Kiracıya Müjde 5 Yıllık Paranızı İsteyebilirsiniz

kiracı için faizsiz konut kredisi desteği kiracıya ev

Kentsel dönüşüm uygulamaları çerçevesinde kiracıya ev kampanyası için vatandaşlara 5 farklı finansal destek sağlanmaktadır. Sağlanan desteklerden biri kiracılarla çok yakından ilgilidir. Çünkü, bahsi geçen evim evim kampanyası için ortalama 40 bin TL destek sağlanacak.

Kiracılar Nasıl Yararlanıyor?

Binanın risk altında olduğu tespit edildiyse ve sözleşmeci bir banka ile anlaşan kiracı statüsünde en az 1 yıl süreyle faizsiz ev kredisi alabilmesi için istenilen belgelerle birlikte bankaya başvuru yapabilir.

Kredi Başvurusu İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Bina sahibi, standart başvuru belgelerine ek olarak, faiz desteğinden yararlanmak ve taksitle ev almak için ev risk derecesi altındaysa, kredi talep ettikleri evin mülkiyeti tapusu, kimlik kartının fotokopisi ile başvuruda bulunabilir. İnsanlar ev alma için uygun olmayan binada risk denetiminin tespiti, adrese dayalı bir nüfus tescili örneği, yeni adreslerini gösteren belgelerle birlikte bankaya başvuru yapabilir.

Bu Konut Projeleri Kaçmaz!!! Hem Faizsiz Hem de Peşinatsız Hemen Ev Sahibi Olabilirsiniz

Kiracılar İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Yapının tahliye edilme riski altında en az bir yıl tamamlamış olan kiracılar için ev almak istiyorum diyen kiracılar faiz desteğinden, kimlik kartlarının fotokopilerinden, tescilli su kopyalarının, elektrik, telefonların, doğal gaz faturalarının veya riskli binalarda yaşadıklarını belirten sakinlerin tasarruf ile konut alma kampanyasından faydalanmak isterlerse. Yeni adresini gösteren adrese dayalı bir nüfus tescili örneği getirerek ev alma kampanyasından faydalanabiliyor.

Kiracı Hangi Bankalardan 5 Yıllık Parasını Geri İsteyebilir?

Çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından sağlanan uygulamada birikim yapmak için, ve faizsiz konut kredi desteği sağlamak için başlattığı uygulamalar çerçevesinde bugüne kadar 17 banka ile peşinatsız ev alma sözleşme imzaladı. Evi riskli durumda olan kiracılar kredisiz ev almak için, bu bankalara gitmeden önce bakanlık tarafından yapılan sözleşmeler çerçevesinde kredi talep edebileceklerdir.

Bakanlığın anlaşma yapmak için kullandığı 17 bankanın adı aşağıdaki gibidir; Garanti bankası birikim ile ev alma kampanyası düzenledi. Diğer banklar ise şöyle; Şeker bankası tasarrufla ev alma fırsatı sunuyor, Halk bankası, Türkiye İş bankası, Deniz bank, Türkiye Finans, Vakıf bank Yapı Kredi bankası Asya bank TEB, Albaraka, Kuveyt, Türkiye Ziraat bankası taksitle araba alma imkanı veriyor, Finans bank, ING bank, Ak bank bu bankaların hepsinden geriye dönük olarak 5 yıllık paranızı isteyebilirsiniz.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık