1. Ana Sayfa
  2. Para Kariyer

Influencer Ajansı ile Çalışmak Ne Kadar Kazandırır?

Influencer Ajansı ile Çalışmak Ne Kadar Kazandırır?
Influencer Ajansı ile Çalışmak Ne Kadar Kazandırır?
0

Influencer ajansı ile çalışmak sosyal medya hesaplarını akıllıca kullanan markalar, şirketler ve bireyleri güçlendirmeye fayda sağlamaktadır.

Influencer başvuru yaptıktan sonra başvurduğunuz ajans ile daha detaylı ve önemli noktalara hakim olursunuz.

Influencer Ajansı ile Çalışmak Neden Önemlidir?

Influencer ajansları öncelikli olarak hedef kitlenizin sizden beklentilerini tespit eder ve böylece sizi doğru bir şekilde yönlendirirler.

Bu konu en önemli konudur çünkü hedef kitlenizin sizden ne beklediğini bilir, ona göre paylaşımlar yaparsanız hem sayfanız büyür hem de var olan takipçileriniz ile aranızda güvenli bir etkileşim olur.

Bir diğer önemli konu ise pazarlayacağınız ürünü en doğal haliyle, hayatınızın içindeymiş gibi ve tüketicinin gözüne çok fazla sokmadan nasıl tanıtacağınızı öğrenirsiniz.

Influencer Ajansı ile Çalışmak Ne Kadar Kazandırır?
Influencer Ajansı ile Çalışmak Ne Kadar Kazandırır?

1-Influencer Ajansı ile Çalışmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Çalışmak istediğiniz ajansa başvurunuzu yaptıktan sonra gerekli işlemler için detaylı bilgi almak için ön görüşmeniz gerçekleşir.

Hemen ardından size sunulan formu eksiksiz ve doğru bilgiler vererek doldurmanız istenir. Bu formu doldurmanızdaki amaç profilinize en uygun iş tekliflerini almanızı kolaylaştırmaktır.

Bu aşamada takipçi kitlenize nasıl bir yaklaşımda bulunmanız gerektiği hakkında da bilgi sahibi olursunuz.

2-İnfluencer Ajansı ile Çalışmak Nasıl Bir Kazanç Sağlar?

Günümüz mesleklerinden olan influencerlık ile ilgili en merak edilen konu elbette ki ne kadar para kazandıklarına dair olmaktadır.

Bu işi doğru yapan ve takipçileri ile arasındaki etkileşimi iyi kuran en önemlisi takipçileri ile arasında çok güçlü bir güven bağı olan kişiler yüksek miktarda para kazanmaktadırlar.

Tabi ki bu kişiler düzenli olarak içerik paylaşımı yapan ve videolar hazırlayan emek veren kişilerdir. Tüm bunları yapıp, aynı zamanda gerçek takipçi kitlesi fazla olan kişiler aylık olarak 20-30 bin liraya kadar kazanç sağlamaktadır.

Burada unutmamak gerekir ki takipçi sayısı aslında sadece bir rakamdan ibarettir. Çünkü geçmiş verilere bakıldığında 50.000 takipçisi olan bir İnstagram hesabı aylık 3000 ₺ kazanım sağlamışken, 20.000 takipçisi olan bir İnstagram hesabı aylık 20.000 ₺ kazanım sağlamıştır.

Bu noktada başarılı bir influencer ajansına influencer başvuru işlemi yapmalı ve işe en temelden güçlü ve donanımlı başlamak gerekir.

 

Yorum Yap