1. Ana Sayfa
 2. +40 da Ne Var

İplerin Yarattığı Mucize: Fransız Askısı Tekniği İle Yüz Germe Ve Kırışıklık Tedavisi

İplerin Yarattığı Mucize: Fransız Askısı Tekniği İle Yüz Germe Ve Kırışıklık Tedavisi
Fransız Askısı ile Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonu
1

Teknolojik gelişmeler güzellik ve estetik alanında cerrahi operasyonların bitmesine neden olmasa da onlara ciddi anlamda alternatif oluşturmuş durumda.  Cerrahi operasyonlar elbette kalıcı çözüm sağlamaktadır. Ancak operasyon olması, genel anestezi altında yapılıyor olması insanlarda çekinceler oluşturmaktadır. Artık günümüzde Cerrahi operasyonların büyük kısmında alternatif tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu alternatif uygulamalar plastik cerrahi alanında da kullanılmaktadır.  Fransız askısı da bunlardan biridir.  Yüz estetiğin de yeni bir uygulama olan Fransız askısı cerrahi uygulamaya gerek kalmadan kısa sürede ve sıfır riskle yapılmaktadır. Fransız askısı,  yaşlanmayı geciktiren işlemler arasında yer almaktadır. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan doğal çizgiler ve sarkmalar Fransız askı işlemi ile kısa sürede tedavi edilmektedir. Ayrıca yüz felci geçiren hastalara da uygulanan ve tıpta kullanılan bir tedavidir. Fransız askısında kullanılan medikal malzemeler dokuyla uyumlu ve kısa sürede absorbe edilebilir olması işlemin güvenilirliğini sağlayan önemli bir kısımdır.

Cerrahi Operasyonlar Kadar Başarılı mı?

Yaşlanma, her insanda doğal bir süreçtir. Bu süreç yardımcı ve destekleyici ürünlerle geciktirilse de sonuç kaçınılmazdır. Ancak Fransız askısının özelliği, bu süreci geciktiren, yeni teknolojik bir işlemdir. Cerrahi operasyonlardan daha fazla tercih edildiğini söylemek, abartılı olmaz. Plastik cerrahi, her ne kadar kalıcı olsa da her cerrahi operasyonlar gibi belli riskler taşımaktadır. Ayrıca cerrahi operasyon maliyet açısından ve iyileşme sürecinin uzun olması sebebiyle daha az tercih edilmektedir. Fransız askısı, yüz germe konusunda en son teknolojilerden biridir. Uzun vadeli kalıcı bir işlem olmasının yanı sıra iyileşme sürecinin kısa oluşu, hiçbir risk taşımaması güvenilirliği bakımından en fazla kullanılan yöntemlerden biridir.  Çıkış yeri Fransa olan yüz germe işleminde kullanılan medikal malzemeler vücudun absorbe ettiği, insan dokusuyla uyumlu, medikal malzemelerdir. Bu yöntem, yüzdeki yaşa bağlı sarkmaları ve kırışıklıkları gidererek yüzün gençleşmesini sağlarken, hiçbir risk taşımaması açısından da son derece güvenilirdir.

Ameliyatsız Yüz Germe

İplerle Yapılan Fransız Askısı

En önemli faktör yaşla birlikte, kötü hava ve çevresel faktörlerdir. Özellikle yüzde kırışıklıklara sebep olur.  Yer çekiminin de etkisiyle yaşlanma kaçınılmaz olur. Bağ dokusunun zayıflaması, kolajen ve elastikiyet kaybı özellikle yüz bölgesinde kırışıklıklara sebep olur.  Bu yöntem, doğal yaşlanma sürecini etkilemez ancak, uzun süreli genç, dinamik ve doğal bir yüz güzelliği sağlar. Fransız askısı, yüze ovallik sağlar ve kırışıklıkları azaltır.  Medikal ipler kullanılarak yapılan Fransız askısı, yüz kaslarını etkilemez ve yüz mimikleri etkilenmez.  İşlemin ardından cilt gerilir ve buna bağlı olarak kolajen ve elastin salgısı tetiklenir ve bu da işlemin süresini uzatır. İşlemden bir hafta sonra, yüzde istenilen gerginlik ve sıkılık tam anlamıyla oturmuş olur.

Fransız Askısı Ne kadar Süre Kullanılır?

Ameliyatsız yüz germe işlemi olan Fransız askısı, teknolojik olarak en gelişmiş yöntemlerden biridir. Diğer uygulamalara oranla daha fazla tercih edilmektedir, çünkü siğer yapılan işlemlerden daha uzun ve kalıcıdır. Yapılan işlem maksimum 5 yıl doğal ifade korunarak kullanılmaktadır. Fransız Askısının cerrahi operasyona tam alternatif oluşturduğunu söylemek yanlış olmaz.

Fransız Askısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Fransız askısının sarkma ve kırışıklık tedavilerinde kullanıldığı için en başarılı bölgeler yüz ve boyun bölgesidir. Ayrıca vücudun diğer belli bölgelerine de uygulanmaktadır. Diğer uygulanan bölgeler şunlardır;

 • Yanak
 • Elmacık kemikleri
 • Çene altı sarkmaları
 • Yüzün ovalleştirilmesi
 • Kaşların kaldırılması
 • Boyun kırışıklıkları
 • Göğüslerin dikleştirilmesi
 • Kol sarkmaları
 • Kalça
 • Bacaklar
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 2 sene önce

  Son zamanların güzellik trendlerinin başında geliyor iplerle yüze uygulanan fransız askısı. Oldukça da etkili ve tercih edilen bir yöntem. Fransız askısıyla ilgili tüm soruları cevaplayan kapsamlı bir yazı olmuş. 👍🏼

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir