in

İstanbul’da Gezilebilecek ve Mutlaka Görülmesi Gereken En Güzel Mekânlar

İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Gerek tarihi mekânları gerekse doğal güzellikleri ile dünyanın birçok yerinden turisti kendisine çeken ve her yönden insanları büyüleyen bir dokusu vardır.

İstanbul’u ziyaret eden insanlar bu şehrin kendisine özgü bir kokusunu olduğu söylemektedirler. Bazı insanlar da İstanbul’a gelen insanların buradan kopmak istemediklerini buraya yerleşmek istediklerini söylemektedirler. İstanbul her bakımdan gezilecek ve yaşanacak bir şehir denilebilir. İstanbul’da gezebileceğiniz ve fotoğraflayabileceğiniz birçok mekân bulunmaktadır. Bu mekânlar arasında tarihi mekânlar, doğal parklar, muhteşem boğaz manzarası gösterilebilir. Birçok insanın görmek istediği nadir şehirlerden biridir.

 İstanbul da Görülmesi Gereken En Güzel Mekânlar

İstanbul tarihi mekânlar konusunda oldukça zengin bir şehir. Öncelikle gezmeniz gereken yerler arasında İstanbul sarayları liste başında olabilir. Topkapı Sarayı hem tarihin sayfalarında gezmenizi sağlarken muhteşem bahçelerinde huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz. Bunun yanında Yıldız Sarayı yine muhteşem manzarası ile sizleri büyüleyebilir ve mimarisi ile sizlere oldukça güzel bir gezinti yapmanıza yardımcı olabilir. Saraylardan sonra camiler İstanbul’da gezilecek mekânlar arasında oldukça iyi bir yer tutmaktadır. Ayasofya cami tarihi dokusu ve tanıklık ettiği yüzyıllara meydan okuyan bir yapısı ile her gelen insana büyülü anlar yaşatan bir konumda bulunuyor. Sultan Ahmet Camisi de yine eski ve tarihi camilerden olduğu gibi kendine has hikâyesi ile de insanları cezbetmektedir.

 İstanbul’un En Güzel Mekânları

 İstanbul’da gidilecek yerler arasında sayılabilecek yüzlerce yer bulunmaktadır. Tarihi mekânlar haricinde bu dünya kültür şehrinde gece kulüplerinden şirin küçük kafelere kadar birçok tarz mekân bulunmaktadır. Genelde öğrencilerin takıldığı şirin kafelerde kahvenizi yudumlayıp günün yorgunluğu atarken sürükleyici bir romandan bir kaç sayfa okumak size oldukça dinlendirici gelebilir. İstanbul kahvaltı mekânlarıyla ünlü birçok restoranında ev sahipliğini yapmaktadır. Hafta sonu güzel bir boğaz manzarası ile dostlarınız eşliğinde bir kahvaltı için bu restoranlardan birini tercih edebilirsiniz.

 Kandilli Mutlaka Görülmesi Gereken Yerlerden

İstanbul’un boğaz manzarasını izlemek ve fotoğraflamak istiyorsanız mutlaka Adile Sultan Sarayından bu manzaraya bir göz atmalısınız. İstanbul’un bu eski semtlerinden biri olan Kandilli sokakları sizleri tarihi bir gezintiye çıkarıyor. Eski tip evlerin sıralandığı ve taş döşeli yollardan çıkan topuk sesleri ile hem muhteşem boğaz manzarasını farklı bir açıdan görmüş olacaksınız hem de İstanbul’un tarihi bir semtini gezmiş olacaksınız. Osmanlı zamanından kalma eski tarz evler bu semte hayat vermiş.

 İstanbul’un Modern Yaşama Açılan Kapısı

İstanbul dünyanın en büyük metropoliten şehirlerinden birisidir. Diğer büyük metropolitan şehirlerden ayrılan bir yönü ise bir yanda devasa büyüklükte gökdelenler yer alırken bir yanda insanı büyüleyen bir boğaz manzarası diğer tarafta ise insanları tarihin tozlu sayfalarında gezdiren saraylar ve camiler. Bu kadar özellik bir araya gelince insanların bu güzel şehri görmek istemeleri oldukça normal. İstanbul’da sadece tarihi mekânlar yok gezilebilecek yerler arasında yeni yapılan ve hem çocuklara hem de büyüklere hitap eden yerlerde bulunmaktadır. İstanbul’da açılan ve kapılarını her yaş grubu insana açan dünyanın en büyük akvaryumu bulunmaktadır.

Bu akvaryum 15000den fazla deniz canlısı ile her insana deniz altının akıl almaz güzelliklerini sunuyor. Bir başka yer ise Türkiye’deki en çok gezilen ve merak edilen mekânların küçük yapılarının olduğu Miniatürk vardır. Bu 60 bin metrekarelik alana kurulan güzel mekânın içerisinde en iyi mimari eserlerin küçültülmüş halini bulabilir ve buralar hakkında bilgi edinebilirsiniz. İstanbul’un gezilecek birçok yeri bulunmakta ve buralar insanların ziyaretine açık olarak misafirlerini ağırlamak için beklemektedirler.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Steeward

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ünlülerin Başından Geçmiş 10 İlginç Olay

Dekorasyonda Simetri