in

KOSGEB’den Yeni Finansman Destek Programı Açıklandı

KOBİ Finansman Desteği KOSGEB’den

Kobi finansman desteği

KOSGEB, Geleneksel Girişimcilere yönelik 50 Bin TL tutarında ki KOBİ Finansman Destek Programını web sitesinde duyurdu. KOSGEB sitesinde yer alan duyuruya göre KOSGEB’in mevcut Geleneksel Girişimcilik Destek Programı‘ndan yararlananlar ve ya yararlanmayı düşünenler için 50 Bin TL’ye kadar kullanılacak kredinin finansman maliyetinin 10 puanlık kısmını karşılayacağını bildirdi.

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır | KOSGEB Girişimci Destekleri

Kullanılan Kredinin Finansman Maliyeti 10 Puan Düşecek

Girişimciliğin artması, KOBİ’lerin gelişimine katkıda bulunmak ve rekabet gücünü arttırabilmek amaçlı yeni bir program başlatıldığını duyuran KOSGEB, KOBİ’lerin kamu bankaları, özel bankalar ve katılım bankalarından kullanacağı 50 Bin TL’ye kadar kredinin, faiz ya da kar payı masrafının 10 puanlık kısmının destek programı kapsamında karşılanacağını açıkladı.

Yeni Finansman Desteği 70 Bin’ e kadar sağlanabilecek

KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında girişimcinin kadın, engelli, genç, gazi ve 1. Derece şehit yakını olması halinde kredi üst limiti 70 Bin TL’ye kadar çıkacak. Kredi Garanti fonunun teminatı aracılığı ile girişimci KOBİ Finansman Desteği Programından yararlanarak kredi kullandığında anapara artı ufak bir miktar faiz ödemesi yapacak.

Amaç : İşletme Sermayesine Katkı Sağlamak

KOSGEB’in KOBİ Finansman Destek Programı hakkında açıklama yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni başlatılan kredi programı ile girişimcilerin işletme sermayesine ek katkı sağlamayı hedefliyoruz dedi. Konu ile ilgili açıklama yapan KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ise, Geleneksel girişimcilere yönelik KOSGEB’in sağladığı kuruluş ve performans desteklerinden sonra başlatılan finansman desteğininde girişimciler için büyük önem taşıdığını, özellikle makine teçhizat alımı ve ya diğer masrafları için ek sermaye oluşturacağını belirtti.

KOBİ’ler Finansman Destek Programından Nasıl Yararlanabilecekler

KOBİ’ler işletme kredisi ya da Makine Teçhizat Kredisi kapsamında 10 bankadan bu krediyi kullanma imkanına sahip olacaklar. Limitleri dâhilinde 3 yıl boyunca bu krediden faydalanabilecek olan KOBİ’ler; 12 ay vade için yıllık 3.75, 18 ay vade için yıllık % 4 oranında faiz veya kar payı masrafı ödeyecekler.

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Fikirbaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Martin Eden Kitap Özeti

Martin Eden Kitap İncelemesi: Jack London

Black Friday İndirimleri ile Alışverişler Şölene Dönüşecek