1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler

Kasko Teklifi ve Sigorta Poliçesi Genel Şartları

Kasko Teklifi ve Sigorta Poliçesi Genel Şartları
Kasko Teklifi ve Sigorta Poliçesi Genel Şartları
0

Araç kullanımını daha güvenli hale getiren kasko sigortası kaza durumunda aracınızın güvence altına alınmasını sağlar. Kasko teklifi teminatları çerçevesinde de zararınız sigorta tarafından karşılanır. Kendi içerisinde çeşitlere ayrılan kasko türleri arasından bütçe ve ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca trafik sigortası gibi zorunlu olmayan kasko için en uygun araç sigorta tekliflerine sigorta acenteleri üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kasko Sigortasından Nasıl Yararlanılabilir?

Sigorta yaptırdığınızda teminatlardan yararlanmak için yerine getirmeniz gereken şartlar vardır. Kasko yaptıran kullanıcıların hasarın gerçeklemesinden sonraki 5 iş günü içerisinde firmaya bildirim yapma yükümlülüğü bulunur. Zarar miktarı ve zarara sebep olan olay yazılı şekilde sigorta firmasına bildirilmelidir. Bu gibi detaylar poliçe şartları arasında yer almakta olup kasko teklifi sonrasında işleme konu olur. Kasko fiyat alma aşamasında da birden fazla acenteden teklif alarak sunulan teklifleri kapsam yönünden değerlendirebilir ve size en uygun firmayı seçebilirsiniz.

Kasko Teklifi ve Sigorta Poliçesi Genel Şartları
Kasko Teklifi ve Sigorta Poliçesi Genel Şartları

Birleşik Kasko Sigorta Poliçesi Nedir?

Sıklıkla kasko teklifi alınan türler arasında yer alan birleşik kasko sigortası aracınız için ihtiyacınız olan bütün sigorta türlerini içeren sigortadır. Aracınızı daha korunaklı hale getiren bu sigorta türü bütçenizi de güvence altına alır. Eğer sigorta yapıldıktan sonraki bir yıllık süre içerisinde son model araç çalınırsa ya da zayi olursa kasko sigortası kapsamında aracın aynısından alınıp size teslim edilir. Bu şartları yerine getiren firmalar arasında yer alan e-sigortam üzerinden kasko teklifi aldığınızda ilgili sigorta detaylarına göz atabilirsiniz.

Kasko Sigortası ile Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Trafik sigortası aracınızın üçüncü kişilere vereceği zararı güvence altına alır ve zorunludur. Kasko sigortası ise zorunlu olmayıp kaza anında aracınızda meydana gelebilecek maddi hasarlara karşı size güvence verir. Bu sigorta türleri ile ilgili firmalar tarafından farklı sigorta teklifleri hazırlanır. Böylece kasko fiyat alma hizmetinden faydalanarak en uygun fiyat tekliflerini bir arada görebilirsiniz. Ayrıca e-sigortam üzerinde başta kasko olmak üzere tüm sigorta türleri için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Yorum Yap