İstanbul’da Microsoft Teknoloji Merkezi Açıldı

Microsoft Teknoloji Merkezi İstanbul

İstanbul’da açılan Microsoft Teknoloji Merkezi dünyada ikinci nesil kabul edilen ve Avrupa’da açılmış olan birkaç Microsoft Teknoloji Merkezinden bir tanesi oldu. Microsoft Teknoloji Merkezinde, Türkiye’de bulunan şirketlerin geleceğe hazırlanması ve Türk yapımı yazılımlarında dünyaya tanıtılması amaçlanıyor. Bulut bilişimdeki en yeni teknolojilerin gösterilebileceği robot teknolojisinden yapay zekaya kadar ve pek çok alanda dünya ile aynı zamanda Türk firmalarının dijital dönüşümünün desteklenmesi açılan bu merkezde sağlanacak.

İstanbul Teknolojinin Merkezi Yapılacak

Orta Doğu ve Afrika bölgesinde ilk yeni nesil Microsoft Teknoloji Ofisinin İstanbul’daki açılışına Microsoft Türkiye genel müdürü Murat Kansu ev sahipliği yaparak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç’u ağırladı.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir: Yapay Zeka Dünyayı Değiştirecek Mi?

Varank yaptığı konuşmasında: “Bu merkezin ülke ekonomisine paydaşlarla birlikte gelecek dönemde 2,5 milyar değer katması bekleniyor” şeklinde konuştu. Ayrıca Microsoft Türkiye Teknoloji Merkezi içinde yerli Start-up’ların çözümler geliştirebileceğini ve geliştirecekleri bu çözümlerinde dünyaya tanıtılacağı bir ortamın oluşturulacağını belirtti. Sanayinin rotasını dijital dönüşüm olarak belirlediklerini söyleyen Varank, “Sona eren bir demir medeniyetinin yerini dijital medeniyet alıyor.” ifadesinde bulundu.

Dr. Taha Koç ise Türkiye’nin dijital dönüşümünün gerçekleştirileceğini belirtti. Murat Kansu’da yaptığı konuşmasında merkezimizde çözüm sergileyecek iş ortaklarının sayılarının artırılacağını ve yurt dışından iş insanlarının geleceğini ve böylece iş ortaklarımızın geliştirecekleri yeni nesil teknolojilerle tanışacağını söyledi. Bu sayede de Türkiye’nin teknoloji ihracı yapan bir ülke olmasına katkı sunulacağını belirtti.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık