in

Kan Grubunuza Göre Beslenin Sağlıklı Kalın

Beslenme ve diyet konusunda herkes ayrı bir şey söyler; kimi su içtim zayıfladım kimi ise su içsem yarıyor der. İşte bu noktada aslında çok da bilinmeyen bir yöntem karşımıza çıkar.

Herkesin kan grubu farklıdır ve her kan grubu kendi bünyesinde kendisine iyi gelen vitamini minerali seçer, biz her ne kadar bol vitamin aldık çok sağlıklı beslendik desek de kanımıza uyan şeyler almadıysak bünyemize vücudumuz gereksiz yere alınmış vitamine minerale dahi imdat der.

Bu durumda kan gruplarını kendi içinde hep birlikte inceleyelim:

A Kan Grubu Beslenme Ölçütleri

Bu grupta bulunan kişilerin genel özelliği et türlerine karşı soğuk olmalarıdır. Vejeteryan grubumuz. Et yeseler bile ağız ucuyla tadına bakarlar ve bundan mutluluk duymazlar, çünkü enerjileri düşer. Midelerindeki asidik düzey az olduğu için etli besinleri öğütemezler ve bu vücutlarında ağırlık hissine sebep olur. Bir çeşit kan zehirlenmesi gibi düşünülebilir. A grubuna yaklaşmaması gereken bir diğer besin grubu süt ve süt ürünleridir. Süt ürünlerini kullanan A kan grubu bireylerinin şeker hastalığı ve obeziteye yakalanma olasılığı oldukça yüksektir. Bunun dışında  gönül rahatlığıyla bol miktarda sebze,meyve ve tahıl ağırlıklı beslenebilirler.

B Kan Grubu Beslenme Ölçütleri

Bu grupta bulunan kişilerin ortak özellikleri sindirim sistemleri iyi çalışır ancak kan şekerleri düşüktür. Özellikle yemekten sonra kan şekerleri ciddi oranda düşüşe geçer. Bunu engellemek için de mercimek,fındık,buğday ve susamlı yiyeceklerden kaçınmalılardır. Sebze ve süt ürünü tüketebilirler. Ama domates ve piliç eti yiyemezler.

AB Kan Grubu Beslenme Ölçütleri

A ve B grubu karışımı olarak düşüneceğimiz AB grubu domates tüketebilir. Bunun dışında zayıflama sorunu yaşayabilecekleri için kırmızı et ürünlerinden de uzak durmaları tavsiye olunur. Bunun dışında kan değerleri açısından zorlanacakları bir durum söz konusu değildir. Bu gruba mensup bayanların kadın hastalıklarına yakalanma riski yüksektir. Aynı zamanda kalp hastalıkları,kanser,diyabet,alerjik ve cilt hastalıklarına yakalanma oranları da diğer gruplara yüksektir. Bu nedenle kan grubuna göre beslenme konusunda en çok dikkat etmesi gereken grup da diyebiliriz. Kırmızı et, piliç eti,sirke,sarımsak,biber ve hayvansal yağları asla tüketmemelidirler.

0 Kan Grubu Beslenme Ölçütleri

En etçil grubumuzdur. İstediği kadar kırmızı et ve beyaz et tüketebilen 0 grubu hatta bu besinleri  yedikçe mutlu olan bireylere sahiptir. Genelde ülser gibi mide ve bağırsak sistemi hastalıklarından şikayetçidirler. Metabolizmaları yavaş çalışır bu nedenle genelde zayıflama konusunda başarısızdırlar. Vücutlarında iyot oranı düşüktür ve yedikleri enerjiye dönüşemez, yediklerini yakamazlar. Buğdayın içindeki gluten maddesi bu kan grubunu adeta zehirler. Buğdaylı besinlerden,ekmekten,taneli sebzelerden, süt ürünlerinden,yumurtadan ve sıvıyağlardan kesinlikle uzak durmalılardır. Zeytinyağını kullanması gereken 0 Kan grubu bu şekilde kalp ve damar hastalıklarından kendisini koruyabilir aksi takdirde kalp hastası,kolestrol ve şeker hastası olması adeta kaçınılmazdır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Carpediem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Albert Camus-Yabanci Kitap Konusu

4 Adımda Asosyallikten Sosyalliğe