1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler

Instagram Hesap Gizleme İşleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Gizleme İşleme Nasıl Yapılır?
0

Instagram hesap gizleme işlemi! Kişilerinde telefon numaranız bulunan veya sizi Facebook arkadaş listelerine ekleyen herkes için takip etmeleri için Instagram hesabınız keşfedilebilir durumunda. Instagram hesaplarında Arkadaş Bul sayfalarına gidilirse, kişilerinde bulunan telefon numaralarıyla ilgili her kaydı keşfedeceklerdir. Profil güvenliğinizi daha sürdürebilir olmasını gerektiğini düşünüyorsanız, işte izlemeniz gereken birkaç ipucu.

Adım Adım Instagram Hesap Gizleme İşlemi

Adım Adım Instagram Hesap Gizleme İşlemi

Aşağıda yer alan adımları takip ederek sizlerde oldukça kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde Instagram hesabınızı gizleyebilirsiniz.

1. Telefon Numaranızı Instagram Hesabından Çıkarın

Telefon Numaranızı Instagram Hesabından Çıkarın

Bir hesap oluşturduktan sonra, bir telefon numarası eklemeniz istenir. İlk yapmanız gereken şey telefon numaranızı instagram hesabınızdan silmektir. Bunu yaparak, hesabınızın Kişilerin altındaki Arkadaş Bul bölümünde görünmesini durdurursunuz.  Hesabınıza bağlı onaylanmış bir postanın olmasına ve iki faktörlü doğrulamanın kapatılmış olmasına dikkat ettikten sora, telefon numaranızı instagram’dan kaldırabilirsiniz.

  • Profili Düzenle’ye gidin.
  • Kayıtlı telefon numaranız silin.
  • Ardından gönder butonuyla onaylayın.

2. Facebook Hesabınızın Instagram İlişkilendirmesini Kaldırın

Facebook Hesabınızın Instagram İlişkilendirmesini Kaldırın

Birisi sizi Facebook Arkadaş Listesinde barındırıyorsa telefon numaranızı kaldırsanız bile Instagram hesabınızı yine de bulacaklardır. Yani Instagram ve Facebook hesaplarınızın bağlantısını kesmelisiniz, bu şekilde hiç kimse Facebook’un Arkadaş Bul sekmesinde Instagram hesabınızı bulamaz.

İlişkilendirmeyi sonlandırmak için:

  • Instagram ‘Ayarlar’ sekmesine gidin, ardından ‘Hesap’a gidin.
  • Son olarak ‘Bağlı Hesaplar’ a dokunun.
  • Bağlı Hesaplar altında Facebook, Twitter ve Tumblr gibi birkaç hesap görebilirsiniz. ‘Facebook’ a dokunun ve ‘Hesabın Bağlantısını Kaldır’ ı tıklayın.

3. Benzer Hesap Önerilerini Devre Dışı Bırakın

Instagram Hesap Gizleme İşleme Nasıl Yapılır? |Teknolojik Gelişmeler

Herhangi birisi bir Instagram profilini takip ettiğinde, Instagram’ın sizi tanıdığını düşündüğü veya muhtemelen tanınabilecekler gibi bir dizi profil önerir. Görünen profillerden biri sizin olabilir, neyse ki bu seçeneği etkili bir şekilde kapatabilirsiniz.

Bunu yapmanın en tuhaf yanı ise, bu önemli noktaya akıllı telefonunuzdaki Instagram uygulamasından ulaşamamanız olmasıdır. Telefonunuzda, tabletinizde veya bilgisayarınızda bir web tarayıcısından Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra profilinize gidin ve ‘Profili Düzenle’ ye dokunun. Sayfanın alt kısmında Benzer Hesap Önerileri göreceksiniz. Kutunun işaretini kaldırın ve artık başka birinin profilinde öneri olarak görünmeyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap