in

Kolayca Para Biriktirmek İçin Yapmanız Gerekenler

Para biriktirmek her ne kadar kolay görünen bir eylem olsa da zamanın şartları ve bir takım maddi giderler bu durumu oldukça zorlaştırıyor. Fakat siz de kendinizi bu konuda yeteri kadar kararlı ve azimli görüyorsanız geliriniz ne olursa olsun kolayca para biriktirebilirsiniz

Günlük, haftalık ya da aylık belli meblağları kenara koymayı hedef haline getirebilirseniz bir müddet sonra pek çok alanda kullanabileceğiniz tutarda birikiminiz olabilir. Unutmayın bunu yaparken mutlaka kararlı ve düzenli hareket etmelisiniz. Bu yazıda da kolayca para biriktirmek için yapmanız gerekenler hakkında faydalı tavsiyelere ulaşabilirsiniz.

Ekstra gelir kazanmak isteyenler için Önerilerimiz

Gelirinizi Ve Giderlerinizi Bilin

Para biriktirmek adına atacağınız ilk adım mutlaka bir gelir gider defteri tutmak olmalı. Aylık maaşınızı not edebileceğiniz defterinize her gün yaptığınız harcamaları yazabilir ya da aylık faturalarınızın çetelesini tutabilirsiniz. Bu sayede bir ayda ne kadar harcama yaptığınıza ve bu harcamaların hangilerinin fuzuli hangilerinin gerekli olduğuna karar verebilirsiniz. İşe fuzuli harcamalarınızı azaltmakla başlayabilir ve bu sayede aylık maaşınızdan birikim hesabınıza aktarabilirsiniz.

Gelir gider defterinizin bir köşesine haftalık ya da aylık alış veriş listenizi yaparak alış verişlerinizin daha düzenli ve ihtiyaç dahilinde yapılmasına olanak sağlayabilirsiniz. Yalnızca ihtiyaçlarınızı satın alarak gereksiz harcamalardan kurtulabilirsiniz.

Bu konuda uygulamaya gideceğiniz bir diğer yöntem ise mümkün olduğunda az borç yapmaktır. Elbette kredi kartı kullanımı ülkemizde ve dünyada oldukça yaygın ama her ne kadar az borcunuz olursa aylık birikiminiz de o denli artacaktır. Hedeflerinize borç yolu ile değil birikim yolu ile de ulaşabilirsiniz. Bu yüzden yalnızca sabredin.

Küçük Eylemler İle Tasarruf Edebilir Ve Birikim Yapabilirsiniz

Para biriktirmek hiçbir zaman zannettiğiniz kadar zor değildir. Eğer atmanız gereken adımları doğru ve zamanında atarsanız kısa sürede para biriktirebilirsiniz. Bunun için de oldukça küçük ama birikim konusunda büyük eylemlerde bulunabilirsiniz. Örneğin birikim için kendinize harcama yapamayacağınız bir hesap açtırın. Hesabınız açıldıktan sonra banka kartınızı kullanmamaya özen gösterin ve hatta kartınızı kesip atın. Böylece birikim hesabınıza canınız her istediğinde dokunmamış olursunuz.

Bunun yanı sıra çocukluktan kalma bir yöntem olan bozuk para biriktirme alışkanlığını da edinin. Büyük küçük demeden biriktirdiğiniz paraları bir müddet sonra banknot haline getirerek birikim hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Heysel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Çavdar Tarlasında Çocuklar

Çavdar Tarlasında Çocuklar Kitap İncelemesi : Jerome David Salinger

Apple Watch 5

Apple Watch 5 Hakkında Ne Biliyoruz?