in

İngilizce Bilginizle İnternetten Para Kazanabileceğiniz Global Fırsatlar

Birçok sefer hep Türkçe dili ile ilgili, internet üzerinden ekstra kazanç fırsatları araştırmışsınızdır. Ya da sürekli karşınıza böyle fırsatlar çıkmıştır.

Peki, hiç İngilizce bilginiz ile internetten para kazanabileceğiniz fırsatları da araştırmış mıydınız?

Gelin şimdi beraber, bu fırsatlara göz atalım :

#1 Podcast yayıncısı olabilirsiniz

Podcast, aslında radyo yayıncılığı tarzında bir işlemdir. Daha çok sözlü anlatım tarzında; bilgi veren, bir konu üzerinden sohbet ve hikâye anlatımı tarzında yapılmaktadır. Buna fırsat sunan birçok global web hizmeti vardır. İngilizce bilginiz ile, bir konu üzerinden hikayenizi sesli kitap tarzında derleyerek paylaşabilirsiniz.

#2 VİOP ile para kazanabilirsiniz

Daha önce borsa üzerinden alım-satım deneyimi olanlara, çokta yapancı olmayan bir terim.  Ama her zamanki bilinen borsa işlemleri dışında, VİOP’un farkı; bugünlerden başlayarak gelecek olaylar üzerine strateji kurarak işlem yapmaktır. Bu stratejiyi genel olarak, spekülasyonlar üzerine yapılıyor. Dünya borsalarını ve piyasasını takip edenler, İngilizce birçok VİOP hizmeti veren servis üzerinden, kazanç elde edebilmektedir.

#3 Web aramalarınızdan kazanç elde edebilirsiniz

Bu açıdan her zaman bilinen olay şudur : “ Arama motorları, arama yapanlara değil; arama yapanlarla satış & hizmet sunan firmaların reklamlarını buluşturan aracı web yayıncılarına kazanç sağlamasıdır.”

Fakat burada farklı bir hizmet sunarak, kazanç imkânı yaratan servislerde mevcut. SwagBucks adındaki bir arama hizmeti sunan servis, bu tip alanda hizmet veren ve en çok bilinen servislerden biridir.

#4 Liste Tarzı’nda İçerikler ile para kazanabilirsiniz

Ülkemizde de son zamanlarda oldukça ilgi çeken Liste içerik sunan web siteleri mevcut. Bunlar genellikle, ilgi çeken konularda maddeler halinde bilgiler içeren sitelerdir. Gerçekten ziyaretçiler için cazip bir içerik tarzı vardır. Fakat ülkemizde genellikle bu siteler özel editörler kullanırlar. O yüzden, siz bu becerinizle kazanç elde etmeyi hedefliyorsanız, Listverse adındaki site bu imkânı sunmaktadır. İngilizce bilginiz ile daha çok neşeli, eğlenceli içeriklerinizden kazanç elde edebileceğiniz bu sistemi mutlaka deneyin.

#5 Bilgisayar oyunu becerinizi yayınlayarak kazanç elde edin

Birçok video içerik üreticisi, Youtube’u tercih etse de özellikle oyun konulu video içerikler için uygun platform Twitch’tir. Burada daha çok, yeni bir oyunun kullanıcı ekranı paylaşımı ile diğer oyuncular ve ilgisini çekebileceklere yayın yapma ilkesi önemlidir.

Bu platform üzerinden, profesyonel oyunculuk kariyeriniz sayesinde turnuvalarınızı, normal bölüm maceralarınızı ve kullanıcılarla paylaşmak istediğiniz sesli & görüntülü içeriklerinizi paylaşarak kazanç elde edebilirsiniz.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kadınların Korkulu Rüyası Rahim Ağzı Kanseri Belirtileri, Teşhisi Ve Tedavisi

John Wick Chapter 3: Parabellum 17 Mayıs da Gösterime Girdi