1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler

İnstagram Etkili Kullanma Yolları Nelerdir? İşte 8 Tüyo

İnstagram Etkili Kullanma Yolları Nelerdir? İşte 8 Tüyo
0

İnstagram etkili kullanma önemli bir avantajdır. En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi İnstagram’dır. Güncellemeler ve yeni eklenen özelliklerle popülerliğini sürdüren uygulamanın, kullanıcı sayısı artıyor. İnstagram etkili kullanma için 8 yol inceledik. Daha iyi bir profile sahip olabilirsiniz.

İnstagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından 2010 yılında İphone için geliştirdikleri fotoğraf ve video paylaşımı yapılabilen sosyal medya uygulamasıdır. 2012 yılında ise Android işletim sistemli cep telefonlarında da kullanılmaya başlandı.

İnstagram Etkili Kullanma Neden Önemlidir?

İnstagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medyalardan biridir. Herhangi bir paylaşımın anında hesaptan hesaba yayılarak gündem olması çok kolaydır.  İşte bu yüzden özelikle bir işletme sahibi iseniz hem olumlu hem de olumsuz yönde büyük etkisi mevcuttur. Bu yüzden bir marka haline gelmek istiyorsanız İnstagram etkili kullanma yollarını öğrenmelisiniz.

Fotoğraf Kalitesi

Kendinizin veya başka bir yerin çektiğiniz fotoğrafın kalitesi önemlidir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kamera çözünürlükleri yükseldi. Yüksek çözünürlüklü cep telefonları kullanın. Fotoğraf boyutlarının 1080X1920 piksel olmasına özen gösterin. Mümkünse yatay çekimler yapın. Kaliteyi arttırmak için uygulamalar kullanabilirsiniz. Bütçeniz varsa fotoğraf makinesi ile çekim yapabilirsiniz. Kalitesi yüksek olan fotoğraflar daha fazla beğeni ve yorum alır.

Etiket Kullanın

Fotoğraf ve video paylaşımı yapmadan önce, gönderinize etiketler ekleyerek paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğraf ve video görüntüsünün konusu dışında etiket kullanmayın. Aynı etiketi kullanan diğer kullanıcılar sizin gönderinize ulaşabilir. Doğru kullanılan etiketler takipçi sayısı, beğeni, yorum ve görüntülenme sayısını etkiler.

[irp posts=”10011″ name=”Instagram da Ürün Satarak Para Kazanmak Mümkün Mü?”]

Direct Mesaj (DM) Gönderin

instagram-etkili-kullanma-yollari-nelerdir-iste-8-tuyo1

Takipçilerinizle iletişime geçmek için, DM göndererek sohbet edebilirsiniz. Popüler biriyseniz takipçilerinizin mesajlarını cevaplayın. Takipçi kendisini özel hisseder ve profilinizi sürekli ziyaret eder. Sürekli mesaj atıp sohbet etmekten dolayı kişiler rahatsız olabilir. Böylece takipçi kaybı yaşayabilirsiniz.

Efekt Kullanımını Abartmayın

İnstagram’ın içinde yer alan efektleri kullanarak, fotoğraf ve videolarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Çözünürlüğü yüksek cep telefonu ve profesyonel makinelerle çekilmiş fotoğraflara sürekli efekt eklemek pek iyi değildir. İlgi çekmek isterken beğeni, yorum ve takipçi kaybı yaşayabilirsiniz.

Paylaşım İçin En Doğru Zamanı Seçin

İnstagram Etkili Kullanma Yolları Nelerdir? İşte 8 Tüyo |Güncel Haberler

Kişisel veya özel günler nedeniyle fotoğraf ve video paylaşımı yapmadan önce en doğru zamanı kullanın. Dünya ülkeleri genelinde zaman farkı olacağından, en fazla beğeni saat 03:00 ile 16:00 saatleri arasında olmaktadır.

Sosyal medya kullanıcıları sabah kalktığında ilk önce, gece yapılan paylaşımları kontrol eder. Sabah 07:00 ile 09:00 saatleri arasında paylaşım yapılır. Okul ve iş nedeniyle öğlen tatili arasında saat 12:00 ile 13:30 saatleri arasında, hafta sonu ise 00:00 ile 02:00 saatleri arasında paylaşım yapılır.

Haftanın Günleri Ve Paylaşım Saatleri

Pazartesi: Saat 19:00 ile 23:00 saatleri arasında

Salı: 06:00 ile 23:00 saatleri arasında

Çarşamba: 15:00 ile 18:00 saatleri arasında

Perşembe: 05:00, 11:00, 15:00 ve 17:00 saatleri arasında

Cuma: 01:00 ile 20:00 saatleri arasında

Cumartesi: 00:00 ile 02:00 saatleri arasında

Pazar: Saat 17:00’den sonra

Keşfet Özelliğini Kullanın

Takip ettiğiniz, yorum yaptığınız ve beğendiğiniz gönderilere göre, keşfet bölümünde birçok hesaba ulaşabilirsiniz. Böylece yeni kişiler ile iletişime geçebilirsiniz.

Takipçi Ve Beğeni Satın Almayın

Çok düşük fiyatlara takipçi ve beğeni satın alabilirsiniz. Yüksek takipçi ve beğeniye sahip olursunuz ancak etkileşim alıp, sohbet edemezsiniz. Süresi bittiğinde takipçiniz yüksek gözükecek ancak beğeni alamayacaksınız. Profilinizi ziyaret eden kişiler hesabınızın sahte olduğunu düşünerek, hesabınızı terk edeceklerdir.

Çok Fazla Paylaşım Yapmayın

Yeni İnstagram kullanıcıysanız, takipçi sayınız az olacaktır. Ne ayda bir, ne de her gün paylaşım yapmayın. Günlük en fazla dört gönderi paylaşımı yapabilirsiniz. Gereksiz yere paylaşım yapmayın.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap