarında sizleri bekliyor.. Bazı satış noktalarında Huawei P30 satış fiyatı +250 TL’ye kadar bir artış olduğunu görmeniz mümkündür ancak daha uygun bütçelerle alabileceğinizi unutmayınız. Tek yapmanız gereken internetteki teknoloji ürünleri satan siteleri veya büyük alışveriş sitelerini incelemeniz. Merak etmeyin sadece birkaç dakika içerisinde en uygun fiyat tekliflerini sunan mekanları görebileceksiniz..

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir