in

Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan 5 Soru

Lazer epilasyon, ülkemizde ve dünyada hakkında çokça konuşulan, uygulama noktasında akıllarda pek çok soru uyandıran bir güzellik uygulamasıdır. Günümüzde, kimlere uygulanabileceği, hangi cilt tipleri için çok daha faydalı olacağı ya da kimlerin yaptırmaktan sakınması gerektiği gibi birçok noktada bilgi eksikliği yaşanmaktadır. Lazer epilasyon, kalıcı bir uygulama olduğu için yaptırmaya ve hangi teknolojilerin tercih edileceği önemli bir karar verme sürecini gerektirmektedir. 

1. Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, vücuttaki rahatsızlık verici ve istenmeyen tüylerin kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılması için kullanılan estetik uygulama türüdür.

2. Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyonu uygulaması sırasında lazer ışıkları bir demet halinde tüy köklerine doğrultularak ve kıl köklerinin sağlıklı bir şekilde yanması sağlanarak uygulanan bir güzellik uygulamasıdır. Ard arda yapılan belirli periyodlara bölünmüş seanslar sonucunda kıl kökleri tamamen güçsüzleşerek, ortadan kaybolur. Lazer epilasyon uygulaması sırasında milisaniyelik ışın atışları gerçekleşmektedir. Bu da lazer epilasyon sürecinin ne kadar hassas bir şekilde yapıldığını göstermektedir.

3. Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır?

Lazer epilasyon uygulaması, ergenliğe girmiş her kadın ve erkek için uygulanabilmektedir. Daha açık tenli kişilerde uygulama ve sonuç alma çok daha kolaydır ve bu kişiler çok daha kısa sürede sonuç alabilmektedir. Daha koyu tenli kişilerde ise lazer epilasyon uygulaması biraz daha fazla seans gerektirmektedir. Çünkü koyu ten rengi epilasyon sürecinde ışınları emerek alınacak verimin düşmesine neden olur. Çok fazla sonuç alınamayacağı düşünülen kişilerde öncelikle cilt rengini açan krem tedavileri uygulanarak, cildin istenilen renge ulaştığı zaman epilasyon uygulaması yapılır.

4. Lazer Epilasyon Ne Zaman Uygulanmalıdır?

Lazer epilasyondan en iyi fayda alınacağı dönem kış aylarıdır. Çünkü lazer ışınlarına maruz kalan cilt bölgesinin güneş ve yüksek ışığa maruz kalması durumunda vücutta lekelerin oluşabilecek olmasıdır. Bu nedenle ideal lazer epilasyon uygulama dönemi için kış aylarında tercih etmek önemlidir. 

5. Lazer Epilasyon Cilde Zarar Verir Mi?

Lazer epilasyon sırasında ter bezleri derinin kendisine uygulanan bir ışın tedavisi olmadığı için cilde zarar vermez. Lazer epilasyon, sadece kıl köklerini hedef alan, özel ışınlarla yapılmaktadır.

Lazer epilasyon ancak ve ancak cilt bölgesine gereğinden fazla zaman uygulama yapıldığı koşullarda cilde zarar verebilmektedir. Örneğin yüz ya da koltuk altı gibi küçük bölgelere 10 ile 15 dakika arasında uygulama yapılmalıdır. Bu bölgeler gibi küçük alanlara 1 saat ve daha fazla uygulama sırasında cilt zarar görebilir.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türk Alman Ortak Yapımı Saf Filmi Bugün Gösterime Giriyor

Avengers: Endgame 25 Nisan da Vizyona Girecek