İnstagram Hikâye İndirme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

İnstagram Hikâye İndirme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

İnternetin merak edilen konularından bir tanesi İnstagram hikâye indirme işlemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu sosyal ağın kullanıcıları her zaman hikâyeleri indirip daha rahat bir şekilde izlemek istiyorlar. Bunu yapmak için de elbette birkaç basit işlemin yapılması gerekiyor.

Her geçen gün zirvesini daha çok koruyan İnstagram, kullanıcılarını her zaman memnun etmeyi başaran özel bir yapıttır. Ancak bu başyapıtın kullanıcıları hikâye indirme işlemini tam olarak bilemediğinden, bizler de bu durumu tamamen bitirmek adına İnstagram hikâye indirme işlemi adımlarını açıklıyoruz.

İnstagram Hikâye İndirme Adımları Nasıl Takip Edilmelidir?

İnstagram hikâye indirme işlemi için çok zor yöntemler barındıran adımlardan oluşmadığını söyleyebiliriz. Tam 24 saat sonra kaybolan hikâyeleri doğrudan uygulama içerisinden indirme durumu söz konusu değildir. Fakat ekran kaydı ya da ekran görüntüsü almak mümkün kılınmıştır.

Bu durum bazen görüntü kalitesini düşürebildiğinden, güzel sonuçlar elde edilemeyebiliyor. Öyleyse bir İnstagram kullanıcısının hikâyesini kaydetmek adına ne tür adımların atılması gerekiyor? Hep birlikte detaylı şekilde incelemesini gerçekleştirelim.

İnstagram Hikâye İndirme İşleminde Android Cihazlara Ne Gerekiyor?

Android ve iOS cihazlar için geliştirilmiş olan İnstagram story download biçiminde isimlendirilen uygulama kullanılarak bu işin yapıldığı da açık ve nettir. Ayrıca Google Play üzerinden uzun sürelerdir kullanımı gerçekleştirilen story saver cihaz içerisine yüklenerek bu hikâye indirme işlemi gerçekleştirilebilir.

Bütün Android kullanıcıları story saver indir işlemini tamamladıktan sonra gönül rahatlığıyla istedikleri bir hikâyeyi cihazlarına kaydederek izleyebilmeleri mümkündür. Uygulama açıldıktan sonra İnstagram hesabına giriş yapılması elbette şarttır.

Giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra isterseniz uygulamanın arama bölümünden isterseniz ana sayfada yer alan kişilerden seçim yaptıktan sonra hikâyeyi indirebilirsiniz.

İnstagram Hikâye İndirme İşleminde iOS Cihazlara Ne Gerekiyor?

İnstagram stroy indirme iOS olarak her zaman arama motoru üzerinde taraması yapılan bu işlem için gerekli olan sadece iStory uygulamasını indirmektir. Android gibi onlarca uygulamayı kabul etmeyen Apple, İnstagram kullanıcıları için bu uygulamayı kabul ederek yardımcı olduğunu görüyoruz.

Bu uygulama sayesinde tam ekran modu içerisinde ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Bu şekilde uygulama sizlerin rahat bir şekilde ekran kaydı almasını sağlamış oluyor. App store aracılığıyla İnstagram story indirme programı indirip istediğiniz hikâyeyi kaydedebileceksiniz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık