1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

İOS 14 Sonunda Tanıtıldı! İşte Gelen Tüm Yenilikler

İOS 14 Sonunda Tanıtıldı! İşte Gelen Tüm Yenilikler
0

Günümüzün en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, düzenlediği özel bir lansman kapsamında yeni işletim sistemini tanıttı. Apple kullanıcıları tarafından uzun zamandır beklenen yeni işletim sistemi İOS 14, sunduğu muhteşem özellikleri ile dikkat çekiyor. Yakın zaman içerisinde birçok telefona gelmesi beklenen yeni güncelleme içerisinde çeviri uygulaması da bulunuyor. Yapay zeka destekli çeviri uygulaması sayesinde kullanıcılar 11 farklı dili son derece kolay bir şekilde mobil cihazından çevirebiliyor. Peki, Apple şirketi tarafından tanıtımı yapılan yeni işletim sisteminin diğer özellikleri neler? Apple kullanıcıları tarafından son günlerde sık sık araştırılan bu sorunun yanıtını gelin birlikte inceleyelim.

İOS 14 Özellikleri

Geçtiğimiz günler içerisinde tanıtımı yapılan yeni işletim sistemi İOS 14 özellikleri ile dikkat çekiyor. Yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar Widget’ları son derece özgür bir şekilde kullanabilecek. Çift ekran sayesinde kullanıcılar hem işlerini kolaylıkla mobil cihazlarından yapabilecek hem de işlerini yaparken videolarını izleyebilecek.

Kullanıcılar yeni güncelleme sayesinde İmessage uygulamasını çok daha aktif bir şekilde kullanabilecek. Sık sohbet edilen kişileri başa alabileceğiniz uygulama sayesinde memoji görüntüleri de değişecek.

Gelen yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar, mobil cihazlarını anahtar yerine kullanabilecek. Kullanıcılar, CarKey uygulaması sayesinde anahtara gerek duymadan yeni nesil araçları çalıştırabilecek.

Güncelleme içerisinde yer alan özellik ile birlikte kullanıcılar, artık uygulamaları indirmeden test edebilecek. Son derece iyi düşünülmüş bu özellik sayesinde internetten ve zamandan da tasarruf edilmiş olacak.

Yeni Güncellemeyi Alacak Akıllı Telefonlar

Apple şirketi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre İOS 14 güncellemesi çok kısa bir süre içerisinde kullanıcılara sunulacak. Söz konusu güncellemeyi alacak cihazlar ise şu şekilde açıklandı; iPhone Touch, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE ve iPhone 11 Pro ve iPhone 8

Yukarıda yer alan mobil cihazlara sahip olan kullanıcılar, söz konusu güncellemeyi 2020 yılı içerisinde kullanabilecek. Listede yer almayan mobil cihazlar ise ne yazık ki yeni yayınlanacak güncellemeyi kullanamayacak.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap